Βιετνάμ Καμπότζη Βιετνάμ - Καμπότζη

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το πρακτορείο. Ήταν πολύ εξυπηρετικοί. http://halongsapatours.com/ . Το πρακτορείο αυτό οργανώνει μόνο εκδρομές στο Βόρειο Βιετνάμ. Πιο οικονομικά τις κλείνεις εκδρομές εκεί.
Εμείς μείναμε 16 μέρες συνολικά μάζι τις μέρες του ταξιδιού. Δυστυχώς όταν δεν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου πρέπει να κάνεις συμβιβασμούς. Ή θα διαλέξεις λιγότερα μέρη και θα τα δεις καλύτερα ή περισσότερα και θα είσαι στο τρέξιμο. Εγώ διαλέγω πάντα το δεύτερο γιατί με καίει η περιέργεια. Αν είχα πολυτέλεια χρόνου θα το οργάνωνα πολύ διαφορετικά. Πρέπει να διαβάσεις και να διαλέξεις αυτά που σε ενδιαφέρουν περισσότερο. Οι επιλογές είναι πάρα πολλές.
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.005
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το πρακτορείο. Ήταν πολύ εξυπηρετικοί. http://halongsapatours.com/ . Το πρακτορείο αυτό οργανώνει μόνο εκδρομές στο Βόρειο Βιετνάμ. Πιο οικονομικά τις κλείνεις εκδρομές εκεί.
Εμείς μείναμε 16 μέρες συνολικά μάζι τις μέρες του ταξιδιού. Δυστυχώς όταν δεν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου πρέπει να κάνεις συμβιβασμούς. Ή θα διαλέξεις λιγότερα μέρη και θα τα δεις καλύτερα ή περισσότερα και θα είσαι στο τρέξιμο. Εγώ διαλέγω πάντα το δεύτερο γιατί με καίει η περιέργεια. Αν είχα πολυτέλεια χρόνου θα το οργάνωνα πολύ διαφορετικά. Πρέπει να διαβάσεις και να διαλέξεις αυτά που σε ενδιαφέρουν περισσότερο. Οι επιλογές είναι πάρα πολλές.
Κρέμομαι απο τα χειλη σου για να διαβασω την ιστορια σου... Και εγω σαν εσενα ψυχαναγκαστικος ειμαι! Βαζω "τα πρεπει" και τρεχω... Εσωτερικά στις χωρες με τρένα κινηθήκατε;
Τα πακετα που κοιτουσα ειχαν συνoλικα 6 πτησεις.
Αθηνα-Πνομ Πενχ, Πνομ Πενχ-Σιεμ Ρεπ, Σιεμ Ρεπ-Σαιγκον, Σαιγκον-Ντανανγκ, Ντανανγκ-Ανοι, Ανοι-Αθηνα.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Με τρένο πήγαμε μόνο Σαπα. Όλες τις άλλες διαδρομές τις κάναμε αεροπορικώς. Επίσης 6 διαδρομές.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.005
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ωραια αρα ειναι εφικτο! Τις εσωτερικες πτησης τις ειχες κλεισει απο εδω ή στο Βιετναμ; Απο και προς τα αεροδρομια με ταξι; Περιμενω την εξελιξη της ιστοριας σου να σε αντιγραψω...:clap:
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλησπέρα σε όλους!!Σχεδιαζω ενα ταξιδι Βιετναμ - Καμποτζη αρχες Ιανουαρίου και έχω διαβασει ολες τις ιστοριες. Ηθελα ομως απο εσας που εχετε παει να μου πειτε ποσο ευκολο ειναι να πάω μόνη μου. Φοβαμαι μην ταλαιπωρηθω με τις συγκοινωνιες και χασω πολυ χρονο. Θα παω για 20 μερες και θελω να δω Βιετναμ και Καμποτζη..
Ποσο μου προτεινετε να μεινω Καμποτζη?Σκεφτομουν 3-4 μερες, με μια μερα στο Angor Wat (με πολυ τρεξιμο φυσικα) και αλλη μια μερα στα ψαροχωρια..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ποσο μου προτεινετε να μεινω Καμποτζη?Σκεφτομουν 3-4 μερες, με μια μερα στο Angor Wat (με πολυ τρεξιμο φυσικα) και αλλη μια μερα στα ψαροχωρια..
1 μέρα στο Angkor ούτε για ανέκδοτο
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σκεφτηκα οτι θα δω ενα αντιπροσωπευτικο δειγμα και δεν ειμαι και τυπος που καθεται με τις ωρες και παρατηρει..
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Σκεφτηκα οτι θα δω ενα αντιπροσωπευτικο δειγμα και δεν ειμαι και τυπος που καθεται με τις ωρες και παρατηρει..
Για να ρίξεις μια ματιά και να δεις ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα, θέλεις 3 μέρες στο Siem Reap.
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Ok κοριτσια με πεισατε, θα αφιερωσω 3 μερες Siem Reap. Να παω και ψαροχωρια ή θα εχω δει παρομοιες εικονες στο Βιετναμ?
Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι ευκολο να περασω απο Βιετναμ-Καμποτζη μονη μου?Εννοω εφοσον δεν θα εχω καποιο ξεναγο..
Και επισης ο καιρος πως θα ειναι?Δεδομενου οτι θελω να παω και Sapa
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Ιανουάριο στη Σάπα θα κάνει κρύο. Αν πας να πάρεις μαζί σου πολύ ζεστά ρούχα! Ο καιρός στο Βιετνάμ είναι πολύ διαφορετικός από περιοχή σε περιοχή.

Δεν είναι δύσκολο να περάσεις από Βιετνάμ - Καμπότζη. Μπορείς να το κάνεις μέσω του ποταμού Μεκόνγκ ή με λεωφορείο ή αεροπορικώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom