ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Μόλις επέστρεψα από την υπέροχη NYC.
Περάσαμε υπέροχα!! Ότι και να λέμε είναι λίγο...
Μέχρι να βρω χρόνο να γράψω μία ταξιδιωτική ιστορία, όποιος θέλει πληροφορίες, είμαι στην διάθεση του.
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Καλημέρα σας.

Σε μια εβδομάδα πετάω για Las Vegas και μετά Νέα Υόρκη. Συνολικά θα παραμείνω Αμερική για 15 μέρες. Με έχει απασχολήσει το θέμα της τηλεφωνικής επικοινωνίας με Ελλάδα. Από το πρακτορείο που κλείσαμε τα εισητήρια μας ανέφεραν για μια κάρτα που προσφέρει η cosmote σε κόστος περίπου 100 ευρώ και ισχύει για κάποιο διάστημα (δεν θυμάμαι πόσο) και μπορείς να καλείς Ελλάδα από τηλεφωνικούς θαλάμους και επιπλέον με αυτήν την κάρτα έχεις και internet. Μήπως γνωρίζετε κάτι εσείς;

Αλλιώς τι άλλο μου προτείνετε? Έχω διαβάσει και για αγορά κάρτας sim από εκεί.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Η COSMOTE προσφέρει το travel pass στο οποίο με ένα πάγιο των 11,9 ευρώ την ημέρα (στην περίπτωση σου )το προγράμμα ενεργοποιείται αυτόματα όταν βρεθείς στο εξωτερικό και εφόσον έχεις κλήση εισερχόμενη ή εξερχομενη
Το ποσο αυτο περιλαμβάνει εισερχομενες και εξερχομενες κλήσεις , αποστολή SMS και σύνδεση στο Ίντερνετ
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Αυτό ισχύει όμως για συνδρομητές cosmote έτσι δεν είναι? Εγώ δεν είμαι συνδρομητής cosmote. Από ότι κατάλαβα αυτή είναι μια κάρτα που δεν έχει να κάνει με το κινητό. Τέλος πάντων. Το πιο πιθανό είναι η επικοινωνία να γίνεται μέσω skype και mails.
Ευχαριστώ
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σε όλα τα Starbucks και McDonalds έχει free wifi.

Με Skype, Viber, παλιότερα και με Bobsled κάνεις τη δουλειά σου.
 
Last edited by a moderator:

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
kougis έχω ενημερωθεί σχετικά γι' αυτό και το έχω στα υπόψιν μου. :clap::clap:;);)

Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Σε όλα τα Starbucks και McDonalds έχει free wifi.
Και έλεγα που χάθηκε αυτός ο κ@λος ;
Εχει παντού Ίντερνετ ακόμα και σε κάποια free spaces . Ενδεικτικά , Madison square park μπροστά από τα shake shack , στη Herald square μπροστά από τα Macy's , φυσικά στην Times Square και σε πολλα αλλα μέρη
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σου έλειψα καρδιά μου?
(Παραδέξου οτι τον λιγουρεύεσε)
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Τέλεια...και το ξενοδοχείο μας θα είναι πολύ κοντά στην times square!!!
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια. Πραγματικά μέσα από το travel stories και την βοήθεια σας οργάνωσα αυτό το ταξίδι μόνη μου και είναι η πρώτη φορά που πάω εξωτερικό χωρίς group!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom