Ιταλία Νάπολι το Πάσχα

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λοιπόν σκέφτομαι την Venerdì Santo να παω στη Procida . Εχει απο ότι διαβάζω περιφορά με διαφορα eventi
http://www.isoladiprocida.it/procida/eventi-processione-venerdi-santo
Το ξέρω ότι θα πηξουμε στον κοσμο , αλλα δε βαριέσαι.
Τα eventi ξεκινάνε απο τις 4 το πρωι και τελειώνουν στις δέκα το βραδυ
Το θέμα ειναι αν υπάρχουν δρομολόγια για να μας γυρίσουν πίσω στη Ναπολη
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το θέμα ειναι αν υπάρχουν δρομολόγια για να μας γυρίσουν πίσω στη Ναπολη
και ψαχνεις ένα σοβαρό τηλέφωνο υποθέτω που συνδεεται με το google? ε πετα το σαπιομηλο και κοιτα Απω Ανατολή απευθειας..
1. http://www.snav.it/
2. www.caremar.it/index.php/it/orari/
3. http://www.medmargroup.it/
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ασε τα Κορεάτικα κόλπα σου τα εχω ήδη δει αυτα :p
ελπίζω σε δρομολόγιο μετα τις 22:00
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ασε τα Κορεάτικα κόλπα σου τα εχω ήδη δει αυτα :p
ελπίζω σε δρομολόγιο μετα τις 22:00
δεν ειχα απαιτηση να μπορεσεις να ανοιξεις κιολας και λινκ...και στο φορουμ που μπαινει και πολυ ειναι..
να κανεις τι τόσο αργά? γυριστε νωρις Ναπολη. παντως εχει και στις 03,20 αν προκύψει κατι ενδιαφερον στο νησί...o_O
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εχει τα eventi βρε παιδι μου και τελειώνουν στις 10 το βραδυ!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Γνωριζει κανεις τι παιζει στη Ναπολη Μεγαλη Παρασκευη με Κυριακη του Πασχα των καθολικων?Επισης,κανεις με εμπειρια απ τη Meridiana?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γνωριζει κανεις τι παιζει στη Ναπολη Μεγαλη Παρασκευη με Κυριακη του Πασχα των καθολικων?Επισης,κανεις με εμπειρια απ τη Meridiana?
Σαν τι να παιζσι δλδ? Δεν ειναι κλασικος "πασχαλινος" προορισμος αλλα γινονται ολες οι θρησκευτικές εκδηλωσεις που γινονται σε καθε πολη και χωριο της Ιταλιας.
Η Meridiana ειναι μια αξιοπρεπης εταιρεια. Με σερβις, αξιοπιστη και παλια αεροσκαφη. Αν βρεις με την προσφορα της Alitalia στα 149 εννοειται προτιμησε τη με κλειστα ματια..
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Επειδη δεν εχω τυχει ποτε τετοιες μερες σε καμια πολη η χωριο της Ιταλιας,γι αυτες ακριβως τις θρησκευτικες εκδηλωσεις ρωτω εαν καποιος εχει σχετικη εμπειρια.Μια προχειρη ερευνα μου εμφανισε πληροφοριες αλλα στα ιταλικα και οι λιγοστες μου γνωσεις στη γλωσσα δεν επαρκουν για να κατανοησω τα κειμενα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδη δεν εχω τυχει ποτε τετοιες μερες σε καμια πολη η χωριο της Ιταλιας,γι αυτες ακριβως τις θρησκευτικες εκδηλωσεις ρωτω εαν καποιος εχει σχετικη εμπειρια.Μια προχειρη ερευνα μου εμφανισε πληροφοριες αλλα στα ιταλικα και οι λιγοστες μου γνωσεις στη γλωσσα δεν επαρκουν για να κατανοησω τα κειμενα.
ναι εχω εμπειρια και από το Πασχα στη Ναπολη. είναι ιδιες με της Ορθόδοξης Εκκλησιας, επουσιώδεις διαφορες. βρες μια εκκλησια που να σας αρεσει και να μην γινεται ο χαμος να παρακολουθήσεις τη Θ. λειτουργια.
Μ. Παρασκευη via crucis-Επιτάφιος, Μ. Σαββατο-Ανασταση (+βεγγαλικα...), Κυριακη Πασχα, αρνι κλπ. (στο φουρνο..). κλεισε ένα καλο εστιατοριο για Κυριακη. αν και τπτ να μην κλεισεις η Ναπολη είναι μεγαλη, πολύ μεγαλη και θα βρεις να φας...
τυχον εκδηλώσεις, συναυλιες κλπ από το διαδικτυο, το σαιτ του Δημου κλπ
http://www.comune.napoli.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/16991
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πέρυσι το Πάσχα βρέθηκα στη Ναπολη και παρακολούθησα την αναστάσιμη λειτουργία στον καθεδρικό της πόλης. Ήταν παρά πολύ όμορφα και στο συνιστώ.
Τωρα για την Μεγάλη Παρασκευη προτείνω με τα 1000 να πας απέναντι στην Procida
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom