Air France Flying Blue

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το κριτήριο σύγκρισης θα πρέπει να είναι το "πόσες πτήσεις πρέπει να κάνω για να κερδίσω μία"; Ε, εκεί η αστροσυμμαχία με τo LifeMiles δεν παίζεται.
Επαναλαμβανω κατι που ισως ειδες κι εσυ στην Αλφα. Με το miles and bonus κερδιζεις πτησεις ΧΩΡΙΣ να πεταξεις ποτε. Το γεναρη πηρα 7100 μιλια χωρις να το κουνησω απο τον καναπε μου. Τον ιταλικο φυσικα. Αρα αυτο ειναι το καλυτερο προγραμμα? Οχι φυσικα..τα κριτηρια ειναι πολλα και με βαση το συνολο τους επιμενω στην αρχικη μου αποψη. Η συγκριση θα ηταν καλη σε ενα αλλο θεμα, το εχουμε ξαναπει αλλα δεν εγινε.
Και σιγα παλι, δεν υπηρχε προσωπικη επιθετικοτητα αλλα εχθροτητα εναντιον του προγραμματος αναποδεικτη μια και ειναι το καλυτερο του κοσμου...
Κ περαν πλακας για 3η φορα λεω...εχει Μουσκατ το προγραμμα σας με 123Ε? γιατι ωραια να κερδιζω πτησεις αλλα να πλερω κ 500ρικα φορους δεν ειναι κοροιδια? Αλλα ειπαμε αυτα σε αλλο θεμα...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Να ανοιχτεί ένα θέμα ναι, για να καταγγείλω τη Λουφτβάφε η οποία:
1. Δίνει μίλια της πλάκας στην economy
2. Δίνει 1 μίλι/1 ευρώ με τη κάρτα της Πειραιώς
3. Χρεώνει τραγικούς φόρους αν θες να εξαργυρώσεις εισιτήριο
4. Γίνεσαι gold...μη πω πως και δε κάνει
5. Κάνεις υπερατλαντικό και δε σου δίνει μίλια στο Miles&Bonus

Στερνή μου γνώση...ζήτω η Aegean και η κάρτα της Alpha...και μια μούτζα για την Λουφτβάφε, άξιοι απόγονοι του Φον Ριχτόφεν και του Γκέρινγκ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
περαν πλακας για 3η φορα λεω...εχει Μουσκατ το προγραμμα σας με 123Ε?
Ναι, έχει. Βασικά με 117 μέσω Φρανκφούρτης ή με 79 αν είναι μέσω Πόλης...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι, έχει. Βασικά με 117 μέσω Φρανκφούρτης ή με 79 αν είναι μέσω Πόλης...
Μπραβο. Φυσικα εχει και σημασια πως τα παιρνεις τα μιλια και ποσα σου χρειαζονται για να πας για να γινει η οποια συγκριση. Αν τα εχεις πες τα αλλιως ας αφησουμε το θεμα σε αυτα που αφορα ο τιτλος του.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εξωτικοι οι προορισμοι για το Νοεμβριο σε προσφορα μιλιων για πτησεις από Αθήνα 1-2/2015..Papeete με 60.000 μιλια (!!)+ 260Ε φορους..Cayenne με 45000 (!!) +260Ε φοροι..κανονικες τιμες των εισητηριων από 2.200Ε+ το πρωτο και 1000+ το 2ο..
οποία σύγκρισις με ανταγωνιστικα προγράμματα περιττευει..
 
  • Like
Reactions: GTS

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αλλη μια φορα απιστευτες προσφορες (και μη) με μιλια. Γουαδελουπη 40000+260Ε, Μπραζιλια 40000+260Ε, Σαν Σαλβαντορ , Γουατεμαλα 60000+130Ε(!!!)...
 
  • Like
Reactions: GTS

Giann_

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να γίνω μέλος στο πρόγραμμα Flying Blue. Έχω βρει κάποια φθηνά εισιτήρια με πτήσεις AirFrance από gotogate, travelgenio κλπ. Εάν κλείσω από εκεί, πώς θα κερδίσω τα προβλεπόμενα μίλια της πτήσης; Επίσης, αξίζει γενικά σαν πρόγραμμα; Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να γίνω μέλος στο πρόγραμμα Flying Blue. Έχω βρει κάποια φθηνά εισιτήρια με πτήσεις AirFrance από gotogate, travelgenio κλπ. Εάν κλείσω από εκεί, πώς θα κερδίσω τα προβλεπόμενα μίλια της πτήσης; Επίσης, αξίζει γενικά σαν πρόγραμμα; Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη.
Μπορεις να δωσεις την κάρτα σου κ στο τσεκ ιν. Τις μηχανές που αναφερεις θα τις απεφευγα. Διαβασε το σχετικό θεμα με μηχανες αναζητησης πτήσεων κ επελεξε καλυτερα..τελος το προγραμμα δεν ψηφιζεται τυχαια επι σειρά ετων ως το καλυτερο του κοσμου. Οπου υπαρχει καπνος...
 

Giann_

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Μπορεις να δωσεις την κάρτα σου κ στο τσεκ ιν. Τις μηχανές που αναφερεις θα τις απεφευγα. Διαβασε το σχετικό θεμα με μηχανες αναζητησης πτήσεων κ επελεξε καλυτερα..τελος το προγραμμα δεν ψηφιζεται τυχαια επι σειρά ετων ως το καλυτερο του κοσμου. Οπου υπαρχει καπνος...
Μόλις έκανα λογαριασμό. Την κάρτα πώς την παίρνω στο χέρι; Πατάω εκεί που λέει print your card; Δηλαδή δίνω την κάρτα στo check-in και μου περνιούνται τα μίλια; Εσύ προτείνεις κλείσιμο αεροπορικών από το επίσημο site των εταιρειών;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μόλις έκανα λογαριασμό. Την κάρτα πώς την παίρνω στο χέρι; Πατάω εκεί που λέει print your card; Δηλαδή δίνω την κάρτα στo check-in και μου περνιούνται τα μίλια; Εσύ προτείνεις κλείσιμο αεροπορικών από το επίσημο site των εταιρειών;
Ναι σε ολα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τα μίλια του προγράμματος Flying Blue εξαργυρωνονται στα duty free των γαλλικών αεροδρομίων; Δεν μπορώ να βρω κάτι τέτοιο σαν επιλογή και στο on line κατάστημα τα μιλακια μου δεν φτάνουν ούτε για αέρα κοπανιστό....

Μα είναι δυνατόν να λήγουν τα μίλια; Ντροπηηηηηηηηηη.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom