Προτάσεις για βιβλία

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γάλλος είναι και ο τίτλος (και όχι μόνο) έχει να κάνει με το επάγγελμά σου. ;)
Σου άρεσε το βιβλίο; Θα με κάνεις να το αγοράσω :)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Γάλλος είναι και ο τίτλος (και όχι μόνο) έχει να κάνει με το επάγγελμά σου. ;)
Σου άρεσε το βιβλίο; Θα με κάνεις να το αγοράσω :)
ok as to πούμε : Port Soudan του Oliver Rolin μτφρ. Έφη Γιαννοπούλου.
ναι, ο τίτλος μου κίνησε την περιέργεια γιατί έχω πάει. όμως η υπόθεση εξελίσσεται στο Παρίσι. Η πόλη των εύκολων εγκαταλείψεων... Πάρτο έχει μια εκλεπτυσμένη λογοτεχνική γραφή. αλλά κι αυτό το κεφ. 8 ή 9 μοναδική ανάλυση της περίπτωσης.
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Μόλις τελείωσα το "Το Τελευταιο Αίνιγμα" (εκδόσεις Διόπτρα).
Αρκετά ωραίο, καλογραμμένο, σε κρατάει σε ενδιαφέρον και ωραια πλοκή.
Εκτός των άλλων, μ άρεσε πολυ που παρουσιάζονται στις σελίδες του "ντοκουμέντα" και αρχεία που σχετίζονται με την ιστορία, λες και ειναι ο ερευνητής και τα αραδιάζεις μπροστά σου για να τα ερευνήσεις!

Υ.γ: σε αλλα νεα, ευελπιστώ σε λιγο καιρό, να κυκλοφορήσει το νέο μου βιβλιο. δεν λεω περισσότερα, θα αρκεστώ μονο να πω οτι πρόκειται για αστυνομικό μυθιστόρημα που διαδραματίζεται στη Θεσσαλονικη :)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Μόλις τελείωσα το "Το Τελευταιο Αίνιγμα" (εκδόσεις Διόπτρα).
Αρκετά ωραίο, καλογραμμένο, σε κρατάει σε ενδιαφέρον και ωραια πλοκή.
Εκτός των άλλων, μ άρεσε πολυ που παρουσιάζονται στις σελίδες του "ντοκουμέντα" και αρχεία που σχετίζονται με την ιστορία, λες και ειναι ο ερευνητής και τα αραδιάζεις μπροστά σου για να τα ερευνήσεις!

Υ.γ: σε αλλα νεα, ευελπιστώ σε λιγο καιρό, να κυκλοφορήσει το νέο μου βιβλιο. δεν λεω περισσότερα, θα αρκεστώ μονο να πω οτι πρόκειται για αστυνομικό μυθιστόρημα που διαδραματίζεται στη Θεσσαλονικη :)
και ποιο είναι τ παλιό σου..;;;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.543
Likes
8.031
Υ.γ: σε αλλα νεα, ευελπιστώ σε λιγο καιρό, να κυκλοφορήσει το νέο μου βιβλιο. δεν λεω περισσότερα, θα αρκεστώ μονο να πω οτι πρόκειται για αστυνομικό μυθιστόρημα που διαδραματίζεται στη Θεσσαλονικη :)
Πολυ καλα νεα:)κρατα μας ενημερους..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.543
Likes
8.031
Χριστουγεννιάτικο Bazaar Βιβλίου στον Πειραιά

1 βιβλίο, 1 ευρώ για ένα καλό!

Το Χριστουγεννιάτικο Bazaar Βιβλίου του vimafm διοργανώνεται φέτος στον Πειραιά.
Με σύνθημα «1 βιβλίο, 1 ευρώ για ένα καλό!» θα ανοίξει τις πύλες του στο Εκθεσιακό Κέντρο του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας και θα έχει διάρκεια από τις 11 ως τις 14 Δεκεμβρίου.

http://www.portnet.gr/eidiseis-peiraia/18376-christougenniatiko-bazaar-vivliou-ston-peiraia.html
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Ο Μαύρος Πύργος είναι εξαιρετική ιστορία, αλλά έχεις το κουράγιο να διαβάσεις 7 βιβλία; Αν δεν έχεις διαβάσει καθόλου King θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιο μικρότερο έργο του, όπως το Salem's Lot, το IT, το Christine ή το The Stand. Το τελευταίο είναι και αυτό που εγώ προσωπικά θα πρότεινα να διαβάσει κάποιος αν δεν έχει δοκιμάσει ποτέ να διαβάσει King.
Από χθες ξεκίνησα το The Stand, περπατώ στο δρόμο και νομίζω ότι οι περαστικοί είναι φορείς και θα κολλήσω. Τόσο τρομακτικό βιβλίο που σκέφτομαι να το σταματήσω, από το πρωί με έπιασε μελαγχολία .
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
2608fig_agriokiknoi-thumb-large.jpg
Βιβλίο που αναφέρει την πραγματική ιστορία 3 γυναικών στην Κίνα.Γιαγιάς μάνας και κόρης. Παράλληλα με την ιστορία καταγράφεται ο πολιτισμός η κουλτούρα και η ιστορία της Κίνας του τελευταίου αιώνα.Συναρπαστική ιστορία αλλά και πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες και απίστευτα καταγεγραμμένα γεγονότα για μια άγνωστη χώρα για τους περισσότερους από εμάς όπου ζει σχεδόν ένας στους πέντε ανθρώπους στον πλανήτη μας.
 
Last edited:

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
View attachment 68192
Βιβλίο που αναφέρει την πραγματική ιστορία 3 γυναικών στην Κίνα.Γιαγιάς μάνας και κόρης. Παράλληλα με την ιστορία καταγράφεται ο πολιτισμός η κουλτούρα και η ιστορία της Κίνας του τελευταίου αιώνα.Συναρπαστική ιστορία αλλά και πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες και απίστευτα καταγεγραμμένα γεγονότα για μια άγνωστη χώρα για τους περισσότερους από εμάς όπου ζει σχεδόν ένας στους πέντε ανθρώπους στον πλανήτη μας.
πραγματι εξαιρετικο βιβλιο.σε σχεση μετην Κινα ενα βι λιο λιγοτερο λογοτεχνημα και περισοτερο καταθεση ψυχης ειναι"το ημερολογιο της Μα-Γιαν" του Πιερ Ασκι εκδ.ψυχογιος.εαν πεσει στα χερια σου αξιζει να του δωσεις λιγο χρονο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom