Χαίρετε,χαίρετε κ από μένα!!

wanderluster

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
χαιρετω ολους τους συμφορουμιτες που εχουν παθος τα ταξιδια...εγω δεν εχω να πω κ πολλα για εμενα.εδω κ χρονια φανταζομαι τον εαυτο μου να τριγυρνα σε καθε μερος του κοσμου,σε καθε κρυφη γωνια...αλλα δεν εχω κανει τιποτα.κ το θελω τοσο πολυ!!περα απο ενα ταξιδι στη Γερμανια για 3 μερες κ μια φορα στη Ρουμανια(ημουν 5 χρονων :p )δεν εχω παει ποθενα!!!απο ελλειψη παρεας,απο φοβο να ταξιδεψω μονη μου,απο αγνοια καθοτι δεν εχω εμπειρια κ δεν ξερω πως να ξεκινησω!γι αυτο γραφτηκα εδω να παρω ιδεες,συμβουλες κ γιατι οχι κ να δημιουργησουμε μια παρεα να κανουμε καποιο ταξιδι μαζι!σαν αρχαρια τελειως τι θα μου προτεινατε?να ξεκινησω μονη μου να παρω τους δρομους,να παω με καποιο γκρουπ??γιατι αν περιμενω απο φιλους δε βλεπω να πηγαινω ποτε! ;) καλως σας βρηκα!!!
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Καλως ηρθες στη παρεα μας :)
Μπορεις και με τους 2 τροπους να ταξιδεψεις δηλ.γκρουπ αλλα και μονη.
Εγω,τουλαχιστον για Ευρωπη,θα σου συνιστουσα να πας μονη σου.Και πιο οικονομικα,συνηθως βγαινει και μπορεις να φτιαξεις το δικο σου προγραμμα.
Η μιση χαρα ειναι στο προγραμμα.
Οτι θελεις,μπορεις να μας ρωτησεις...
 

wanderluster

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
ευχαριστω!απλα δεν εχω ιδεα..δεν ξερω απο που να ξεκινησω κ τι να πρωτο οργανωσω! :) παντως χαιρομαι που βλεπω οτι τοσοι πολλοι κανετε μονοι σας ταξιδια γιατι το σκεφτομουν κ με θεωρουσα τρελη!ενα τα ξιδι για 3-4 μερες ας πουμε για αρχαρια μοναχικη ταξιδιωτισα..τι θα προτεινατε??εντος ευρωπης φυσικα!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
...3-4 μερες ας πουμε για αρχαρια μοναχικη ταξιδιωτισα..τι θα προτεινατε??εντος ευρωπης φυσικα!
Για αρχη,μια Ρωμη θα ηταν καλη.4 μερες,οπωσδηποτε...Αν κανεις "αναζητηση"στο φορουμ ειναι η πολη με τα περισσοτερα θεματα.
 

Mariat so

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
ευχαριστω!απλα δεν εχω ιδεα..δεν ξερω απο που να ξεκινησω κ τι να πρωτο οργανωσω! :) παντως χαιρομαι που βλεπω οτι τοσοι πολλοι κανετε μονοι σας ταξιδια γιατι το σκεφτομουν κ με θεωρουσα τρελη!ενα τα ξιδι για 3-4 μερες ας πουμε για αρχαρια μοναχικη ταξιδιωτισα..τι θα προτεινατε??εντος ευρωπης φυσικα!
Για την Ρωμη θα συμφωνήσω και εγω. Πρωτο ταξιδι ειναι οτι πρεπει. Και μην φοβάσαι τίποτα. Ξεκινά με τα εισητηρια πρώτα και φυσικά μια καλή παρέα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
@Mariat so η φιλη μας δεν βρισκει καταλληλη παρεα και θελει να κανει μια αρχη,να ταξιδεψει μονη της(οπως ειπε στο παραπανω μηνυμα,που δεν διαβασες)και βεβαια πολυ καλα σκεφτηκε.Εχω κανει ταξιδια μονη μου και εχω περασει πολυ καλα.
 

wanderluster

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
σωστα karfitsa..Παω με το σκεπτικο να παω μονη μου..γιατι αν περιμενω απο παρεα δε με βλεπω να πηγιανω κ πουθενα...θα το κοιταξω για Ρωμη λοιπον..λ Τοσακνη θελω πολυ να παω!!βλεπω μου εχετε βαλει Link για το booking.com.απο εκει κλεινετε ξενοδοχειο?ειναι αξιοπιστο?ποσο καιρο πριν τα κλεινετε?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Τοσακνη θελω πολυ να παω!!βλεπω μου εχετε βαλει Link για το booking.com.απο εκει κλεινετε ξενοδοχειο?ειναι αξιοπιστο?ποσο καιρο πριν τα κλεινετε?
Κανε την αρχη μονο με τη Ρωμη και αμα γλυκαθεις,πας και βορεια...Φλωρεντια,Βενετια.Δεν σου εβαλε κανεις λινκ,μπαινει μονο του;),αλλα γενικα το booking ειναι αρκετα αξιοπιστο για ξενοδοχεια.Δες ημερες που σε βολευουν,5 μερες ειναι καλα.Ψαξε στο skyscanner.com.για αεροπ.εταιριες και τιμες και στο booking για ξεν.βαζοντας φιλτρο κεντρο πολης.Και,βεβαια,εχεις πολλα θεματα εδω,για το τι αξιοθεατα να δεις.Αμα εχεις απορια,γραφεις το μηνυμα σου στο θεμα που σε ενδιαφερει,(οχι σε αυτο που γραφεις τωρα)
Καλη αρχη...:)
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Πρόσφατα πήγα μόνος στο Παρίσι και πέρασα τέλεια οπότε μην αγχώνεσαι, όλα στο μυαλό είναι... Προχώρα χωρίς φόβους, κλείσε νωρίς τα αεροπορικά και το υπόλοιπο διάστημα οργανώνοντας το ταξίδι η ιδέα θα ωριμάσει στο μυαλό σου και στο τέλος θα ανυπομονείς!

Συμβουλές:
1. Στο πρώτο σου solo ταξίδι μην κλείσεις για πολλές ημέρες για να ελαχιστοποιήσεις τον κίνδυνο αίσθησης βαρεμάρας-μοναξιάς
2. Όπου μείνεις φρόντισε να έχει οπωσδήποτε wi-fi για να χαζεύεις όταν θα είσαι στο ξενοδοχείο-διαμέρισμα
3. Μείνε όσο πιο κοντά στο κέντρο της πόλης γίνεται για να έχεις άμεση πρόσβαση σε φαγητό, αξιοθέατα κλπ
4. Να έχεις προγραμματίσει μέρες "φορτωμένες"! Με λίγα λόγια λιώσε στις βόλτες
 

wanderluster

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ωραια μου δινετε θαρρος!!:p
σωστες οι συμβουλες σου frenchman..νομιζω για 3-4 μερες θα ειναι μια χαρα...κ συνεχεια βολτες εξω λοιπον!!θα μπω κ στην ενοτητα των ταξιδιωτικων οδηγων γιατι σιγουρα θα υπαρχουν online εργαλεια κ εφαρμογες για να ειμαι φουλ ενημερωμενη!τωρα με το φαγητο κ τον καφε μονη..θα εχω ενα θεμα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom