Φωτο-ιστορία Φθινοπωρινό Πήλιο

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Εννοώ ότι τα καφέ, μπαρ, εστιατόρια κλπ. , χαριτωμένα κι ατμοσφαιρικά κατά τα άλλα, το χειμώνα, για εμάς τους "περίεργους" και "ιδιόρυθμους" μη καπνιστές, είναι ανυπόφορα :)
Ναι έχεις πολύ δίκιο! Το προσέξαμε κι εμείς και μας έκανε άσχημη εντύπωση γιατί στην παρέα είμασταν όλοι μη-καπνιστές. Στο Βόλο δεν ξέρω τι συμβαίνει γιατί κάτσαμε μόνο στο petite fleur που δεν κάπνιζε κανείς, αλλά στο Πήλιο και ειδικά στη Μακρινίτσα είχαμε μεγάλο πρόβλημα. Αλλάξαμε 3 καφέ μέχρι να βρούμε κάπου να κάτσουμε που δεν καπνίζουν. Τελικά καθίσαμε στο καφέ ενός ξενοδοχείου. Είναι κρίμα πάντως γιατί απο τη Μαγνησία ξεκίνησε ο νόμος.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
...κατάλαβα κι εσύ "περίεργος" είσαι... :-(
το υποψιάστηκα γιατί πήγατε στο petite fleur...
Τι να πεις...Θέλω να πάω οικογενειακά πχ. στον "Μεταξογένη" στη Δράκεια (ένα από τα καλύτερα φαγητά του Πηλίου, απλό, αυθεντικό, γνήσιο) αλλά ...γίνεται τεκές :-(
Μην το κάνεις θέμα όμως...εδώ στην Ελλάδα θα σε πούνε (όπως εμένα) σπαστικό νούμερο, ρατσιστή κλπ.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
'Ισως καλό θα ήταν να υπήρχε ξεχωριστή ενότητα, εκτός από την ιστορία του μήνα, να ψήφιζαν τα μέλητου forum χωριστά και για την φωτοϊστορία του μήνα.
Νομίζω ότι οι φωτογραφίες από το υπέροχο Πήλιο άνετα θα έβαζαν υποψηφιότητα για την πρώτη θέση!
Βέβαια πολλοί θα βρεθούν να πουν ότι το αντικείμενο της φωτογράφισης είναι από μόνο του πολύ ελκυστικό. Δεν διαφωνώ, αλλά στην προκείμενη περίπτωση ο φωτογράφος είναι πραγματικός καλιτέχνης!
Συγχαρητήρια και πάλι.

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον GKCAPO ότι το κάπνισμα στους κλειστούς χώρους χαλάει όλη την εικόνα και την ωραία διάθεση που έχεις πάρει από έναν ωραίο κατά τα άλλα προορισμό. Τι να κάνουμε είμαστε ''περίεργοι'' και ''ιδιόρυθμοι''. :rolleyes-80:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.427
Likes
7.801
...κατάλαβα κι εσύ "περίεργος" είσαι... :-(
το υποψιάστηκα γιατί πήγατε στο petite fleur...
Τι να πεις...Θέλω να πάω οικογενειακά πχ. στον "Μεταξογένη" στη Δράκεια (ένα από τα καλύτερα φαγητά του Πηλίου, απλό, αυθεντικό, γνήσιο) αλλά ...γίνεται τεκές :-(
Μην το κάνεις θέμα όμως...εδώ στην Ελλάδα θα σε πούνε (όπως εμένα) σπαστικό νούμερο, ρατσιστή κλπ.
Μπα κι εγω που ειμαι καπνιστρια θεωρω απαραδεκτο το οτι στα καφε και στα εστιατορια επιτρεπεται το καπνισμα... Να βρωμας ολοκληρος τσιγαριλα και κυριως, το οτι δεν εχεις πολλες επιλογες οταν εχεις μικρα παιδια... πως να τα βαλεις μεσα σε ενα τοσο νοσηρο περιβαλλον?
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
'Ισως καλό θα ήταν να υπήρχε ξεχωριστή ενότητα, εκτός από την ιστορία του μήνα, να ψήφιζαν τα μέλητου forum χωριστά και για την φωτοϊστορία του μήνα.
Νομίζω ότι οι φωτογραφίες από το υπέροχο Πήλιο άνετα θα έβαζαν υποψηφιότητα για την πρώτη θέση!
Βέβαια πολλοί θα βρεθούν να πουν ότι το αντικείμενο της φωτογράφισης είναι από μόνο του πολύ ελκυστικό. Δεν διαφωνώ, αλλά στην προκείμενη περίπτωση ο φωτογράφος είναι πραγματικός καλιτέχνης!
Συγχαρητήρια και πάλι.

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον GKCAPO ότι το κάπνισμα στους κλειστούς χώρους χαλάει όλη την εικόνα και την ωραία διάθεση που έχεις πάρει από έναν ωραίο κατά τα άλλα προορισμό. Τι να κάνουμε είμαστε ''περίεργοι'' και ''ιδιόρυθμοι''. :rolleyes-80:
Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν έχω λόγια. Το Πήλιο είναι έμπνευση πάντως όπως και να'χει. :)

Μπα κι εγω που ειμαι καπνιστρια θεωρω απαραδεκτο το οτι στα καφε και στα εστιατορια επιτρεπεται το καπνισμα... Να βρωμας ολοκληρος τσιγαριλα και κυριως, το οτι δεν εχεις πολλες επιλογες οταν εχεις μικρα παιδια... πως να τα βαλεις μεσα σε ενα τοσο νοσηρο περιβαλλον?
Πολύ σωστή στάση και άποψη. Well said :)
 
Last edited by a moderator:

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Τέλεια φωτοϊστορία, georgant!!! Μυθική ομορφιά το Πήλιο! (Κ κάτι άσχετο: τι επιτραπέζιο παίζατε;)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.713
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ένα μπράβο και από εμένα για τις υπέροχες φωτογραφίες.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
703
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Εκπληκτικές φωτογραφίες, πανέμορφα χρώματα, χάζεψα.
Τα χρώματα του φθινοπώρου είναι μαγικά!!!
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία, Περσία
εχω γίνει φαν σου με αυτες τις υπέροχες φώτο! Οι οποίες ταξιδεύουν -με μεγάλη επιτυχία ομολογουμένως- τον αναγνώστη! Καλά ταξίδια σου έυχομαι με όμορφα clicks
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Εξαιρετικό το βίντεο.

Λέω αυτός είναι καλός, σίγουρα το κάνει επαγγελματικά, ανοίγω να δω τα άλλα... δεν πειράζει, η δουλειά δεν είναι ντροπή. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom