Ισπανία Βαρκελώνη , θα ήθελα την βοήθεια σας ..

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Και
Να κανω και εγω μια ερώτηση; Εχω κλείσει το Arc La Rambla και το NH Barcelona Centro η διάφορα τιμής ειναι 70 € πιο φτηνό το πρώτο για την αλλη εβδομάδα . Πιο να προτιμήσω λετε;
Καλημέρα...και τα 2 είναι πολύ καλά....εξαρτάται το τι θέλεις....Αν η τιμή έχει την διαφορά που αναφέρεις διάλεξε το πρώτο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Pan pan (Ελληνο-καταλανέ Άγιε Βασίλη...)

Δώσε και σε μένα τα φώτα σου...

Βρίσκω για τρείς διανυκτερεύσεις (λόγω χαμηλού budget) με πρωινό τα παρακάτω ξενοδοχεία:

230,00 € Hotel Auto Hogar
270,00 € Century Park
270,00 € Hotel BarcelonaGo
282,00 € Evenia Rocafort

Ποιό θα πρότεινες κατα τη γνώμη σου και τι λένε οι περιοχές?

Ανάμεσα σε hotels και apartments (τα οποία βρίσκω μεν πιο οικονομικά αλλα τα ψιλοφοβάμαι) τι προτείνεις?

Ευχαριστώ
Το απογευμα αναλυτικά.Τώρα ειμαι στην δουλειά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Pan pan (Ελληνο-καταλανέ Άγιε Βασίλη...)

Δώσε και σε μένα τα φώτα σου...

Βρίσκω για τρείς διανυκτερεύσεις (λόγω χαμηλού budget) με πρωινό τα παρακάτω ξενοδοχεία:

230,00 € Hotel Auto Hogar
270,00 € Century Park
270,00 € Hotel BarcelonaGo
282,00 € Evenia Rocafort

Ποιό θα πρότεινες κατα τη γνώμη σου και τι λένε οι περιοχές?

Ανάμεσα σε hotels και apartments (τα οποία βρίσκω μεν πιο οικονομικά αλλα τα ψιλοφοβάμαι) τι προτείνεις?

Ευχαριστώ
Hotel Auto Hogar Μέτριο ξενοδοχείο,κεντρικό,περιοχή ακίνδυνη με 'Κορίτσια' το βράδι.
Century Park Μέτριο,λίγο μακριά,περιοχή αδιάφορη.
Hotel BarcelonaGo Δεν εχω άποψη.
Evenia Rocafort Αξιοπρεπή αλυσίδα ξενοδοχείων,περιοχή αδιάφορη,κοντά το μετρό.
Από τα 4 θα προτιμούσα το τέταρτο,μετά το πρώτο.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Χίλια ευχαριστώ Παναγιώτη για την βοήθειά σου.

Απρίλη αριβάρω.Χρωστάω κέρασμα...
 

manos89

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Γεια σας παιδιά. Φεύγω αύριο για Βαρκελώνη έχοντας πληροφορίες για το που να τρώω και τι αξίζει απο αξιοθέατα, από φίλη που έκανε το μεταπτυχιακό εκεί. 2 πράγματα θέλω να ρωτήσω. Αξίζει να βγάλω την κάρτα για δωρεάν ΜΜΜ; http://www.barcelonacard.org/ συγκεκριμένα, η οποία δίνει και πρόσβαση σε μερικά μουσεία. Κατά δεύτερον το θεματικό πάρκο (http://www.portaventura.co.uk/) αξίζει; 50 € κάνει. Γενικά πείτε μου τι πιστεύετε ότι αξίζει να επισκεφτούμε καθώς και καμιά εμπειρία από εστιατόρια ή οτιδήποτε για φαγητό (όσο πιο φτηνά τόσο καλύτερα :p). Θα είμαστε 2 άτομα και θα έχουμε 400 - 500€ ο καθένας για 5 διανυκτερεύσεις, αλλά καλό θα ήταν να μείνει και τίποτα
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σίγουρα αξίζει η κάρτα! Την χρησιμοποιούσα συνεχεία και στα ΜΜΜ αλλά και στα υπόλοιπα που δίνει είτε εκπτώσεις είτε δωρεάν είσοδο. Για φαγητό θα βρεις αρκετά φθηνά τάπας που ξεκινάνε από 1 ευρώ. Όσο για το Porto Ventura δεν το επισκέφθηκα οπότε δεν έχω άποψη.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα Panpan ,

Τελικά κατοπιν αναζήτησης έκλεισα σε άλλο από αυτά που είχα δεί.
Hotel Alimara στην Horta - Guinardo

http://www.booking.com/hotel/es/hot...77ec1fb15c20ea10dfe2X1;highlight_room=9045003

Το βρήκα για τρείς διανυκτερεύσεις με δικαίωμα ακύρωσης στα 168,00 και με πρωινό στα 264,00 και το έκλεισα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Ξέρω οτι είναι στα βόρεια της πόλης αλλα αυτό είναι κάτι που δεν με ενοχλεί εφόσον είναι δίπλα σε μετρό.

Γνωρίζεις το ξενοδοχείο από προσωπική εμπειρία ? Αξίζει ?

Και παλι ευχαριστώ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Γνωρίζεις το ξενοδοχείο από προσωπική εμπειρία ? Αξίζει ?
το ξενοδοχείο είναι στου διαόλου την μάνα, :haha: αλλά έχει κοντά μετρό.
Είχε πάει ο Αλέξης. Στείλτου μήνυμα να σου πει την γνώμη του,εγώ δεν το ξέρω,
http://www.travelstories.gr/community/threads/Βαρκελώνη-το-σμαράγδι-της-Μεσογείου.38505/
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Γεια σε όλους.Αφού εκλεισα φτηνα εισητηρια με Ryanair για τον Οκτωβριο οργανώνω σιγα σιγα το ταξιδι με την πολύτιμη βοήθεια σας.Και πρώτα το ξενοδοχείο.Ξέρει κανείς το
Hotel Ciutat Vella - TripAdvisor ?Ειδικά ο panpan που ζει εκει απο ότι διάβασα(έχω πέσει με τα μούτρα στη μελέτη)τι γνώμη έχει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Eυχαριστω πολυ για την άμεση απάντηση Χαιρομαι γιατί το βρηκα 385 ευρώ με πρωινο για τον Οκτωβριο Απο ότι βλεπω ειναι πολυ καλη τιμη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom