Live φωτογραφίες από Αυστραλία

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Και μια προχτεσινή από το Philip Island, ήταν τόσο σκοτεινός ο ουρανός που έβλεπες αστερισμούς και νεφελώματα με γυμνό μάτι. Εδώ η πρώτη μου απόπειρα να φωτογραφίσω το γαλαξία μας:

IMG_0264.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Αυτές οι φωτογραφίες ΔΕΝ είναι δικές μου, αλλά το χτεσινό βράδυ θα το θυμάμαι για καιρό, μιλάμε ότι δε πρέπει να κοιμήθηκε ΚΑΝΕΝΑΣ στη Μελβούρνη, το τί γινόταν από αστραπές και βροντές όλο το βράδυ δεν περιγράφεται:

1.jpg

2.jpg
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Αυτές οι φωτογραφίες ΔΕΝ είναι δικές μου, αλλά το χτεσινό βράδυ θα το θυμάμαι για καιρό, μιλάμε ότι δε πρέπει να κοιμήθηκε ΚΑΝΕΝΑΣ στη Μελβούρνη, το τί γινόταν από αστραπές και βροντές όλο το βράδυ δεν περιγράφεται:

View attachment 65853
View attachment 65854
Υπάρχει link με ήχο ή video? σαν τα nature sounds στο youtube?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δε πήρε το μάτι μου κάτι εμένα, απλά είχε απελπιστική κίνηση στους δρόμους γιατί τα τρένα είχαν μεγάλες καθυστερήσεις.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Thanks, είναι η πρώτη απόπειρα βέβαια, οπότε σηκώνει φαντάζομαι πολύ βελτίωση, αλλά έχω το πλεονέκτημα ότι έχω πολύ σκοτεινούς ουρανούς αρκετά κοντά στο σπίτι, οπότε μπορώ να δοκιμάζω τακτικά.

Αν και τώρα πια έχω την εντύπωση ότι το milky way δεν ανατέλλει στον ουρανό για τους επόμενους μήνες, νομίζω ότι εμφανίζεται μόνο μεταξύ Απριλίου-Οκτωβρίου, οπότε θα το τσεκάρω πάλι σε κανά εξάμηνο :)
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
εκτός από τη Γη???
Αυτές οι φωτογραφίες ΔΕΝ είναι δικές μου, αλλά το χτεσινό βράδυ θα το θυμάμαι για καιρό, μιλάμε ότι δε πρέπει να κοιμήθηκε ΚΑΝΕΝΑΣ στη Μελβούρνη, το τί γινόταν από αστραπές και βροντές όλο το βράδυ δεν περιγράφεται:

View attachment 65853
View attachment 65854
cant you hear the thunder?? you better run you better take cover...;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom