Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

stefanoszaf

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εννοώ 3 βράδια πάντως! Και για τις ημερομηνίες που θέλω δεν υπήρχε διαθέσιμο!! Κάποια άλλη γνώμη?
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Δώσε ημερομηνίες.

Χωρίς ημερομηνίες σου δίνω αυτό. Κεντρικό, με πρωινό, 3 αστέρια, ιδιωτικό μπάνιο, και το βρήκα σήμερα με προσφορά στα μέτρα σου.

http://www.booking.com/hotel/it/mer...ac4e6ec0e4af150a1428da78bcX1;map=1#map_closed

Δεν έχω μείνει εγώ βέβαια, αλλά φίλος μου που έμεινε μου είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος.
 
Last edited by a moderator:

stefanoszaf

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Για να δω τον πίνακα του da vinci στη santa maria delle grazie πρέπει να κλείσω εισιτήριο on-line έτσι? Αγοράζω αυτό που έχει 4.75€ ή επειδή είμαι φοιτητής μπορώ να κλείσω φοιτητικό(1.50€). Δεν καταλαβαίνω αν το φοιτητικό (1.50€) είναι μονο για φοιτητές αρχαιολογίας και άλλες τέτοιες σχετικές.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Λοιπον να γραψω και εγω την εμπειρια μου απο το μιλανο. Πτηση με ryanair απο θεσσαλονικη προς μπεργκαμο, εξω απο το αεροδρομιο του μπεργκαμο ειναι τα λεωφορια που σε πηγενουνε στο centrale fs. Ειναι 5+5 με την επιστροφη. Το μετρο εχει τρεις γραμες M1 ,M2 και Μ3. Το μετρο στις 00:15 κλεινη οποτε η ταξι η αστικο.το ταξι ειναι πανακριβο αφου για να σε παει απο το duomo στην corso como παιρνει 15 ευρω. Απο φαγητο δεν λεει και πολλα μονο καμια πιτσα και καμια μακαροναδα.τιμες 7 -10 οι πιτσες και 8-12 οι μακαροναδες.καλο καφε κανει το καφε cova, 3 καπουτσινο 21 ευρω.ciocolatitaliani πολη καλο παγωτο.τα clubs einai ψιλομουφα .τελος το μιλανο αποψη μου ειναι οτι λεει μονο φια ψωνια
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Απο φαγητο δεν λεει και πολλα μονο καμια πιτσα και καμια μακαροναδα.
Δοκιμασες να φας και κατι αλλο,εκτος απο πιτσες και μακαροναδες, και δεν σου αρεσε;
.τελος το Μιλανο αποψη μου ειναι οτι λεει μονο φια ψωνια
Σιγουρα,το Μιλανο κανει για ψωνια,αλλα το ιστορικο του κεντρο,αν και μικρο,ειναι πανεμορφο και με αρκετα ενδιαφεροντα αξιοθεατα.
 

Joannaaa

Member
Μηνύματα
31
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Καλησπέρα,
Οργανώνω το αναλυτικό πρόγραμμα του 4ημέρου μου στο Μιλάνο και θα ήθελα αν είναι δυνατόν κάποιες διευκρινήσεις (ακόγομαι σαν control freak ) .

Η σκάλα του Μιλάνου , έχει dress code ?

Θα έχω αυτοκίνητο αλλά άκουσα ότι θα πρέπει να αποφύγω να κυκλοφορήσω στο κέντρο . Ισχύει ?

Πλέον του ex Mauri , υπάρχει κάποιο άλλο γαστρονομικό must που δεν πρέπει να χάσω ?

Αυτάααα (για την ώρα! )

xx
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Οταν λεεω οτι δεν λεει το φαγητο τους ενοω οτι στην ελλαδα θα φας καλυτερα και φθηνοτερα. Απο ψαρικα και κρεατικα ειμαστε ετη φωτος μπροστα απο τους ιταλους. Μετα τις 12 το μονο που μπορεις να φας ειναι βρομικο απο καποιες καντινες που ειναι διασπαρτες 5 ευρω το σαντουιτς.πισω απο την duomo ειναι ενα μαγαζι luini λεγετε κανει ωραια αρτοσκευασματα και ακριβος απεναντι ειναι το ciocolatitaliani που εχει φοβερο παγωτο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.359
Likes
9.283
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Απο ψαρικα και κρεατικα ειμαστε ετη φωτος μπροστα απο τους ιταλους. 2. Μετα τις 12 το μονο που μπορεις να φας ειναι βρομικο απο καποιες καντινες που ειναι διασπαρτες 5 ευρω το σαντουιτς.
3. Πισω απο την duomo ειναι ενα μαγαζι luini λεγετε κανει ωραια αρτοσκευασματα και ακριβος απεναντι ειναι το ciocolatitaliani που εχει φοβερο παγωτο.
Θου Κυριε φυλακην τω στοματι σου..
1. Κι εσυ εισαι ετη φωτος απο τη γνωση της ιταλικης, σικελικης, τοσκανικης κουζινας..εν οιδα οτι...
2. Εν οιδα...παλι..για ευρωπαικη μεγαλουπολη μιλας. Που δεν κατεχεις κιολας. Da Cecco, LA Fabbrica και και..
3.κ τα 2 προς αποφυγην. Πολυ τουριστικα κ πολυ ακριβα γι αυτο που προσφερουν. Να καθησω στην ουρα στα ορθια για ενα σφολιατοειδες η ενα προκατ παγωτο σε μια πολη ναο του καλου φαγητου,gelato? Ε οχι...
 

Joannaaa

Member
Μηνύματα
31
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
3.κ τα 2 προς αποφυγην. Πολυ τουριστικα κ πολυ ακριβα γι αυτο που προσφερουν. Να καθησω στην ουρα στα ορθια για ενα σφολιατοειδες η ενα προκατ παγωτο σε μια πολη ναο του καλου φαγητου,gelato? Ε οχι...
Μπορώ να έχω ένα briefing κάποιων μη-τουριστικών αλλά αξιόλογων εστιατορίων/φούρνων/παγωτατζίδικων ? (η τελευταία λέξη είναι τουλάχιστον αστεία :p )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.425
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom