ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Christinaaa

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Το ΕΣΤΑ ξέρω ότι γίνεται ηλεκτρονικά, για το διαβατήριο λέω! Πρώτη φορά θα μου χρειαστεί, πες μου ότι γίνεται κι αυτό ηλεκτρονικά να τρελαθώ!
 

Christinaaa

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
karfitsa, jousis και jimp σας ευχαριστώ πολύ! Μόλις τελειώσω με τα διαδικαστικά και αρχίσω να οργανώνω το πρόγραμμα θα επανέλθω (σίγουρα) με νέες απορίες!
 

Christinaaa

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπέρα! Κατά την συμπλήρωση της Εστα, στην ερώτηση Is your travel to the US occurring in transit to another country?, εγώ που ταξιδεύω με ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιρείες, μέσω ΚΟΠΕΓΧΑΓΗΣ, τι απαντάω;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Καλησπέρα! Κατά την συμπλήρωση της Εστα, στην ερώτηση Is your travel to the US occurring in transit to another country?, εγώ που ταξιδεύω με ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιρείες, μέσω ΚΟΠΕΓΧΑΓΗΣ, τι απαντάω;
Κατ'αρχην,μηπως ειναι καλυτερα να συμπληρωσεις την αιτηση στα ελληνικα;(αν ειναι η βασικη σου γλωσσα)Η επιλογη της γλωσσας ειναι στο πανω μερος της πρωτης σελιδας.
Η ερωτηση ειναι αυτη...
"Η μετακίνησή σας στις ΗΠΑ πραγματοποιείται σε διαμετακόμιση σε άλλη χώρα;"
Δεν την εχω συμπληρωσει την εστα ,με αυτες τις ερωτησεις,αλλα την προηγουμενη που δεν υπηρχε μεσα.
Αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι οτι σε ρωταει αν θα επισκεφθεις τις ΗΠΑ,σαν ενδιαμεσο σταθμο για αλλη χωρα.Δηλαδη πχ πας Βραζιλια και εχεις ενδιαμεσο Νεα Υορκη.
Αλλα,καλο ειναι να απαντησει καποιος που το γνωριζει καλυτερα.
 

vasoula1991

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
χιλη
γεια σας ταξεδευω και γω με την κολλητη μου 26 δεκεμβριου για νυ.
καναμε την εστα και πηραμε θετικη απαντηση.
να ρωτησω κατι όμως?
καναμε λαθος σε εννα γραμμα από το ονομα ενός από τους δυο γονεις.
υπαρχει πρόβλημα?

πεταμε με την Ukraine international από ελ βελ για κιεβο και από εκει jfk.
γνωριζει κανεις αυτή την αεροπορικη που βρηκα θεεεεε να παω αμερικα?
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πεταμε με την Ukraine international από ελ βελ για κιεβο και από εκει jfk.
γνωριζει κανεις αυτή την αεροπορικη που βρηκα θεεεεε να παω αμερικα?
Οπλισου με θαρρος και προσευχη. Βαθμολογοα επιβατων για υπηρεσιες σχεδον στη βαση. Αεροσκαφη 20ετιας και βαλε. Το νεοτερο 22+...τετοια εποχη να πετας μακρυνα με ουκρανους θελει θαρρος..
 

vasoula1991

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
χιλη
Οπλισου με θαρρος και προσευχη. Βαθμολογοα επιβατων για υπηρεσιες σχεδον στη βαση. Αεροσκαφη 20ετιας και βαλε. Το νεοτερο 22+...τετοια εποχη να πετας μακρυνα με ουκρανους θελει θαρρος..
μου κανες ρην καρδια τελεια τωρα!!!! εχει ενα καλο.δινει 2 βαλιτσες από 23 κιλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom