Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Χρισστουγεννα στο Παρισι και εγω και σκεφτομαι να κλεισω σε αυτο http://www.grand-hotel-francais.fr/en/ ειναι λιγο τσιμπημενο αλλα σαν περιοχη πιστευετε οτι θα ειναι βολικο? εψαχνα καποιο διπλα σε μετρο οποτε μαλλον θα βολεψει.Εσεις τι λετε?
Ευχαριστω!!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Κεντρικο δεν ειναι με τιποτα,η περιοχη αδιαφορη και χωρις ιδιαιτερη κινηση.Αν το ατου ειναι οτι εχει κοντα μετρο,ξανασκεψου το.Στο Παρισι σε ακτινα το πολυ 500 μετρα υπαρχει σταθμος μετρο,αρα πολυ ευκολα βρισκεις κοντα .Τωρα για βολικο,δεν ξερω πως το εννοεις..με τα ποδια μονο βαστιλλη πας..θα προτεινα να ψαξεις ακομα.
 

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Κεντρικο δεν ειναι με τιποτα,η περιοχη αδιαφορη και χωρις ιδιαιτερη κινηση.Αν το ατου ειναι οτι εχει κοντα μετρο,ξανασκεψου το.Στο Παρισι σε ακτινα το πολυ 500 μετρα υπαρχει σταθμος μετρο,αρα πολυ ευκολα βρισκεις κοντα .Τωρα για βολικο,δεν ξερω πως το εννοεις..με τα ποδια μονο βαστιλλη πας..θα προτεινα να ψαξεις ακομα.
Βολικο εννοουσα οτι με το μετρο κοντα θα μπορω να ειμαι στα κεντρικα σημεια του Παρισιου.Συνεχιζω λοιπον το ψαξιμο, σ ευχαριστω!!!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Είμαστε μια οικογένεια με 2 μικρά παιδιά 9 και 11. Έχουμε καταλήξει σε τετράκλινα στο www.booking.com/Hotel-Gramont-Opera και στο
www.booking.com/hotel/fr/novotel-paris-les-halles
Sorry αν δεν τα κατάφερα με τους υπερσύνδεσμους. Και τα δύο κοστίζουν το ιδιο.Το Gramont είναι μπουτικ χοτελ τριών αστέρων ενω το νοβοτελ τετράστερο. 'Ομως γίνονται έργα στο Halles ακριβώς έξω από το ξενοδοχείο ενω ο Gramont έχει και καλύτερες κριτικές.Τι θα επιλέγατε από τα δύο;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Παρ ολο που γυρω απο τα Αλς μενω συνηθως,το καλοκαιρι εμεινα μερικα τετραγωνα πιο πανω,και βεβαια ειναι η αγαπημενη μου περιοχη,τωρα με τα εργα δεν ειναι καθολου ευχαριστη.Περνουσα καθε μερα σχεδον και δεν μου αρεσε καθολου.Θα ελεγα το πρωτο λοιπον.Παντως οταν τελειωσουν τα εργα θα ειναι πολυ ομορφα και παλι,οι μακεττες ηταν φοβερες!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τα εργα που ξεκινησαν το 2010 αναμενεται να τελειωσουν το 2018. Οποτε εχουμε καιρο μεχρι τοτε.

Αν σας ενοχλει ο θορυβος ξεχαστε το Nobotel. Oι δρομοι περιμετρικα του Forum des Halles ειναι οι πλεον ακαταλληλοι για διαμονη αφου υπαρχει φασαρια νυχτα μερα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Βολικο εννοουσα οτι με το μετρο κοντα θα μπορω να ειμαι στα κεντρικα σημεια του Παρισιου.Συνεχιζω λοιπον το ψαξιμο, σ ευχαριστω!!!
Δεν χρειαζεται να βρεις ξενοδοχειο στο κεντρο....καλα κανεις και ψαχνεις διπλα σε μετρο...και γω λιγο πιο πανω ειχα μεινει σε ενα σχετικα αδιαφορο ξενοδοχειο αλλα αρκετα οικονομικο 77 ευρώ δικλινο Belfort κοντα στη σταση charone βολεψε πολυ. Και τελικα μια χαρα περιοχη ηταν..αλλωστε μονο για υπνο θελαμε το ξενοδοχειο
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τα εργα που ξεκινησαν το 2010 αναμενεται να τελειωσουν το 2018. Οποτε εχουμε καιρο μεχρι τοτε.

Αν σας ενοχλει ο θορυβος ξεχαστε το Nobotel. Oι δρομοι περιμετρικα του Forum des Halles ειναι οι πλεον ακαταλληλοι για διαμονη αφου υπαρχει φασαρια νυχτα μερα.
Ευχαριστώ για την ενημέρωση!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Καθαρα απο αποψη τοποθεσιας θα προτιμουσα το πρωτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom