Γαστρονομικές ιδέες και γλυκές απολαύσεις

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
εεε;;;;:confused: ειναι καποια σπεσιαλιτε στην Ισπανια;
Και εμείς εδώ δεν μαγειρεύουμε την ουρά από το μοσχάρι; Έχει γίνει και γκουρμέ πιάτο τελευταία. Βέβαια, η "ουρά ταύρου" σου βγάζει κάτι σε εξωτικό :bleh:

(σε τρέλανα με τα like/unlike, δεν έχω ξυπνήσει ακόμα ... )
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ναι;;;:cool:....καλα,εγω και η μαγειρικη,δεν τα παμε καλα
Εδώ που τα λέμε θα ήταν αμαρτία να χωθείς στην κουζίνα με το καινούριο σου συνολάκι. Με γεια το ταγέρ λοιπόν! :p
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Τι βόδι (τα μοσχάρια όταν μεγαλώνουν γίνονται βόδια...μην το παρομοιάσετε με κάποιους που τυχον αντιπαθείτε για φαγητό μιλάμε) τι ταύρος ;; ο ταύρος είναι βόδι στο πιο άγριο.. :D
Και όμως karfitsa κάνεις λάθος που δεν τρως θεωρείται ίσως το καλύτερο κομμάτι...παλιά λέγαν ότι οι κρεοπώλεις τα κρατούσαν για την πάρτυ τους...;)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Αρκετα το "απλωσαμε"το θεμα κρασια του κοσμου.Αρχιστε ενα μαγειρικο θεμα.:)
Και όμως karfitsa κάνεις λάθος που δεν τρως θεωρείται ίσως το καλύτερο κομμάτι
Αν το μαγειρεψεις,οπως την ομελετα χθες-που μετα αρχισες να παραμιλας-στειλε προσκληση:D
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Π
Αρκετα το "απλωσαμε"το θεμα κρασια του κοσμου.Αρχιστε ενα μαγειρικο θεμα.:)

Αν το μαγειρεψεις,οπως την ομελετα χθες-που μετα αρχισες να παραμιλας-στειλε προσκληση:D
Πρέπει να ανοίξετε άλλο thread κυρία μου....εδώ μιλάμε για κρασιά..

Σήμερα έκανα κάτι πιο πεζό ....μοσχάρι με κριθαράκι στο φούρνο...το οποίο συνοδεύτηκε με Ραψάνη Τσάνταλη....καλό ....

ΥΓ με πήραν πρέφα όλοι οτι μου αρέσει το μαγείρεμα και απο κει που έψηνα μόνο κάτι μπριζόλες, μπιφτέκια (ντεμέκ την κυριακή μαγειρεύει ο μπαμπάς και τέτοια) τώρα που κατάλαβε το ψώνιο η γυναίκα μου μου τα έχει αφήσει εν λευκώ ....και το κακό είναι ότι πρέπει να τα πλένω κιόλας μετά ...
και βρέθηκα με ποδιά χωρίς να το καταλάβω..και θυμήθηκα την Μαίρη την Παναγιωταρά και έβαλα εκείνο το τραγούδι (κάτι σε πιο "αντρικό") με τον αείμνηστο Freddie Mercury... κατάλαβες @GTS που αμέσως να με παρεξηγήσεις...α ρε τι τραβάτε και σεις οι γυναίκες...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εδώ γράφουμε ό,τι τραβάει η όρεξή μας για φαγητά και γλυκά.
Μην ξεχνάτε το θέμα για τα "Εθνικά πιάτα", αν έχετε κατά νου κάποια διεθνή κουζίνα.

Κάποια μηνύματα από τα "Κρασιά του Κόσμου" μεταφέρθηκαν εδώ. Οπότε εδώ τρώμε και εκεί πίνουμε:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom