Ισπανία Ισπανια για πρωτη φορα...που και πως;

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
μερικα πακετα που ειδα παιζουν στα 700-800 με τους φορους αεροδρομιου.. ειναι λογικες αυτες οι τιμες;
τι πρακτορεια προτεινετε ως αξιοπιστα;
Μα γιατι κοιτάς πακέτα ; Μονος δε μπορείς να πας ;
 

MasterX

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
ειπα μηπως βγαινουν φθηνοτερα λογω τελευταιας στιγμης..
κοιταξα λιγο αεροπορικα στο airfasttickets (να κοιταξω και σε αλλα αντιστοιχα σαιτ η βγαζουν ολα το ιδιο αποτελεσμα; )
για Μαδριτη μου εδινε τιμες 450 το ατομο, για Βαρκελωνη γυρω στα 240.. (οι τιμες ειναι τελικες ετσι; περιλαμβανουν και το φορο; )

Για Ανδαλουσια ποιο αεροδρομιο/πολη να ψαξω;
 

MasterX

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
απο Αραξο παιζεουν πτησεις για Ισπανια μηπως; γιατι για Ιταλια ειχα ακουσει οτι εχει πολυ φθηνες με Ryanair
 

markouf

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια των παλαιών !!!! :rolleyes-80:
Σχεδιάζουμε ταξίδι για Ισπανία για πρώτη φορά αλλά δεν ξέρω που αξίζει να πας??Καμία ιδέα από τους έμπειρους??
Ευχαριστώ!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πόσες μέρες, τι εποχή, τι μπάτζετ και τι ενδιαφέροντα έχετε;
 

markouf

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πόσες μέρες, τι εποχή, τι μπάτζετ και τι ενδιαφέροντα έχετε;
Λέμε για 5 μέρες το Πάσχα ..Από μπάτζετ δεν έχουμε κάτι συγκεκριμένο και από ενδιαφέροντα μας αρέσουν τα μουσεία το καλό φαγητό αι τα λίγο πιο ψαγμένα μέρη όχι απαραιτήτως τα εμπορικά..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πέντε μέρες δεν είναι πολλές, αλλά ακριβώς γι αυτό το λόγο οι επιλογές περιορίζονται κιόλας. Εγώ βλέπω τις εξής:
1. Σεβίλλη και περίχωρα
2. Περίχωρα Μαδρίτης (Τολέδο, Σεγκόβια, Άβιλα κλπ)
3. Σαντιάγκο ντε Κομποστέλα και Γαλικία
4. Βαρκελώνη (εδώ θες 5 μέρες μόνο γι αυτήν)
5. Χώρα των Βάσκων
6. Αστούριας και Καντάμπρια

Για φαγητό το υπερθέαμα φαγητού του 3. και του 5. δεν το βρίσκεις σε πολλά μέρη στον κόσμο. Από αρχοτεκτινική, πας για το 2. το 3. και το 4. Λιγότερο τουριστικά σαφώς το 5. το 6. και το 3. Ιστορία με ατέλειωτα καντάρια στο 1. το 2. (εκτός Μαδρίτης πάντα), το 3. Για φύση, μακράν το 5. και το 6.

Για κάποιον που θέλει, ιστορία, φαγητάρα όχι και τόσους τουρίστες και να πει ότι μπόρεσε να δει κάτι σε 5 μέρες από αυθεντική Ισπανία, τα λεφτά μου πάνε στην εξής σειρά προτεραιότητας:
3.
5.
6.
1.
2,
4.
Φαντάζομαι ότι για την Αστούριας δε θα ξέρετε και πολλά, ψάξτε το αξίζει. Το Σαντιάγο αξίζει ακόμη περισσότερο, και η κουζίνα του είναι για να πεθαίνεις, χώρια τη φοβερή νυχτερινή ζωή και τις εκδρομάρες. Φυσικά θα πρέπει να λάβετε υοπόψη σε όλες τις επιλογές και το πόσο χρόνο χρειάζεστε για να φτάσετε στον προορισμό σας, γιατί αν είναι από τις 5 μέρες να περάσετε τις τρεις στα αεροπλάνα, άστα να πάνε, καλύτερα Βαρκελώνη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γιατί όχι το 1 για αρχιτεκτονική :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom