Ερμιονη Αργολιδας.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και γω περσι ημουν εκει ..γενικα απο παραλιες μην περιμενεις και πολλα ,αλλα οπως ειπες και συ με 2 μικρα παιδακια ,οι επιλογες περιοριζονται.
Να περασετε καλα και ναπατε μια βολτα απο Υδρα και Σπετσες ..ομορφα νησια.


Καλά δεν κλεισαμε κιολας. Βασικά το μωρό μας περιορίζει τις επιλογες γιατι περσι Κρήτη και πρόπερσι Κεφαλονιά με το ενα παιδί περάσαμε υπέροχα.
Δεν μου ειπες, τελικά τι γνώμη εχεις για την συγκεκριμενη παραλία;
Δεν ψαχνω κρυστάλινα νερα, αλλά θέλω να ειναι καθαρή, σχεικά ρηχή και ζεστή.
Για το ξενοδοχειο εχεις αποψη;
Καμία άλλη καλή και οικογενειακή παραλία στην περιοχή;
Υδρα και Σπέτσες εχω πάει πολλάκις, αλλά αν πάω Ερμιόνη θα τα ξαναεπισκεφθώ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Dik μου δεν πηγα καθολου σ αυτη την παραλια .
Ξερεις ποια μου ειπαν μετα οτι ηταν σουπερ ..και βαρουσα το κεφαλι μου,γιατι δεν ειχα παει?
Μια λιγο πριν το Κρανιδι ..με ασπρη αμμο και γαλαζοπρασινα νερα .
Οποιος θυμαται ονομα ,ας βοηθησει.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Η επιτομή των γεύσεων όμως είναι η Μαριβόν στο Ηλιόκαστρο,6 χιλιόμετρα από την Ερμιόνη.Ακόμα και ο Traveller εκεί θα έσκιζε τα πτυχεία γευσιγνωσίας που διαθέτει.Καλά να περάσεις και εμείς εδώ είμαστε για οτιδήποτε.;)
Δεν εχω παρα ενθερμως να συμφωνησω για τη μαριβον. Με πηγαν χθες βραδυ για να φαμε μπριζολα. Ζυμωτο ψωμι δικο τους, σκορδοψωμο (οχι κατι ιδιαιτερο) πρασινη σαλατα, κατσικισιο τυρι με μπεικον για αρχη. Μετα εφτασε η μπριζολα. Μοσχαρισια γαλακτος. Χοντρη ζουμερη μιντιουμ ψημενη οπως μας προτεινε με θεικες τηγανητες πατατες με σαλτσα μπερνεζ. Ειχα καιρο να ηδονιστουν τοσο οι καλυκες μου απο ψητο κρεας.
Χωρος ομορφος ζεστος λιγο βαβουριαρικος αν εχει θαμωνες. Εχει και αυλη εξω αλλα εμεις περιοριστηκαμε στο ακαπνο εσωτερικο. Το μονο που δεν με ενθουσιασε το κρασι. Το εμφιαλωμενο αγιωργητικο απο μικρο παραγωγο ατονο. Το χυμα μερλο σαφως καλυτερο. Σαν επιστεγασμα γλυκο σπιτικο. Ως γουρουνι εφαγα κι ηπια του σκασμου. Αν βρεθειτε ηλιοκαστρο αξιζει. Καντε κρατηση για να μην απογοητευτειτε. Εχει φανατικο κοινο. Επισης καλο μου ειπαν αλλα δεν προκαμα να το δοκιμασω και το Μεθυμνιον στο Ηλιοκαστρο κι αυτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom