Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα. Θα έμενε κανείς στο la villette?
Έμεινα δυο φορές στην περιοχή (Mercure Paris La Villette και Mercure Paris Porte de Pantin ) χωρίς να έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Βέβαια είναι αρκετά μακριά από το κέντρο.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Δεν υπαρχει τετοιο θεμα, μην ανησυχεις.



Εξαρταται σε ποιο μερος ακριβως αν προκειται για πολυημερη διαμονη. Αλλα για 2-3 μερες ειναι ΟΚ. Ειδικα αν εισαι και λιγο μελαχρινος pas de probleme.
:haha: βρήκα το συγκεκριμένο http://www.booking.com/hotel/fr/ibis-paris-la-villette-cita-c-des-sciences.el.html σε πολύ καλή τιμή. Είπα να περιοριστώ όσον αφορά τη διαμονή...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Μεχρι τις πρωτες βραδινες ωρες εισαι ΟΚ. Για πιο αργα αν εισαι με γυναικα ισως και να χεζεται απ' το φοβο της.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Θα διαλεγα το πρωτο ως πιο κεντρικο και σε σχετικα καλη περιοχη,το δευτερο ειναι αρκετα πιο μακρυα με λιγοτερες επιλογες για φαγητο τριγυρω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το πρωτο ειναι σε μια οχι και τοσο καλη περιοχη του κεντρου (του πολυ κεντρου).
Το δευτερο σε μια καλη περιοχη του αποκεντρου.

Θα διαλεγα κι εγω το πρωτο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Λοιπόν φιλικό ζευγάρι αποφάσισε να πάει,τελευταία στιγμή,στο Παρίσι για την Πρωτοχρονιά.Ζήτησαν την γνώμη μου για ξενοδοχείο.Επειδή έχω αρκετά χρόνια να πάω τους πρότεινα μόνον περιοχές.Marais και Saint-Germain συγκεκριμένα.
Φυσικά οι τιμές είναι στα ύψη.Στο Marais δεν βρίσκουν κάτι καλό και σε σχετικά λογικές τιμές.Στο Saint-Germain έχουν επιλογές από περίπου δέκα και κατέληξαν σε αυτό:
Hôtel des Academies et des Arts

Διεύθυνση:
15 Rue De La Grande Chaumière
6th arr.
Paris, 75006, Γαλλία

Πώς σας φαίνεται από πλευράς τοποθεσίας;Αν το ξέρει και κάποιος ακόμη καλύτερα.

ΥΓ:Διάβασα όσα γράφτηκαν εδώ το 2014.Σχεδόν όλα από όσα προτείνονται δεν έχουν διαθεσιμότητα την τελευταία εβδομάδα του χρόνου που τους ενδιαφέρει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ευχαριστώ.
Ψάχνοντας και εγώ μαζί τους είχα ξεχάσει πόσο μικρά μπορεί να είναι τα δωμάτια ακόμη και σε 4* ξενοδοχεία στο Παρίσι(νομίζω ότι στο Παρίσι είναι πιο έντονο το θέμα).Μιλάμε για 8-9 τ.μ.Το συγκεκριμένο έχει 16 τ.μ.
 

fenolaj

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Την βοήθειά σας παρακαλώ:lol:
Προγραμματίζουμε ταξίδι για 5 ημέρες για τον Μάιο (νεαρό ζευγάρι) και είμαι ανάμεσα σε τρία ξενοδοχεία. Τιμές πάνω-κάτω είναι ίδιες οπότε θέλω κάποιος που γνωρίζει από Παρίσι να μου προτείνει ποια περιοχή θεωρεί καταλληλότερη και πιο βολική.
1)Lautrec Opera
2)Hotel Ecole Central
3)Libertel Austerlitz

Ευχαριστώ.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Το πρωτο ειναι πιο κεντρικο,πολλες λυσεις για φαγητο ,καφε και αρκετα αξιοθεατα προσβασιμα με τα ποδια,κοντα μετρο και αρκετα ασφαλης περιοχη.
Το δευτερο ειναι λιγωτερο κεντρικο,αλλα σε ομορφοτερη περιοχη,για μενα απο τις καλλιτερες στο παρισι,με επισης πολλες επιλογες και ασφαλεια.
Το τριτο ειναι αρκετα μακρυα αν και η περιοχη ειναι καλη.
Θα προτιμουσα το πρωτο,νομιζω ειναι πιο βολικο.Υπ οψην,δεν ειδα παροχες και τιμες,μονο το χαρτη.Να περασετε τελεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom