Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια για τις αποσκευές στην aegean.. Πετάω με golight οπότε δικαιούμαι μια χειραποσκευή μέχρι 8 κιλά.. Εγώ θέλω να πάρω και μια βαλίτσα μαζί μου μέχρι 23kg πρέπει να κάνω προπληρωμή? Στο αεροδρόμιο θα πληρώσω παραπάνω? Από που κάνω προπληρωμή και πόσο με χρεώνουν? Είδα στο σάιτ για 20 ευρώ αλλά μετά λέει κάτι για επιπλέον χρέωση 8 ευρώ, τι ισχύει τελικά?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Ναι πρόσθεσε την πριν πας στο αεροδρόμιο
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Ξέρεις αν είναι 20 ευρω ή 28.. Δεν είναι σαφής ή τουλάχιστον δεν μπόρεσα να καταλάβω εγώ..
Καλημέρα
Η χρέωση, όπως θα είδες στο site, είναι 20 ευρώ για τις κοντινές πτήσεις και 30 για τις μακρινές. Επιβάρυνση 8 ευρώ επιπλέον έχεις μόνο όταν κάνεις την κράτηση από το τηλ. κέντρο της Aegean, αφού έχει εκδοθεί το εισιτήριο. Επομένως την προσθήκη αποσκευής να την κάνεις είτε από το site είτε από πρακτορείο, αν το έχεις κλείσει από εκεί. Όχι όμως στο αεροδρόμιο την μέρα της πτήσης.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα
Η χρέωση, όπως θα είδες στο site, είναι 20 ευρώ για τις κοντινές πτήσεις και 30 για τις μακρινές. Επιβάρυνση 8 ευρώ επιπλέον έχεις μόνο όταν κάνεις την κράτηση από το τηλ. κέντρο της Aegean, αφού έχει εκδοθεί το εισιτήριο. Επομένως την προσθήκη αποσκευής να την κάνεις είτε από το site είτε από πρακτορείο, αν το έχεις κλείσει από εκεί. Όχι όμως στο αεροδρόμιο την μέρα της πτήσης.
Οκ ευχαριστώ πολυ..
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Η πληρωμή απο το ίντερνετ μπορεί να γίνει με visa ή πρέπει να είναι αποκλειστικά πιστωτική; Γνωρίζει κανείς;
 

Daphne 1231

Member
Μηνύματα
34
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντιν/πολη ξανα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια
Να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Η πληρωμή απο το ίντερνετ μπορεί να γίνει με visa ή πρέπει να είναι αποκλειστικά πιστωτική; Γνωρίζει κανείς;
Tι εννοεις Visa η πιστωτικη;;Aν θελεις να πεις χρωστικη η πιστωτικη,ναι μπορεις.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Έχω την κάρτα των αναλήψεων (visa) και κάνω από εκεί ότι αγορές θέλω μέσω ίντερνετ ή για να κλείσω ξενοδοχεία.. Μπορώ να κάνω από εκεί και την προπληρωμή των αποσκευών;
 

Daphne 1231

Member
Μηνύματα
34
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντιν/πολη ξανα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια
Έχω την κάρτα των αναλήψεων (visa) και κάνω από εκεί ότι αγορές θέλω μέσω ίντερνετ ή για να κλείσω ξενοδοχεία.. Μπορώ να κάνω από εκεί και την προπληρωμή των αποσκευών;
Ναι μπορεις.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση..
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Κι εγώ μόλις έμαθα ότι προπληρώνεις τη βαλίτσα (απ'ό,τι κατάλαβα μπορείς και όχι αλλά είναι καλύτερα να προπληρώσεις), πήγα τώρα να κάνω κράτηση και είχε πεδίο για μια βαλίτσα. Δηλαδή συγγνώμη, αν έχεις 2, τι κάνεις; Μιλάμε για ταξίδι πχ μετανάστευσης που δε γίνεται να πεις "θα πάρω 3 συνολάκια". Θα προτιμήσεις το πλοίο ή υπάρχει κάτι που δεν πρόσεξα ή δε γνωρίζω;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ποσες βαλιτσες θες να παρεις εσυ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom