Αυστρία Βιεννη

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Στην τουριστικη περιοχη του Grinzig,το ονομα του μαγαζιου ειναι Rudolfshof η καπως ετσι.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To Grinzing είναι από τα πιο δημοφιλή προάστια της Βιέννης. Πανέμορφο!!!Έχει παραδοσιακά εστιατόρια σαν οινομαγειρία ή εστιατόρια με μπουφε σε κάποια από τα οποία μπορείς να απολαύσεις και διάφορα live κλασσικής μουσικής και όχι μόνο. Να πας ανεπιφύλακτα με το τραμ :)
 

nek

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα ! Θα πάω 4 νύχτες 5 ημέρες βιεννη και 2 νύχτες μπραντισλαβα! Θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο με το προγραμμα για να δώ πολλά πράγματα στην βιεννη! Επίσης θα ήθελα να μου πειτε τι κάρτα να βγάλω την βιεννα καρτ η την άλλη που ισχύει για μια βδομάδα με 17€; Θα ήθελα κάποιος να μου πει πως να διαμορφοσω το προγραμμα για να δώ όσο περισσότερα αξιοθέατα μπορώ και να κερδίσω χρόνο! Τέλος ένα καλό εστιατόριο για την ημέρα των Χριστουγέννων για να κάνω κράτηση ! ευχαριστώ πολύ!
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?
Να πάτε για φαγητο στους 12 Αποστόλους !Πολύ όμορφο κελάρι!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα ! Θα πάω 4 νύχτες 5 ημέρες βιεννη και 2 νύχτες μπραντισλαβα! Θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο με το προγραμμα για να δώ πολλά πράγματα στην βιεννη! Επίσης θα ήθελα να μου πειτε τι κάρτα να βγάλω την βιεννα καρτ η την άλλη που ισχύει για μια βδομάδα με 17€; Θα ήθελα κάποιος να μου πει πως να διαμορφοσω το προγραμμα για να δώ όσο περισσότερα αξιοθέατα μπορώ και να κερδίσω χρόνο! Τέλος ένα καλό εστιατόριο για την ημέρα των Χριστουγέννων για να κάνω κράτηση ! ευχαριστώ πολύ!
Να πας στο plachutta είναι αλυσίδα, θα φας το πιο τέλειο σνιτσελ και το πιο υπέροχο tafelspitz σούπα με μοσχάρι, τα δυο αυτά είναι τα παραδοσιακά φαγητά της Αυστρίας..... Θα εντυπωσιαστεις απο τις μπύρες που έχουν, είναι παραγωγης τους έχουν δικο τους κελαρι,.....φυσικά θέλει κράτηση, έχει εναν τοίχο με φωτογραφιες με πολλους διάσημους που πήγαν στη Βιέννη και επισκέφτηκαν το plachutta....

http://www.plachutta.at/de/home/
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γεια σε όλη την παρέα! Είμαι καινούρια εδώ και γράφω πρώτη φορά! Τα Χριστούγεννα σκοπεύω να πάω για 6 μέρες στη Βιέννη! 23-28 Δεκεμβρίου συγκεκριμένα. Πραγματικά όσα γράφετε εδώ με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ. Ωστόσο έχω μπερδευτεί λίγο στο ωράριο των μαγαζιών και των μουσείων γενικότερα. Έχω διαβάσει ότι τα πάντα κλείνουν είτε στις 24 και 25 Δεκέμβρη, είτε 25 και 26 Δεκέμβρη, είτε μόνο 25, είτε και τισ 3 μέρες. Ξέρει κανείς να μου πει τελικά τι όντως ισχύει? Γιατί αν είναι 3 μέρες να μείνω στο ξενοδοχείο, πραγματικά δεν αξίζει. Επίσης σκέφτομαι μία μέρα να πάω εκδρομή κάπου κοντά. Και σκέφτηκα να πάω δάση μάγιερλινγκ-μπάντεν ή μελκ-κρεμς-κοιλάδα βαχάου. Ποια από τις 2 επιλογές μου προτείνετε?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Και σκέφτηκα να πάω δάση μάγιερλινγκ-μπάντεν ή μελκ-κρεμς-κοιλάδα βαχάου. Ποια από τις 2 επιλογές μου προτείνετε?
Η δεύτερη επιλογή είναι καλύτερη αλλά δεν ξέρω πως θα είναι τώρα το χειμώνα.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Για τα ωραρια δεν ξερω,απο εκδρομες ειχα κανει την κοιλαδα του Βαχαου-καλοκαιρι ομως.Ωραιοτατα χωρια το Krems και το Durnstein και φυσικα το μοναστηρι του Melk.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Για το ωράριο δεν είναι όλα κλειστά στις ίδιες ώρες και μερες. ..Πρέπει ανάλογα με το που θες να πας να δεις στο καθε site τις μέρες και τις ώρες. ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom