"Μα ΕΓΩ είμαι η Μπίλιω!!!"

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!!
Η αλήθεια είναι ότι κάποια μέρη είναι πιο αντιεμπορικά και αντιτουριστικά και λίγος κόσμος τα επιλέγει. Κακώς όμως!
Αφού υπάρχει ζήτηση όμως εντός του φόρουμ έστω, θα προσπαθήσω να φωτίσω και άλλες ανεξερεύνητες γωνιές της γύρω περιοχής!
Ε τώρα άμα ο νομός Σάμου γίνει Hot spot προορισμός μέσω των ιστοριών, θα πάω στον Δήμαρχο ή/και Περιφερειάρχη να ζητήσω προμήθεια.
 

Thanasis_v

Member
Μηνύματα
100
Likes
88
Ωραία ιστορία, τη διάβασα μονορούφι κατά τη διάρκεια ενός βαρετού meeting στο γραφείο. Ευτυχώς δεν με πήραν τα γέλια σε μερικά σημεία.
Φέτος το καλοκαίρι ήθελα και εγώ να πάω στους Φούρνους, αλλά το δεκάωρο plus με το European Express της ΝΕΛ με απέτρεψε. Ελπίζω για του χρόνου.
Με προβλημάτισες λίγο με τις παραλίες, γιατί περίμενα ότι θα ήταν πολύ καλές, αλλά ίσως κάποιες φωτογραφίες που έχω δει να είναι από τις παραλίες που δεν πρόλαβες να πας.
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωραία ιστορία, τη διάβασα μονορούφι κατά τη διάρκεια ενός βαρετού meeting στο γραφείο. Ευτυχώς δεν με πήραν τα γέλια σε μερικά σημεία.
Φέτος το καλοκαίρι ήθελα και εγώ να πάω στους Φούρνους, αλλά το δεκάωρο plus με το European Express της ΝΕΛ με απέτρεψε. Ελπίζω για του χρόνου.
Με προβλημάτισες λίγο με τις παραλίες, γιατί περίμενα ότι θα ήταν πολύ καλές, αλλά ίσως κάποιες φωτογραφίες που έχω δει να είναι από τις παραλίες που δεν πρόλαβες να πας.
Σε απέτρεψε? Ευγενικό σε βρίσκω. Μάλλον ήθελες να πεις ότι πήρες δρόμο και ακόμα τρέχεις! Μεγάλο πρόβλημα πάντως που μας έχει κάνει τεράστια ζημιά. Και εγώ για να μπω σε καράβι πρέπει να γκρεμιστούν φούρνοι (όχι της ιστορίας!).
Οι παραλίες οι καλές είναι μάλλον αυτές που δεν πρόλαβα, και έχεις δει σε φώτος. Αν πάντως κάνεις τον ηρωισμό, μην αμελήσεις να έρθεις και δίπλα! Άλλωστε μιλάμε για ΤΟΠ (ή και hot spot) προορισμό....
 

Thanasis_v

Member
Μηνύματα
100
Likes
88
Σε απέτρεψε? Ευγενικό σε βρίσκω. Μάλλον ήθελες να πεις ότι πήρες δρόμο και ακόμα τρέχεις! Μεγάλο πρόβλημα πάντως που μας έχει κάνει τεράστια ζημιά. Και εγώ για να μπω σε καράβι πρέπει να γκρεμιστούν φούρνοι (όχι της ιστορίας!).
Οι παραλίες οι καλές είναι μάλλον αυτές που δεν πρόλαβα, και έχεις δει σε φώτος. Αν πάντως κάνεις τον ηρωισμό, μην αμελήσεις να έρθεις και δίπλα! Άλλωστε μιλάμε για ΤΟΠ (ή και hot spot) προορισμό....
Η αλήθεια είναι ότι είχα ψαχτεί λίγο για να πάω αεροπορικώς στην Ικαρία και να πάρω το Παναγία Θεοτόκος από τον Άγιο Κήρυκο, αλλά αν θυμάμαι η ανταπόκριση ήταν ικανοποιητική μόνο μία φορά την εβδομάδα.
Σάμο έχω έρθει 3 φορές και έχω να πω πολύ καλά λόγια για το νησί σας.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η ανταπόκριση με το Παναγία Θεοτόκος γενικά κατατάσσεται στις μίνι κρουαζιέρες του νομού....
Έχω αρκετές ιστορίες από Ικαρία αλλά και από Σάμο που ζήτησε και η Katkats!

Πολύ καλά λόγια ε? Χαίρομαι! Από φυσικές ομορφιές έχουμε πολλές, σε άλλα πάσχουμε...Αυτό είναι μια άλλη ιστορία....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
α άμα ο νομός Σάμου γίνει Hot spot προορισμός μέσω των ιστοριών, θα πάω στον Δήμαρχο ή/και Περιφερειάρχη να ζητήσω προμήθεια.
Πιστευω οτι η Σαμος ειναι απο τα ωραιοτερα νησια της Ελλαδας,γι αυτο πρεπει να μπει στο τοπ.Και γι αυτο πρεπει να μας γραψεις ολα τα ωραια του νησιου σου,για να εχουμε πληροφορηση "εκ των εσω"και να παρασυρεις κοσμο...
Μου αρεσε πολυ η ιστορια σου και οπως και οι αλλοι,προειπαν,το χιουμορ σου.Και,βεβαια,καταλαβα πως οτι φας κανει 50....:lol:
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έλα να βλέπω φανατικό κοινό της Σάμου εντός του φόρουμ! Δεν ήξερα ότι έχουμε τόσους οπαδούς!! Να μαζευτούμε μια μέρα να δούμε πόσοι είμαστε!

Εντάξει πάντως μην με παρακαλάτε άλλο (!), θα σας την κάνω την χάρη να γράψω κάτι απευθείας από τα εδάφη του Πυθαγόρα!
Σας υπόσχομαι όμως και μια τρομερή ιστορία από Ικαρία, με τραγελαφικές καταστάσεις που θα κάνουν τους Φούρνους να ωχριούν!

Υ.Γ. Ένα 50άρικο μωρέ, τίποτα. Να βγούμε καμιά μέρα να μου κάνετε το τραπέζι....
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
Ομορφη ιστορια, αλλα με αυτα που ειδα δε θα διαλεγα ποτε να παω στους Φουρνους.
Αντιθετα η Σαμος, οπου εχω υπηρετησει φανταρος, εχει απιστευτες ομορφιες...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.116
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom