Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
5
Likes
0

ναι αλλά έχει μια διαδικασία ας πούμε επιλέγω την ημερομηνία, μετά την ώρα και μετά δεν ξέρω τι να επιλέξω μου βγάζει συνολικό ποσό 22 ευρώ και μετά στο Dispatch type express freight italy με κόστος 9,99 ευρώ. τι είναι αυτο?

μήπως πρέπει να φτιάξω λογαριασμό?

35,99 ευρώ για 2 εισιτήρια στο galleria borghese ειναι καλά?
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ναι αλλά έχει μια διαδικασία ας πούμε επιλέγω την ημερομηνία, μετά την ώρα και μετά δεν ξέρω τι να επιλέξω μου βγάζει συνολικό ποσό 22 ευρώ και μετά στο Dispatch type express freight italy με κόστος 9,99 ευρώ. τι είναι αυτο?

μήπως πρέπει να φτιάξω λογαριασμό?

35,99 ευρώ για 2 εισιτήρια στο galleria borghese ειναι καλά?
Δεν σε καταλαβαινω. Τι δεν καταλαβαινεις στο σαιτ? Ειναι αναλυτικοτατο. Αν τα πας καλα με τα αγγλικα, τα εξηγει ολα. Κλικαρισε πανω στο dispatch type να δεις τι ειναι. Δυστυχως δεν μπορω να σου μεταφρασω ολες τις σελιδες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
ναι αλλά έχει μια διαδικασία ας πούμε επιλέγω την ημερομηνία, μετά την ώρα και μετά δεν ξέρω τι να επιλέξω μου βγάζει συνολικό ποσό 22 ευρώ και μετά στο Dispatch type express freight italy με κόστος 9,99 ευρώ. τι είναι αυτο?

μήπως πρέπει να φτιάξω λογαριασμό?

35,99 ευρώ για 2 εισιτήρια στο galleria borghese ειναι καλά?
Δεν το εχω κανει αλλα απο οτι καταλαβαινω,πρεπει να πατησεις την επιλογη
"Pick-up at the Venue Box Office"που σημαινει,να το παραλαβεις στο ταμειο του μουσειου και δεν εχει καμμια χρεωση.
Τα υπολοιπα ειναι για να στα στειλουν ταχυδρομικα η κατι τετοιο(δεν γνωριζω)
ριξε μια ματια και δω,αν τα αγγλικα σου ειναι καλα...http://www.tripadvisor.co.za/ShowTo...ickets_for_the_Villa_Borghese-Rome_Lazio.html
 

panosdr

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Eυχαριστούμε για την ενημέρωση. Στη θέση σου θα έστελνα επιστολές και οτι πιάσουν. Από τη στιγμή που ήσουν εκεί, έχουν και αυτοί ευθύνη. Αν φεύγουν 100 πτήσεις ταυτόχρονα είναι λογικό να μεινει κόσμος πίσω. Δεν είναι θέμα ryanair, αλλά αεροδρομίου. Απευθύνσου στην Ευρωπαική αρχή καταναλωτή...
 

giorgosmig

Member
Μηνύματα
10
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα παιδια. Θα ταξιδέψω στη Ρώμη 18-23 Δεκεμβρίου.Την περίοδο αυτή θα παιζει η Ρομα και προσπάθησα να αγορασω εισιτήρια από τη listicket,όπως διάβασα απο κάποια μέλη του φόρουμ.Το πρόβλημα ειναι ότι ενώ ακολούθησα όλα τα βήματα στο τέλος δεν μου ήρθε επιβεβαίωση για την ολοκλήρωση της συναλλαγής ενώ το ποσό δεσμεύτηκε κανονικά.Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους με E-mail αλλά μου απαντούσε πάντα αυτοματοποιημένο μήνυμα,και ποτέ κάποιος υπάλληλος.Εάν γνωρίζει κάποιος που έχει αγοράσει εισιτήρια απο τη συγκεκριμένη εταιρία ας με συμβουλεύσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Μου έχει συμβεί το ίδιο στην Αθήνα το 2006 όταν πήγαινα στη Ρώμη. Πετούσαμε πρωί στις 8 αν θυμάμαι καλά και πετύχαμε μποτιλιάρισμα στον Κηφισό με αποτέλεσμα να φτάσουμε στο αεροδρόμιο περίπου μισή ώρα πριν απογειωθούμε. Θεωρώ ότι όλα είναι θέμα χειρισμού. Πήγα στην Αεγεαν και τους ανέφερα ότι δεν έχω χρόνο κι ότι θα χάσω την πτήση κι έκανα τσεκ ιν αμέσως χωρίς να περιμένω στην ουρά. Επειτα έτρεξα αμέσως για τον έλεγχο και πάλι αν και είχε πολύ κόσμο πήγα μπροστά στον υπάλληλο και είπα ότι η πτήση μου φεύγει και πάλι πέρασα αμέσως χωρίς να περιμένω καθόλου. το αεροπλάνο το πρόλαβα. Οταν πρόκειται να χάσεις πτήση, δεν περιμένεις σε ουρές. Περνάς κατευθείαν μπροστά και μιλάς στους υπαλλήλους. Μέχρι τώρα κανένας επιβάτης δεν έτυχε να διαμαρτυρηθεί γιατί του έφαγα την ουρά.
 

Neliteta

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Θα ταξιδέψω με τον σύζυγο μου και ένα ζευγάρι φίλους μας στη Ρώμη. Έχουμε κλείσει τα αεροπορικά για τις 16/01 - 19/01, αλλα δυσκολεύομαι πολύ με το ξενοδοχείο. Διάβασα περίπου 30 σελίδες απο τα προηγούμενα σχόλια αλλα έχω μπερδευτεί!!!! Είναι η πρώτη μας φορά στη Ρωμη κ θελουμε να μείνουμε στο κεντρο. Θα είμαστε μόνο για 3 μέρες κ θελουμε να είμαστε κοντά σε ολα.
Δεν μπορώ να αποφασίσω περιοχή!!!!Εσείς τι λέτε; Μπορούμε να δώσουμε περίπου στα €320 για 3 βραδιά.
Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατι πραγματικά έχω πελαγώσει...
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες

Takis83psa

Member
Μηνύματα
53
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλησπέρα σας,
Θα ταξιδέψω με τον σύζυγο μου και ένα ζευγάρι φίλους μας στη Ρώμη. Έχουμε κλείσει τα αεροπορικά για τις 16/01 - 19/01, αλλα δυσκολεύομαι πολύ με το ξενοδοχείο. Διάβασα περίπου 30 σελίδες απο τα προηγούμενα σχόλια αλλα έχω μπερδευτεί!!!! Είναι η πρώτη μας φορά στη Ρωμη κ θελουμε να μείνουμε στο κεντρο. Θα είμαστε μόνο για 3 μέρες κ θελουμε να είμαστε κοντά σε ολα.
Δεν μπορώ να αποφασίσω περιοχή!!!!Εσείς τι λέτε; Μπορούμε να δώσουμε περίπου στα €320 για 3 βραδιά.
Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατι πραγματικά έχω πελαγώσει...
Καλημέρα. Δες τα παρακάτω:
Το πρώτο είναι στο Vaticano (στάση Ottaviano) είσαι δίπλα από τον Άγιο Πέτρο και τα μουσεία του Vaticano, μπορείς άνετα να πας με τα πόδια στο ιστορικό κέντρο ή να πάρεις το Metro.
http://www.booking.com/hotel/it/tan...fdc90e498bc0144776ecX2;map=1#rt-lightbox-open

Tο δεύτερο είναι μεταξύ Ottaviano και Lepanto.
http://www.booking.com/hotel/it/fab...9c9c415a08270e8fffdc90e498bc0144776ecX3;map=1

To τρίτο είναι δίπλα από τον κεντρικό σταθμό termini. Δεν είναι η καλύτερη περιοχή, αλλά μην φανταστείς πως δεν είναι και ασφαλής!
http://www.booking.com/hotel/it/iq-...9c9c415a08270e8fffdc90e498bc0144776ecX4;map=1

Από τα 3 θα τα διάλεγα με την σειρά που σου τα έβαλα!

Επίσης έχω μείνει εδώ:

http://www.booking.com/hotel/it/rim...eckout_monthday=19&checkout_year_month=2015-1

Δεν είναι ξενοδοχείο, αλλά B&B, άψογο και καλές τιμές. Δεν είναι ακριβώς στο κέντρο (δίπλα στη στάση Re di Roma) μπορείς να πάρεις το metro ή με τα πόδια είσαι 5 λεπτά από το Laterano και 15-20 από το Colosseo!
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Θα ταξιδέψω με τον σύζυγο μου και ένα ζευγάρι φίλους μας στη Ρώμη. Έχουμε κλείσει τα αεροπορικά για τις 16/01 - 19/01, αλλα δυσκολεύομαι πολύ με το ξενοδοχείο.
Μπορεις να πατησεις "κρατησεις"στο πανω μερος της σελιδας και να βαλεις τις ημερες σας και επιλογη"κεντρο ρωμης"και να δεις τι υπαρχει...
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
εγω εμεινα στο http://www.suitedreams.it/en/index.html σε πολυ καλο σημειο, πολυ καθαρο , σχετικα καινουριο μεσα. στη γωνια εχει μετρο republica και πολλα λεωφορεια παιρνουν απο το κεντρικο δρομο.ειχα μεινει περσι ακριβως τις ιδιες ημερομηνιες, απο το site officialειχα βρει τη καλυτερη τιμη και εχει και πρωινο
 

Neliteta

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστώ
πάρα πολύ για τα ξενοδοχεία που μου έχετε προτείνει. Πραγματικά μου άρεσαν πολύ σαν ξενοδοχεία αλλά μου φάνηκαν ότι ειναι λίγο μακριά απο το κέντρο,έτσι κατάλαβα απο τον χάρτη:)
Τι λέτε για τις πιο κάτω περιοχές;
Via Veneto
Spagna
Trevi
Εσείς ποια μου προτείνετε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom