Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
μου φάνηκαν ότι ειναι λίγο μακριά απο το κέντρο,έτσι κατάλαβα απο τον χάρτη:)
Τι λέτε για τις πιο κάτω περιοχές;
Via Veneto-Spagna-Trevi
Κοι οι 3 περιοχες ειναι κεντρικες.Για να καταλαβεις,δες τον χαρτη
https://www.google.gr/maps/place/Ρώ...2!3m1!1s0x132f6196f9928ebb:0xb90f770693656e38
το κεντρο ειναι περιπου...αριστερα Τιβερης-δεξια τερμινι(σιδ.σταθμος)-πανω villa borghese και κατω κολοσσαιο.Οπου και να βρεις εκει μεσα,καλα εισαι.
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
δεν ξερω που να ανεβασω την ερωτηση που εχω αλλα θα ηθελα οποιος μπορει να με βοηθησει, ψαχνω για ελληνοφωνο ξεναγο για την ρωμη. Μηπως εχει καποιος κατι να προτεινει?
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη

liaki94

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γεια σας 17-21 Φεβρουαρίου σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να πάμε Ρώμη.
Θα ήθελα να μου προτείνετε περιοχή για διαμονή και ξενοδοχείο μεχρι 300 ευρώ συνολικά.
Επίσης γνωρίζετε τρόπους μετακίνησης απο το αεροδρόμιο?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Γεια σας 17-21 Φεβρουαρίου σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να πάμε Ρώμη.
Εδω που μεταφερθηκε το μηνυμα σου,μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες,οπως και κανοντας αναζητηση θα βρεις δεκαδες παρομοια θεματα.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
πιστευετε πως θα βρω εισιτηριο για τα λεωφορεια που πανε κεντρο αν το αφησω για εκει?? η λετε να κλεισω καλυτερα μεσω ιντερνετ? αγχωνομαι μην εχει καμια καθυστερηση κ τα χασω
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Θα σου πω τι καναμε εμεις την περασμενη εβδομαδα που επισης το ξενοδοχειο μας ηταν στη Repubblica. Πηραμε το λεωφορειο για σταθμο Anagnina (1,20 ευρω) και απο κει το μετρο για Repubblica (1,50 ευρω).Συνολο χρονικης διαρκειας διαδρομης λιγοτερο απο 1 ωρα. Εισητηρια κοβει ο οδηγος, και δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις γιατι το λεωφορειο ειναι σαν τα δικα μας τα αστικα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.πιστευετε πως θα βρω εισιτηριο για τα λεωφορεια που πανε κεντρο αν το αφησω για εκει??
2.η λετε να κλεισω καλυτερα μεσω ιντερνετ? αγχωνομαι μην εχει καμια καθυστερηση κ τα χασω
1. Με το τι πιστευουν ανωνυμα ατομα θα κτισεις το ταξιδι σου? Ισως ναι λοιπον ισως οχι. Αν εχει 5 πτησεις μαζι την εβαψες. Αν εχει 1 οχι.
2. Και φυσικα ναι.


Συνολο χρονικης διαρκειας διαδρομης λιγοτερο απο 1 ωρα. .
Ισως ναι, ισως οχι..το μετρο εχει για κει που ειπες 16 στασεις. Κανε απλο υπολογισμο. Ορισμενα δρομολογια του λεωφορειου πανε μεσω της πολης του Τσαμπινο αρα προσθετεις 10-15'. Αρα αν δεν και αν δεν και αν δεν..θα κανει 1 ωρα. Βαλε 1-1.30 να εισαι μεσα.
 

eirini24

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα!!!σε λίγες μέρες θα πάω στη Ρώμη.Χάρτη να αγοράσω από Ελλάδα ή θα βρω εύκολα όταν φτάσω εκεί;τι μου προτείνετε;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Καλησπέρα!!!σε λίγες μέρες θα πάω στη Ρώμη.Χάρτη να αγοράσω από Ελλάδα ή θα βρω εύκολα όταν φτάσω εκεί;τι μου προτείνετε;
Θα βρεις εκεί: Στα αεροδρόμια, σταθμούς, ξενοδοχεία, κιόσκια, παντού - είτε δωρεάν, είτε με πληρωμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom