Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

Fotodv7

Member
Μηνύματα
36
Likes
11
Καλησπέρα στην παρέα. Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις και έκανα εγγραφή για να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Έκλεισα για τον Γενάρη αεροπορικά εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη, για 2 άτομα στα 100 ευρώ.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

1) Η εποχή είναι καλή για το ταξίδι; Το κρύο δε με πειράζει ιδιαίτερα.

2) Παρατήρησα ότι σχεδόν όλα τα ξενοδοχεία τους φαίνονται αρκετά "πολυτελή" για το κόστος τους. Θα ήθελα να μου προτείνετε 2-3 με βάση την τοποθεσία τους, την καθαρότητα και τέλος της τιμής (50€ την βραδιά περίπου).

3) Αξίζει να κάνω ψώνια εκεί; Μιλάω για ρούχα κλπ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
1)Καλή είναι με την έννοια ότι θα έχει λιγότερους τουρίστες και καλύτερες τιμές στα ξενοδοχεία.Το λογικό είναι να έχει πολύ κρύο και ίσως χιόνι.Ντύσου καλά και δεν θα έχεις πρόβλημα.
2)Γενικά είναι αρκετά οικονομικά τα ξενοδοχεία.Εμείς μείναμε στο Eurostars τέλη Ιουλίου με 65 ευρώ τη βραδιά με πρωινό.Τσέκαρε το να δεις τιμές.
3)Από ψώνια δεν έχω ιδέα :)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
Το κρυο θα είναι μπολικο, η Κεντρική Ευρώπη όλως παραδόξως μπορεί να γίνει παγωμένη εύκολα..Το χιόνι δεν το συνάντησα αν και είχα πάει Γεναρη κι εγώ.
Από ψώνια χμ..αν έχει εκπτώσεις θα ψωνίσεις καλά, αν όχι τότε δεν θα πάρεις τίποτα γιατί οι τιμές είναι ίδιες με την Ελλάδα.
Τη λατρεύω την πόλη, θα περάσετε πάρα πολύ ωραία και οικονομική σε διαμονή και φαγητό και πηγαία ΟΜΟΡΦΗ
 

Fotodv7

Member
Μηνύματα
36
Likes
11

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
Εγω απο αυτα που εχεις διαλεξει θα σου αποκλεισω κατευθειαν το δευτερο εξαιτιας της θεσης του, τα αλλα τρια ειναι στο κεντρο αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη! Εγω εμεινα στο k9 residence και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.. Παντως γενικα θα σου προτεινα να μεινεις καπου κοντα στην Deak Ferenc ter που ειναι πραγματικα η καρδια της Βουδαπεστης για μενα!!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγω απο αυτα που εχεις διαλεξει θα σου αποκλεισω κατευθειαν το δευτερο εξαιτιας της θεσης του, τα αλλα τρια ειναι στο κεντρο
Ότι δηλαδή αποκλείεις το δεύτερο που είναι κέντρο και λες ας πούμε ότι το 4ο είναι κέντρο..
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Έμεινα στο πρώτο και το προτείνω!Από τοποθεσία,δωμάτιο,πρωινό τα πάντα.
+1 για το ξενοδοχείο Eurostars

Μείναμε πριν 3,5 χρόνια στο συγκεκριμένο και το δωμάτιο ήταν πολύ άνετο και καθαρό. Το πρωινό δε, ηταν όλα τα λεφτά
 

minimini

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καλημέρα και απο μένα σε όλη την παρέα,

Εμείς όταν ταξίδεψαμε για Βουδαπέστη, μείναμε στο ZARA BOUTIQUE HOTEL, το συνιστώ, είναι πολύ ωραίο ξενοδοχείο, μικρό μεν αλλά σε πολυ καλή περιοχή, το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό, καθαρό και ζεστό......

http://www.booking.com/hotel/hu/boutique-zara.el.html

Πολύ όμορφη η Βουδαπέστη.......με ωραίες αναμνήσεις!!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα στην παρέα. Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις και έκανα εγγραφή για να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Έκλεισα για τον Γενάρη αεροπορικά εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη, για 2 άτομα στα 100 ευρώ.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

1) Η εποχή είναι καλή για το ταξίδι; Το κρύο δε με πειράζει ιδιαίτερα.

2) Παρατήρησα ότι σχεδόν όλα τα ξενοδοχεία τους φαίνονται αρκετά "πολυτελή" για το κόστος τους. Θα ήθελα να μου προτείνετε 2-3 με βάση την τοποθεσία τους, την καθαρότητα και τέλος της τιμής (50€ την βραδιά περίπου).

3) Αξίζει να κάνω ψώνια εκεί; Μιλάω για ρούχα κλπ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ειχα μείνει τον Μαιο στο President με 70€. Με μια αναζητηση ομως που εκανα για γενάρη το δίνει 50€/βραδια! Αξίζει πολύ. Τετράστερο με σπα.
Ειναι ακριβως πισω απο το κοινοβούλιο σε εναν υπεροχο δρόμο απεναντι απο το ταχυδρομικό ταμιευτήριο της πολης (ένα απο τα πιο ομορφα κτίρια)!
http://hotelpresident.hu/
http://www.trivago.gr/βουδαπέστη-81273/ξενοδοχειο/president-1259546
 

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
Ότι δηλαδή αποκλείεις το δεύτερο που είναι κέντρο και λες ας πούμε ότι το 4ο είναι κέντρο..
Εγινε το μπερδεμα .. :( Λαθος ξενοδοχειο ειδα!
Ζηταω συγγνωμη... Παντως αυτο για την Deak Ferenc ισχυει.. Ειναι πολυ καλο σημειο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom