Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

Dimitroulitsa24

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπερα σε ολους..αλλη μια ερωτησουλα θα κανω..Για το Καρλοβι βαρυ ειδα οτι σε παει τρενο της γραμμης απο Πραγα κατευθειαν ..αξιζει να το επισκεφτουμε με αυτον τον τροπο ή να κλεισουμε προπληρωμενη εκδρομη μεσω Πραγας??Ευχαριστωωωω!!!
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Καλησπερα σε ολους..αλλη μια ερωτησουλα θα κανω..Για το Καρλοβι βαρυ ειδα οτι σε παει τρενο της γραμμης απο Πραγα κατευθειαν ..αξιζει να το επισκεφτουμε με αυτον τον τροπο ή να κλεισουμε προπληρωμενη εκδρομη μεσω Πραγας??Ευχαριστωωωω!!!
δημητρα νομιζω πως σαν εκδρομη θα πρεπει να κοιταξεις καλυτερα το Τσεσκυ Κρουμλωβ με τα λεωφορεια της student agency!!Ειναι πολυ καλυτερα σαν μερος ενω το Καρλοβυ βαρυ θεωρω οτι ειναι υπερεκτιμημενο!!Και τα λεωφορεια που καπου εδω μεσα εχει γραφτει ειναι απιστευτα!!!!!!
 

Dimitroulitsa24

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Οντως το τσεσκυ κρουμλωβ ειναι πολυ ομορφο..διαβασα κατι αρθρα...πραγματικα δν ξερω..ειμαι αναμεσα στο καρλοβυ βαρυ και στο τ. κρουμλωβ..σε ενα απο τα δυο σιγουρα...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Cesky Krumlov ασυζητητι ... To Καρλοβι Βαρυ ειναι για τους Ρωσους ..
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
:):):):):)Καλησπέρα σας . Με δυο φίλες μου έχουμε κλείσει να πάμε Πράγα αρχές Μαρτίου και θα μείνουμε 8 μέρες. Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε να μας δώσετε είναι χρήσιμη γιατί δεν έχουμε ιδέα τι γίνεται εκεί. Ευχαριστώ εκ τω προτέρων για την βοήθεια και τις πληροφορίες σας.:innocent::innocent::innocent::innocent:
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Το ξερω απλα εχουμε ηδη κλεισει ξενοδοχειο και αεροπορικα.Σκεφτομαστε να κανουμε μονοημερες και σε αλλες πολεις.
 

reisender

Member
Μηνύματα
56
Likes
41
πάνω από 4 μέρες νομίζω είναι πολλές για να μείνετε Πράγα,τις υπόλοιπες καλό είναι να τις γεμίσετε με κάτι άλλο, πχ κρουμλοφ, καρλοβι βάρι.Επίσης προτείνω ανεπιφύλακτα το μαύρο θέατρο είναι μοναδική εμπειρά, εγώ δεν έιχα ξαναδεί και το βρήκά πολύ εντυπωσιακό.Η πράγα έχει και παράδοση στη τζαζ, εγώ είχα πάει σε ένα μαγαζί χαμηλά κοντά στο ποτάμι, μάλλον μέτρια επιλογή, καθώς ήταν ακριβό και η μουσική ήταν μέτρια.Καλό είναι να κάνεις μια έρευνα και να βρεις ένα από τα καλά μέρη που ακούγεται τζαζ.Τέλος μην παραλείψεις ναα περπατήσεις τη γέφυρα του Καρόλου βράδυ, είναι παραμυθένια με το κάστρο φωτισμένο από πάνω- στο εσωτερικό του είναι ψιλοαδιάφορο.
Και φυσικά μπίρες, πολλές μπίρες έχει πανέμροφες μπιραρίες στο κέντρο!
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Και εμείς αυτό σκεφτόμαστε να κάνουμε,4 μέρες στην Πράγα και 3 μονοήμερες. Χωρίς να έχουμε καταλήξει ακόμα που. Σκεφτόμαστε για τσέσκυ κρουμλοβ, καρλοβυ βαρυ, κουτνα χορα, βοημική Ελβετία. Εσείς τι έχετε να μας προτείνετε? Θέλουμε πολύ να πάμε στη βοημική Ελβετία αν κάποιος έχει πάει ή έχει ακούσει κάτι ας μας πει.Ευχαριστώ
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπερα και απο εμενα...αγαπω την Πραγα και εχω σκοπο να ξαναπαω, ηταν το πρωτο μου ταξιδι κ με γκρουπ και θαθελα να παω μονη μου(εννοω χωρις γκρουπ) να την ευχαριστηθω περισσοτερο. Ειχαμε παει 4 μερες 3 βραδια και τα ειδαμε ολα, αντε να ηθελε αλλη μια και πηγαμε κ καρλοβιβαρι, να πατε ειναι πολυ ομορφο και γραφικονα δειτε και τα λουτρα. Εμεις ειχαμε κατσει για φαγητο σενα τελειο μαγαζακι πανω στην γεφυρα με τελεια ψητα κρεατα κ λαχανικα. Θα περασετε τελειααα!!!!;):clap:
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Και εμείς αυτό σκεφτόμαστε να κάνουμε,4 μέρες στην Πράγα και 3 μονοήμερες. Χωρίς να έχουμε καταλήξει ακόμα που. Σκεφτόμαστε για τσέσκυ κρουμλοβ, καρλοβυ βαρυ, κουτνα χορα, βοημική Ελβετία. Εσείς τι έχετε να μας προτείνετε? Θέλουμε πολύ να πάμε στη βοημική Ελβετία αν κάποιος έχει πάει ή έχει ακούσει κάτι ας μας πει.Ευχαριστώ
Επειδή θα μείνετε πολλές μέρες στην Πράγα εκτός από το Cesky Krumlov και το Karlovy Vary θα πρότεινα και μία εκδρομή στη Δρέσδη. Την έχω επισκεφθεί βέβαια από το Βερολίνο, αλλά και από την Πράγα η απόσταση είναι περίπου η ίδια, σχεδόν δύο ώρες και κάτι. Είναι μία πολύ ωραία πόλη με εξαιρετικό ιστορικό κέντρο και μία εκκλησία, την Frauenkirche, από τις ωραιότερες της Ευρώπης.

http://www.bahn.de/i/view/overseas/en/index.shtml
http://www.frauenkirche-dresden.de/en/home/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom