Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Ενδιαφερομαι κι εγω να επισκεφθω την Disneyland στις 21 Νοεμβριου και βρηκα αυτο το εισιτηριο http://www.fnactickets.com/place-sp...manif_codman-MI425_hnoeud-1658619347742157416 αλλα εχω τις εξης ερωτησεις. Πρωτον αν θα μπορω να το χρησιμοποιησω τη συγκεκριμενη ημερομηνια (αν και απ'οτι καταλαβα τα ΜΙΝΙ αποκλειουν μονο σαβ/κα και γιορτες, σωστα; ) και δευτερον, οταν κανω μεταφραση στο translate τους ορους το "Accès au parc non garanti En cas de forte affluence" μου το μεταφραζει ως "Πρόσβαση σε ακάλυπτο Πάρκο Σε περίπτωση υπερπληθυσμού". Καποιος που θα μπορουσε να με βοηθησει με τα γαλλικα του, παρακαλω; :confused:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ενδιαφερομαι κι εγω να επισκεφθω την Disneyland στις 21 Νοεμβριου και βρηκα αυτο το εισιτηριο http://www.fnactickets.com/place-sp...manif_codman-MI425_hnoeud-1658619347742157416 αλλα εχω τις εξης ερωτησεις. Πρωτον αν θα μπορω να το χρησιμοποιησω τη συγκεκριμενη ημερομηνια (αν και απ'οτι καταλαβα τα ΜΙΝΙ αποκλειουν μονο σαβ/κα και γιορτες, σωστα; ) και δευτερον, οταν κανω μεταφραση στο translate τους ορους το "Accès au parc non garanti En cas de forte affluence" μου το μεταφραζει ως "Πρόσβαση σε ακάλυπτο Πάρκο Σε περίπτωση υπερπληθυσμού". Καποιος που θα μπορουσε να με βοηθησει με τα γαλλικα του, παρακαλω; :confused:
Για την πρώτη ερώτηση: από το ημερολόγιο φαίνεται ότι θα μπορείς.

Για τη δεύτερη:
Πάνω - κάτω σημαίνει: Η πρόσβαση στο πάρκο δεν είναι εγγυημένη σε περίπτωση μεγάλης προσέλευσης.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Πάνω - κάτω σημαίνει: Η πρόσβαση στο πάρκο δεν είναι εγγυημένη σε περίπτωση μεγάλης προσέλευσης.
WHAT?!:eek: σα να μου λεει, δωσε τα 45ευρω αλλα το αν θα μπεις ή οχι στο παρκο θα στο φανερωσουμε εκεινη τη μερα γιατι μας αρεσουν οι εκπληξεις... Υπεροχα.. Σ'ευχαριστω πολυ παντως!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
"Accès au parc non garanti En cas de forte affluence" μου το μεταφραζει ως "Πρόσβαση σε ακάλυπτο Πάρκο Σε περίπτωση υπερπληθυσμού". Καποιος που θα μπορουσε να με βοηθησει με τα γαλλικα του, παρακαλω; :confused:
Σε καμιά περίπτωση γαλλομαθής αλλά απο τα λίγα που καταλαβαίνω λέει ότι σε περίπτωση κοσμοσυρροής δεν εγγυάται την πρόσβαση στο πάρκο...μη δίνεις κι πολύ σημασία πάντα έχει κόσμο αλλά θα μπεις, μην ανυσηχείς ...

που είναι η επεξεργασία οεο...σόρρυ είχε απαντηθεί και γω ήμουνα στη προηγούμενη σελίδα δεν το πρόσεξα..
 
Last edited by a moderator:

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
που είναι η επεξεργασία οεο...σόρρυ είχε απαντηθεί και γω ήμουνα στη προηγούμενη σελίδα δεν το πρόσεξα..
Ολες οι απαντησεις ειναι ευπροσδεκτες! Ναι μετα παρατηρησα οτι το γραφει σε ολα τα εισιτηρια και οχι μονο στη συγκεκριμενη περιοδο.. Θα τα κλεισω και ο,τι γινει :rolleyes: Ευχαριστω
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Μην αγχώνεστε η επιλογή είναι η βέλτιστη. Από FNAC πήρα το εισιτήριο 45€, ενώ στο γκισέ ήταν 73€. Τεράστια διαφορά.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Ναι όλα καλά. Σκανάρεται το barcode στο μηχάνημα και περνάτε τη πύλη. Η disneyland είναι πραγματικά μια υπερπαραγωγή και νομίζω ότι αξίζει να τιμηθεί. Ίσως η πλειονότητα των παιχνιδιών να φανεί βαρετή για τους μεγάλους, αλλά μόνο και μόνο η παρατήρηση αυτού του εκπληκτικού και άρτια οργανωμένου προϊόντος αξίζει τα χρήματα και το χρόνο που θα διαθέσετε.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Ναι όλα καλά. Σκανάρεται το barcode στο μηχάνημα και περνάτε τη πύλη. Η disneyland είναι πραγματικά μια υπερπαραγωγή και νομίζω ότι αξίζει να τιμηθεί. Ίσως η πλειονότητα των παιχνιδιών να φανεί βαρετή για τους μεγάλους, αλλά μόνο και μόνο η παρατήρηση αυτού του εκπληκτικού και άρτια οργανωμένου προϊόντος αξίζει τα χρήματα και το χρόνο που θα διαθέσετε.
Ωραια, με ξε-αγχωσες! Ευχαριστω πολυ:)
 

melini

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μήπως κάποιος μπορεί να με πληροφορήσει αν αξίζουν και τα δυο θεματικά πάρκα για ηληκίες 7 και 41/5 ετών κοριτσάκια;Επίσης διάβασα για ουρές ...εγω σκέφτομαι να τα επισκεφτώ μέσα στην εβδομάδα και όχι σ/κ. Ισχύει το ίδιο;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μήπως κάποιος μπορεί να με πληροφορήσει αν αξίζουν και τα δυο θεματικά πάρκα για ηληκίες 7 και 41/5 ετών κοριτσάκια;Επίσης διάβασα για ουρές ...εγω σκέφτομαι να τα επισκεφτώ μέσα στην εβδομάδα και όχι σ/κ. Ισχύει το ίδιο;
Αν δεν ειναι ημερα αργιας ή σχολικων διακοπων τοτε θα ειναι καλυτερα απο ΣΚ. Επισης αν μπορεις απεφυγε και την Τριτη (εκτος κι αν μιλας για χειμωνα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom