Γαλλία Παρισι-Eurodisney

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω Παρίσι διάβασα πολλά πιο πάνω αλλά έχω μπερδευτεί θα μπορούσε κάποιος να μου πει εν συντομία τι συμφέρει για την disneyland?Μπορώ να αγοράσω εκεί απευθείας εισιτήριο?Ξέρετε πόσο κοστίζει ή γενικά που μπορώ να μάθω τιμές?γιατί έχω βρει πολλά site και άκρη δεν έβγαλα....Επιπλέον για όσους έχουν επισκεφτεί το Παρίσι τι προτείνετε να δω και να επισκεφτώ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Kαλησπέρα! Κλείστα απο το official site διαλέγοντας όμως ως χώρα Γαλλία. Αν το αγοράσεις στο ταμείο, τα εισιτηρια είναι ακριβότερα περίπου 20€.
Οι τιμές των εισιτηρίων ποικίλουν. Ανάλογα με το πόσα πάρκα θες να επισκεφτεις και ποια μέρα. Π.χ τα σαββατοκύριακα είναι ακριβότερα...

Ο πινακας σου λέει για ποια ημέρα ισχύει ο κάθε τύπος εισιτηρίου.
untitled.JPG

Τύποι εισιτηρίων:
* billet mini 1 jour/1 parc - 1 μερα/1 παρκο για τις καθημερινες 45€
* billet mini 1 jour/2 parc - 1 μερα/2 παρκα για τις καθημερινες 60€

* billet magic 1 jour/1 parc - 1 μερα/1 παρκο για τα σκ 55€
* billet magic 1 jour/2 parc - 1 μερα/2 παρκα για τα σκ 70€

* billet super magic 1 jour/1 parc - 1 μερα/1 παρκο για τις γιορτές 65€
* billet super magic 1 jour/2 parc - 1 μερα/2 παρκα για τις γιορτές 80€

Δε θα βρεις κάτι φθηνότερο. Δες τι σε βολεύει και κλείστα!
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Kαλησπέρα! Κλείστα απο το official site διαλέγοντας όμως ως χώρα Γαλλία. Αν το αγοράσεις στο ταμείο, τα εισιτηρια είναι ακριβότερα περίπου 20€.
Οι τιμές των εισιτηρίων ποικίλουν. Ανάλογα με το πόσα πάρκα θες να επισκεφτεις και ποια μέρα. Π.χ τα σαββατοκύριακα είναι ακριβότερα...

Ο πινακας σου λέει για ποια ημέρα ισχύει ο κάθε τύπος εισιτηρίου.
View attachment 67073
Τύποι εισιτηρίων:
* billet mini 1 jour/1 parc - 1 μερα/1 παρκο για τις καθημερινες 45€
* billet mini 1 jour/2 parc - 1 μερα/2 παρκα για τις καθημερινες 60€

* billet magic 1 jour/1 parc - 1 μερα/1 παρκο για τα σκ 55€
* billet magic 1 jour/2 parc - 1 μερα/2 παρκα για τα σκ 70€

* billet super magic 1 jour/1 parc - 1 μερα/1 παρκο για τις γιορτές 65€
* billet super magic 1 jour/2 parc - 1 μερα/2 παρκα για τις γιορτές 80€

Δε θα βρεις κάτι φθηνότερο. Δες τι σε βολεύει και κλείστα!
Καλησπέρα σας μετά από καιρό! Είμαστε και εμείς στην αναζήτηση εισιτηρίων για disneyland και τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Panlek30 όσων αφορά τις τιμές! Τα φθηνότερα είναι όντως από το σιτε της disneyland (το Γαλλικό) και μετά ίδιες τιμές έχει και το fnac!
Το πρόβλημα μας είναι ότι από ότι κατάλαβα τα εισιτήρια όταν τα κλείσεις στα στέλνουν ταχυδρομικός! Όταν πας να βάλεις την χώρα κτλ ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι να πατήσεις σε ένα λινκ που σε στέλνει στο αντίστοιχο σιτε της disney για την χώρα σου!!
Οπότε από ότι κατάλαβα θα πρέπει να τα κλείσουμε μέσο του Ελληνικού site στο οποίο δεν υπάρχουν τα billet mini και μας βγαίνει ένα 50αράκι περίπου πιο πάνω! Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κλείσουμε μέσο του Γαλλικού site ?? Μήπως έχω καταλάβει ή κάνω κάτι λάθος??
Ευχαριστώ!!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα σας μετά από καιρό! Είμαστε και εμείς στην αναζήτηση εισιτηρίων για disneyland και τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Panlek30 όσων αφορά τις τιμές! Τα φθηνότερα είναι όντως από το σιτε της disneyland (το Γαλλικό) και μετά ίδιες τιμές έχει και το fnac!
Το πρόβλημα μας είναι ότι από ότι κατάλαβα τα εισιτήρια όταν τα κλείσεις στα στέλνουν ταχυδρομικός! Όταν πας να βάλεις την χώρα κτλ ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι να πατήσεις σε ένα λινκ που σε στέλνει στο αντίστοιχο σιτε της disney για την χώρα σου!!
Οπότε από ότι κατάλαβα θα πρέπει να τα κλείσουμε μέσο του Ελληνικού site στο οποίο δεν υπάρχουν τα billet mini και μας βγαίνει ένα 50αράκι περίπου πιο πάνω! Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κλείσουμε μέσο του Γαλλικού site ?? Μήπως έχω καταλάβει ή κάνω κάτι λάθος??
Ευχαριστώ!!
Εγώ προπερσι πήγα disneyland και γενικά Παρίσι, τα εισητήρια τα έκλεισα online και μου τα έστειλαν στο mail μου και τα εκτυπωσα, δεν χρειαζεται να στα στείλουν ταχυδρομικα....κλεινεις κανονικά απο το γαλλικο, κοιτά το ξάνα....
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα σας μετά από καιρό! Είμαστε και εμείς στην αναζήτηση εισιτηρίων για disneyland και τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Panlek30 όσων αφορά τις τιμές! Τα φθηνότερα είναι όντως από το σιτε της disneyland (το Γαλλικό) και μετά ίδιες τιμές έχει και το fnac!
Το πρόβλημα μας είναι ότι από ότι κατάλαβα τα εισιτήρια όταν τα κλείσεις στα στέλνουν ταχυδρομικός! Όταν πας να βάλεις την χώρα κτλ ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι να πατήσεις σε ένα λινκ που σε στέλνει στο αντίστοιχο σιτε της disney για την χώρα σου!!
Οπότε από ότι κατάλαβα θα πρέπει να τα κλείσουμε μέσο του Ελληνικού site στο οποίο δεν υπάρχουν τα billet mini και μας βγαίνει ένα 50αράκι περίπου πιο πάνω! Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κλείσουμε μέσο του Γαλλικού site ?? Μήπως έχω καταλάβει ή κάνω κάτι λάθος??
Ευχαριστώ!!
Μπες εδώ
https://www.booktickets.disneylandp...ed_tab_key=0&affid=SECUTIX&tduid=32454335543R
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σας μετά από καιρό! Είμαστε και εμείς στην αναζήτηση εισιτηρίων για disneyland και τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Panlek30 όσων αφορά τις τιμές! Τα φθηνότερα είναι όντως από το σιτε της disneyland (το Γαλλικό) και μετά ίδιες τιμές έχει και το fnac!
Το πρόβλημα μας είναι ότι από ότι κατάλαβα τα εισιτήρια όταν τα κλείσεις στα στέλνουν ταχυδρομικός! Όταν πας να βάλεις την χώρα κτλ ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι να πατήσεις σε ένα λινκ που σε στέλνει στο αντίστοιχο σιτε της disney για την χώρα σου!!
Οπότε από ότι κατάλαβα θα πρέπει να τα κλείσουμε μέσο του Ελληνικού site στο οποίο δεν υπάρχουν τα billet mini και μας βγαίνει ένα 50αράκι περίπου πιο πάνω! Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κλείσουμε μέσο του Γαλλικού site ?? Μήπως έχω καταλάβει ή κάνω κάτι λάθος??
Ευχαριστώ!!
Μπες στο γαλλικό σάιτ κ βάλε για διεύθυνση αυτή του ξενοδοχείου που θα μείνεις στο Παρίσι . Έπειτα επίλεξε εκτύπωση απο το σπιτι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν εχεις προβλημα να κλεισεις απο το γαλλικο οπως σου ειπαν και παραπανω. Οπου Prenom βαζεις ονομα οπου Nom επιθετο. Τα αλλα πιστευω να τα καταλαβαινεις.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μπράβο! Τα κατάφερες δηλαδή έτσι; Καλά, αν ειναι το όνομα σωστό, ότι διεύθυνση κ να βάλεις δεν έχει σημασία. Στο εισιτήριο μονο το όνομα φαίνεται...
Την ωρα που πηγα να κλεισω τριημερο πακετο διμονης-εισιτηριων στη eurodisney ζητησα online βοηθεια και η υπαλληλος με συμβουλεψε προκειμενου να κλεισω απο το γαλλικο site να βαλω π.χ. ετσι...οδος Πατησιων αριθμος 33 πολη Αθηνα και χωρα αφηνω Γαλλια και μου ειπε οτι ουτως η αλλως δεν θα σου στειλουμε κατι ταχυδρομικα ολα μεσω μειλ θα τα παρεις.

Δεν ξερω αν και στην περιπτωση αγορας μονο εισιτηριων μπορει να γινει το ιδιο,εξαρταται απο το αν τα στελνουν κι αυτα με μειλ. Το καλυτερο ολων ειναι να μπειτε στο site και σε λιγα δευτερα πεταγεται παραθυρο που λεει online chat εκει ρωτηστε τον εκπροσωπο τους ο,τι λεπτομερεια σχετικα με το κλεισιμο θελετε μην κανετε καμια πατατα...
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Τα χρησιμοποιησα τα εισιτηρια απο fnac την προηγουμενη Παρασκευη και δεν υπηρχε κανενα προβλημα! :)
 
Μηνύματα
16
Likes
2
καλησπερα παιδια...
θελω τα φωτα σας για ενα ταξιδι στο Παρισι που ετοιμαζω...θα παμε οικογενειακος 2 ενηλικες και ενα 14χρονο παιδι μαζι με ενα 10 χρονο...Αναχωρηση μεγαλη τεταρτη 8 Απριλιου 2015 και επιστροφη Τριτη 14... Σκεφτομαι να παμε κατευθειαν απο αεροδρομιο στη Εurodisney και να μεινουμε εκει μεχρι την παρασκευη (2 διανυκτερευσεις. .. Κοιταζω ξενοδοχεια εξω απο την Ντισνευ για 2 νυχτες κοστιζουν 350 ευρω με πρωινα 4κλινο), μαζι με τα εισιτηρια εισουδου (550 ευρω για 3ημερο στην τιμη των 2 ημερων)συνολο 900 ευρω...και μεσα στην ντισνευ στο Cheyenne kostos 935 euro με πρωινα και περιλαμβανονται τα εισιτηρια κ για τα 2 παρκα...και με 76 ευρω πλεον, εχουμε απο το Ντε γκωλ λεωφορειο κατευθειαν στη Ντισνευ...Αρα συμφερει να μεινουμε μεσα στο παρκο, σωστα τα λεω??? Απο εκει την παρασκευη το απογευμα θα φυγουμε για Παρισι (δεν εχω κλεισει ξενοδοχειο ακομη).
Ειναι κατι που δεν υπολογιζω σωστα? το ξερει καποιος το Cheyenne? ποσο μακρυα ειναι απο τα θεματικα παιχνιδια? εχεις ευκολη προσβαση απο εκει?
Tα FASTPASS πως λειτουργούν? αν καταλαβα σωστα παιρνεις το απλο εισιτηριο και σε καποια παιχνιδια το βαζεις στα ειδικα μηχανηματα και σου δεινει συγκεκριμενη ωρα προσελευσης.. Σωστα? ποσο κοστιζει αυτο?
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.262
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom