The official off-topic v4. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Πάντως μεγάλη μέρα που δεν ξέρω αν για την Κούβα θα είναι προς το καλύτερο μιας και η άρση του εμπάργκο (των 57 ετων; ) και η εισροή αμερικανών τουριστών θα αλλάξουν την πορεία της οικονομίας της.... αλλά αν όπως λες αναλάβει ανίκανος πρόεδρος τότε ίσως κάνει θραύση η διαφθορά και πάπαλα...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Επιστρέφει το περιοδικό ΜΕΤΡΟ έπειτα από εννέα χρόνια
Ένα από τα σημαντικότερα μουσικά περιοδικά, το ΜΕΤΡΟ, επιστρέφει ύστερα από εννέα χρόνια απουσίας από τα καλλιτεχνικά δρώμενα, με τους Τζίμη Πανούση και Σωκράτη Μάλαμα να μπαίνουν μαζί στο στούντιο, για να ερμηνεύσουν ανέκδοτα τραγούδια για το πρώτο τεύχος.
http://tvxs.gr/news/ellada/epistrefei-periodiko-metro-epeita-apo-ennea-xronia
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Στο σχολείο του Λυκαβηττού για μοναδική φορά φτιάχτηκαν αίθουσες διδασκαλίας που μετατρέπονται σε ημιυπάιθριους χώρους με 2 κινήσεις και στέγαστρα για μάθημα έξω, σε στιλ νησιώτικο. Ο άνθρωπος ήταν πολύ μπροστά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
"Ελα, πες στον ψηλο τον παναθηναικακια να καλεσει για συμπληρωματικες καταθεσεις τους Αλεξοπουλο και Μπουκουρα. Ακους εκει να μην ερθουν να ψηφισουν τα κωλοπαιδα."
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πάντως μεγάλη μέρα που δεν ξέρω αν για την Κούβα θα είναι προς το καλύτερο
Ε δεν είναι δυνατόν αν είναι προς το χειρότερο. Στην Κούβα θα έχουμε πλέον κρουαζιερόπλοια, απευεθείας πτήσεις, τουρίστες, ίντερνετ της προκοπής, αμερικάνικα προϊόντα, αυτοκίνητα, πολύ φτηνότερα προϊόντα, εξαγωγές προς τις ΗΠΑ, πιστωτικές κάρτες, εμβάσματα και πάνω απ' όλα τη δυνατότητα να βλέπουν οι άνθρωποι τις οικογένειές τους όποτε θέλουν. Δε θα γίνει από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά αν δε φέρει αυτό οικονομική έκρηξη, δεν ξέρω τι μπορεί να τη φέρει. Έρχονται άλλες μέρες...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πως ξεπέσαμε έτσι.Κάποτε το σκηνικό Κούβας-ΗΠΑ θα είχε πυροδοτήσει ταυτόχρονες συζητήσεις σε τουλάχιστον 4 τόπικ,ένα-δυο κλειδώματα και καμιά δεκαριά ban.....

O tempora o mores
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πως ξεπέσαμε έτσι.Κάποτε το σκηνικό Κούβας-ΗΠΑ θα είχε πυροδοτήσει ταυτόχρονες συζητήσεις σε τουλάχιστον 4 τόπικ,ένα-δυο κλειδώματα και καμιά δεκαριά ban.....

O tempora o mores
Ε, δεν είναι μόνο σημάδια των καιρών: Λίγο κάτι οριστικά μπαναρίσματα, λίγο κάποια άλλα αυτο-μπαναρίσματα, η εξέλιξη ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενη...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γενικά οτιδήποτε συζητιέται μέσα στο offtopic είναι λογικό να "χάνεται" μέσα στα άσχετα μηνύματα από ένα σημείο και μετά.

Αν κάποιος πιστεύει ότι ένα θέμα αξίζει κουβέντας, το καλύτερο είναι να ανοίξει ένα ξεχωριστό topic αποκλειστικά για το θέμα αυτό. :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Πως ξεπέσαμε έτσι.Κάποτε το σκηνικό Κούβας-ΗΠΑ θα είχε πυροδοτήσει ταυτόχρονες συζητήσεις σε τουλάχιστον 4 τόπικ,ένα-δυο κλειδώματα και καμιά δεκαριά ban.....

O tempora o mores
Πυροδοτησε. Ο κουμπαρος μου προωθησε mail απο το cigar aficionado. Εγω απαντησα οτι πρεπει να παμε τωρα που ειναι καιρος.
Συνεχιστε....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα Habanos θα γίνουν απλησίαστα απλά.
Βέβαια ο Αντώνης τα έκανε εδώ πολύ καιρό πριν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Για ποιο λογο θα γινουν απλησιαστα; Επειδη θα ειναι διατεθιμενοι οι γιανκηδες να πληρωσουν πολλα;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom