2015.Που πάμε;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Προς το παρον εχω κλεισει -με αφορμη μια θεατρικη παρασταση που θα δω (Hamlet με Benedict Cumberbatch, το τηλεοπτικο Σερλοκ) -για Αυγουστο αγαπημενο Λονδινο! Θα παω δευτερη φορα για 8 μερες κ θα δω οτι δεν ειδα τη πρωτη φορα, αν προλαβω θα παω κ κανα δυο εκδρομες εκτος!!
Κατα τα αλλα λεω να παω κ πριν το Πασχα καπου εξωτερικο 4-5 μερουλες κ μαλλον προς Γερμανια με βλεπω..Μοναχο-Νυρεμβεργη ισως .Θα δουμε..
Ναμαστε καλα παιδια ολοι να πραγματοποιησουμε τα ταξιδια μας!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σκέφτομαι κι ένα ταξιδάκι πριν το Πάσχα εκτός Ευρώπης για την Mrs μου (secreto ..προς το παρόν), καθότι δεν έχει γνωρίσει ακόμα άλλη ήπειρο, άλλους λαούς κι άλλους πολιτισμούς πλην της Γηραιάς Ηπείρου. Μα που; δεν ξέρω.
Ινδία, Αίγυπτο φοράνε ακόμα κελεμπίες; Τυνησία; Μαρόκο; Αρ. Εμιράτα; ή να τραβήξω προσ τον Ισημερινό της Αφρικής; τούτο ακριβούτσικο το βλέπω
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Σκέφτομαι κι ένα ταξιδάκι πριν το Πάσχα εκτός Ευρώπης για την Mrs μου (secreto ..προς το παρόν), καθότι δεν έχει γνωρίσει ακόμα άλλη ήπειρο, άλλους λαούς κι άλλους πολιτισμούς πλην της Γηραιάς Ηπείρου. Μα που; δεν ξέρω.
Ινδία, Αίγυπτο φοράνε ακόμα κελεμπίες; Τυνησία; Μαρόκο; Αρ. Εμιράτα; ή να τραβήξω προσ τον Ισημερινό της Αφρικής; τούτο ακριβούτσικο το βλέπω
Θυμαμαι μας ειπες οτι οι πιο ανοιχτοκαρδοι ανθρωποι ειναι στο Μεξικο. Τι λες;:)
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Γενάρη-Βέλγιο για 4 μέρες διακοπές και χαλάρωση
Απρίλη-Ουγκάντα 25 μέρες εθελοντισμό
Ιούνιο-Παρίσι(από όπου και σας γράφω)για δουλειά-άγνωστο για πόσο
Σεπτέμβρη-Κίνα 1 μήνα για προπόνηση
Και όλο και κάπου θα πάω για Χριστουγεννιάτικες διακοπές αλλά ακόμα άγνωστο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σκέφτομαι κι ένα ταξιδάκι πριν το Πάσχα εκτός Ευρώπης για την Mrs μου (secreto ..προς το παρόν), καθότι δεν έχει γνωρίσει ακόμα άλλη ήπειρο, άλλους λαούς κι άλλους πολιτισμούς πλην της Γηραιάς Ηπείρου. Μα που; δεν ξέρω.
Ινδία, Αίγυπτο φοράνε ακόμα κελεμπίες; Τυνησία; Μαρόκο; Αρ. Εμιράτα; ή να τραβήξω προσ τον Ισημερινό της Αφρικής; τούτο ακριβούτσικο το βλέπω
Κάνε ένα θέμα να το συζητήσουμε βρε αδερφέ με την ησυχία μας.

Εντυπωσιαστηκα απο το μελος Yorgos για τα τοσα πολλα ταξιδια που σχεδιαζει και απο το μελος DIM KYR για το μπλακ χιουμορ της που τσακιζει κοκκαλα!
Βασικά ένα ταξίδι είναι, απλά θα είναι τετράμηνο. Αν καταφέρνεις να πάρεις μήνες μαζεμένους άδεια (η δική μου απασχόληση το επιτρέπει) μπορείς να συνδυάσεις πολλές χώρες με σχετικά λίγα αεροπορικά (έχει αρκετό χερσαίο το συγκεκριμένο) και εκμεταλλευόμενος και τα μίλια (viva avianca, οι θεοί των μιλίων) βγαίνει πολύ πιο οικονομικό απ' ό,τι φαίνεται υπό το πρίσμα των πολλών ταξιδιών.

Η dim kyr είναι θεούλα, αυτό είναι αναμφισχήτητο, αν διαβάσεις και ιστορίες της θα δεις.
 
Last edited by a moderator:

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Για δουλειά μέχρι την άνοιξη - Κων/πολη, Βερολίνο, Στοκχόλμη, Λονδίνο το φθινόπωρο.
Για οικογένεια, φίλους και συγγενείς / Σερβία (ελπίζω για 4-5 φορές μέχρι το τέλος του χρόνου) και μια Βοσνία, Κροατία
Για τουρισμό μπορεί να τύχει μια Ρουμανία ή Βιέννη τον Γιανάρη τώρα σαν ανάπαυση Βελιγραδίου, μια Βαυαρία και Σαλτσμπουργκ τον Μάρτιο, ένα road trip Λουξεμβούργο-Μπρίζ-Λιλ, Μετς τον Απρίλιο, Χανιά για ενα σαββκο πριν το καλοκαιρι, και μετά το καλοκαίρι δυτική Γαλλία με βάση το Μπορδό + κάτι εκτός Ευρώπης στο τέλος του χρόνου.
 

10900km

Member
Μηνύματα
392
Likes
4.190
Κουάλα Λούμπουρ (26 με 30 Δεκεμβρίου), Αυστραλία (31 Δεκεμβρίου με 12 Φεβρουαρίου), Μαλαισία/Σιγκαπούρη (13 με 26 Φεβρουαρίου), Καμπότζη/Λάο/Ταϊλάνδη (27 Φεβρουαρίου με 17 Απριλίου), Μακάου/Χονγκ Κονγκ (18 με 27 Απριλίου), Ιαπωνία (28 Απριλίου με 25 Μαΐου), Κουάλα Λούμπουρ (26 με 28 Μαΐου), Κωνσταντινούπολη (29-30-31 Μαΐου). Από Ιούνιο και μετά, βλέποντας και κάνοντας…
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom