Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

stef rodos

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ευχαριστώ παιδιά.Τα εισητήρια εκει ειναι περίεργα απο οτι άκουσα θα πρέπει να βγάζω κάθε φορά 24ωρο εισητήριο?Travelticket λέγεται αυτό?

Ισχυει για ολα τα μέσα?
 
Last edited by a moderator:

stef rodos

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ενταξει ευχαριστω θα δω και τι συμφερει...Να ρωτησω κατι τα σημεια ενδιαφεροντος ειναι κοντα στο κεντρο?Δηλαδη οΔουναβης ποσο μακρια ειναι?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εξαρτάται ποιες περιοχές ορίζεις κέντρο..Η πλατεία Ηρώων ας πούμε είναι εκτός αυτού.Ο προμαχώνας των ψαράδων είναι στη μεριά της Βούδας.Τα περισσότερα πάντως περπατιούνται εαν μένεις σε καλό σημείο.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το google maps για να εστιάσεις αυτά που σε ενδιαφέρουν.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Πολλοί δέχονται αλλά στην ισοτιμία κάθε φορά θα χάνεις αρκετά.Για ποιο λόγο να μην αλλάξεις;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν είναι καθόλου μπέρδεμα..πας τα ευρώ σε ένα ανταλλακτήριο και τα αλλάζεις.Οι ισοτιμίες είναι αναρτημένος απ'έξω καθώς και αν παίρνει προμήθεια ή όχι..1 ευρώ αντιστοιχεί σε 318 HUF ,οπότε επιλέγεις ότι είναι πιο κοντά σε αυτή την τιμή.Αν σου φαίνονται δύσκολα αυτά χρησιμοποίησε κάρτα και κάνε ανάληψη από ΑTM..Απλά τσέκαρε τις χρεώσεις της τράπεζας σου.
Δες αυτό το ανταλλακτήριο π.χ. http://www.correctchange.hu/index.php?lang=eng
 

stef rodos

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.Μου είπαν να τα αλλάξω απο την αθήνα για να ειμαι ποιο σίγουρος.Απλα εχω αγχωθεί λιγο με την κατάσταση
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Μην αγχώνεσαι..αν θες να το κάνεις από εκεί κάντο απλά πάλι θα χάσεις.Έχεις 200 ευρώ πάνω σου πας σ'ένα ανταλλακτήριο εκεί και λες θέλω να τα κάνω φιορίνια.Αυτό.Τις τιμές θα τις βλέπεις σε φιορίνια σε τιμοκαταλόγους οπότε είναι και πιο εύκολο.Εγώ πάντα έχω στο νου μου στρόγγυλα νούμερα.Π.χ. 1000 φιορίνια=3 ευρώ,2000=6 ευρώ και με βοηθάει στους υπολογισμούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom