Εξαπάτησαν 50.000 Έλληνες τάζοντας διακοπές σε ανύπαρκτα ξενοδοχεία!

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Οδηγίες της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για να αποφύγετε τους απαταεώνες
Iστοσελίδες υπόσχονταν διαμονή σε πολυτελή καταλύματα με εξευτελιστικές τιμές - Οι επιτήδειοι εισέπρατταν προκαταβολές 100, 200 ή 300 ευρώ και εξαφανίζονταν

Σαν τα μανιτάρια ξεφυτρώνουν οι ιστοσελίδες που διαφημίζουν πάμφθηνες διακοπές τόσο στο εξωτερικό όσο και σε προορισμούς στην Ελλάδα, προκειμένου να εισπράξουν τις προκαταβολές και στη συνέχεια να ...εξαφανιστούν.

http://www.protothema.gr/greece/art...akopes-stin-elvetia-se-anuparkta-xenodoheia-/
 
Last edited by a moderator:

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Είχα ακούσει μια παροιμία παλιά.
Στην Ελλάδα τα κορόιδα με την κόσα να τα κόβεις,
αυτά ξανά φυτρώνουν.
Αυτό είναι απόλυτα λογικό (το να ξαναφυτρώνουν δηλαδή) γιατί το συγκεκριμένο γεωργικό εργαλείο δεν τα ξεριζώνει , αλλά απλά τα κόβει.
Για να μην εμφανιστούν πάλι, χρειάζεται πιο δραστικά μέτρα όπως παιδεία, γνώση , κατάρτηση και κριτική σκέψη που αποκτιεται απο τις οικογένειες αλλά κυρίως απο τα σχολεία. Το συγκεκριμένο αποτελεσματικό ζιζανιοκτόνο όμως δεν παράγεται στην χώρα μας και οι ποσότητες που εισάγουμε είναι ελάχιστες για να καλύψουν την ζήτηση.


υγ Κρατώ μεγάλες επιφυλάξεις για την ειδήση, τουλάχιστον οσο αφορά τα νουμερα (50.000?) γιατί προερχεται απο παλιοφυλλάδα του χειρίστου είδους
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.669
Για να μην εμφανιστούν πάλι, χρειάζεται πιο δραστικά μέτρα όπως παιδεία, γνώση , κατάρτηση και κριτική σκέψη που αποκτιεται απο τις οικογένειες αλλά κυρίως απο τα σχολεία. Το συγκεκριμένο αποτελεσματικό ζιζανιοκτόνο όμως δεν παράγεται στην χώρα μας και οι ποσότητες που εισάγουμε είναι ελάχιστες για να καλύψουν την ζήτηση.
Συμφωνώ 100%
υγ Κρατώ μεγάλες επιφυλάξεις για την ειδήση, τουλάχιστον οσο αφορά τα νουμερα (50.000?) γιατί προερχεται απο παλιοφυλλάδα του χειρίστου είδους
Να σου πω την αλήθεια και εγώ επιφυλάσσομαι.
Πρέπει να είναι περισσότεροι. :)

Δεν ξερω αν ειναι μονο ελληνικο φαινομενο....κοροιδα,υπαρχουν παντου στον κοσμο.
Σύμφωνοι,αλλά εδώ γίνετε και συνδυασμός με κουτοπονηριά του στυλ
κοίτα γείτονα πόσο έξυπνος είμαι,έχω τα κονέ και ψωνίζω φτηνότερα από
σένα.
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.811
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αυτό είναι απόλυτα λογικό (το να ξαναφυτρώνουν δηλαδή) γιατί το συγκεκριμένο γεωργικό εργαλείο δεν τα ξεριζώνει , αλλά απλά τα κόβει.
Για να μην εμφανιστούν πάλι, χρειάζεται πιο δραστικά μέτρα όπως παιδεία, γνώση , κατάρτηση και κριτική σκέψη που αποκτιεται απο τις οικογένειες αλλά κυρίως απο τα σχολεία. Το συγκεκριμένο αποτελεσματικό ζιζανιοκτόνο όμως δεν παράγεται στην χώρα μας και οι ποσότητες που εισάγουμε είναι ελάχιστες για να καλύψουν την ζήτηση.


υγ Κρατώ μεγάλες επιφυλάξεις για την ειδήση, τουλάχιστον οσο αφορά τα νουμερα (50.000?) γιατί προερχεται απο παλιοφυλλάδα του χειρίστου είδους
αυτά που προτείνεις dim είναι ημίμετρα, εγώ ξέρω ότι πιο δραστικό φάρμακο (για τα ζιζάνια) είναι η ...........γαλαζόπετρα.:D:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σύμφωνοι,αλλά εδώ γίνετε και συνδυασμός με κουτοπονηριά του στυλ
κοίτα γείτονα πόσο έξυπνος είμαι,έχω τα κονέ και ψωνίζω φτηνότερα από
σένα.
Αυτό ακριβώς είναι (και όχι μόνο στον γείτονα - ο νοών νοείτω). Πόσο μάγκες και καταφερτζήδες είμαστε. Κι όταν φάμε τη φόλα, μούγκα στη στρούγκα. Τι, να φανεί ότι την πατήσαμε; Και βουρ ξανά με το στόμα ανοιχτό οι χάνοι, έτοιμοι για το νέο φανταχτερό δόλωμα. Ας με συγχωρήσουν οι παθόντες, αλλά καθόλου δεν τους λυπάμαι. Τα λάθη πληρώνονται (είτε φτηνά, είτε ακριβά) πάντοτε από τους παθόντες, οι οποίοι οφείλουν να βάζουν μυαλό. Αν δεν το κάνουν, καλά να πάθουν.

αυτά που προτείνεις dim είναι ημίμετρα, εγώ ξέρω ότι πιο δραστικό φάρμακο (για τα ζιζάνια) είναι η ...........γαλαζόπετρα.:D:D
Ναι, ναι, ψεκασμό με αεροπλάνα - για να υπάρχει ελπίδα για κάποιο αποτέλεσμα (αν και πολύ αμφιβάλλω - ακόμη κι έτσι).
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.165
Μηνύματα
882.645
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom