Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Σοφία thanks for the tip! Το έκλεισα για Χριστούγεννα σε πολύ καλή τιμή, 260 ευρω για 4 νύχτες!
Nα ρωτήσω ποιά είναι η πολιτική της συγκεκριμένης αλυσίδας? Οσο πιο νωρίς τόσο πιο φθηνά? Πώς είναι για οικογένειες? Να τολμήσω να το κλείσω? Μου το δίνει για το Μάρτιο 4 νύχτες 340 λίρες (με ακύρωση family room).
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Family room για Λονδίνο είναι πολύ καλή τιμη! Αν και απότι το βλέπω θα είναι λίγο μικρό γιατί απλά προσθέτουν κρεβάτι στο πλάι. Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι το θέμα του χώρου ειδικά αν έχετε μεγάλα παιδιά. Γενικά τα περισσότερα ξενοδοχεία λειτουργούν έτσι, δλδ όσο νωρίτερα τοσο φθηνότερα εκτός από κάποιες προσφορές που βγάζουν και αν είσαι τυχερός το χτυπάς! Εάν έχει δωρεάν ακύρωση μπορείς να το κλείσεις και αν βρεις κάτι καλύτερο το ακυρώνεις.
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σοφία thanks for the tip! Το έκλεισα για Χριστούγεννα σε πολύ καλή τιμή, 260 ευρω για 4 νύχτες!
Παρακαλώ!Αχ σε ζηλεύω..Να περάσεις υπέροχα!Για οποιαδήποτε απορία μη διστάσεις να μου πεις!

Nα ρωτήσω ποιά είναι η πολιτική της συγκεκριμένης αλυσίδας? Οσο πιο νωρίς τόσο πιο φθηνά? Πώς είναι για οικογένειες? Να τολμήσω να το κλείσω? Μου το δίνει για το Μάρτιο 4 νύχτες 340 λίρες (με ακύρωση family room).
Δεν νομίζω να είναι αυτή η πολιτική..:) Εγώ το είχα κλείσει 1 μήνα πριν πάω για τα Χριστούγεννα και το βρήκα γύρω στα 500 ευρώ για 7 νύχτες!;) Αφού είναι για Μάρτιο σου προτείνω να περιμένεις λίγο ακόμα!
 
Last edited by a moderator:

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Δεν νομίζω να είναι αυτή η πολιτική..:) Εγώ το είχα κλείσει 1 μήνα πριν πάω για τα Χριστούγεννα και το βρήκα γύρω στα 500 ευρώ για 7 νύχτες!;) Αφού είναι για Μάρτιο σου προτείνω να περιμένεις λίγο ακόμα!
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Εχοντας πάει εσύ μπορείς να μου πείς είναι ΟΚ για οικογένεια (τα παιδιά 6-8 χρονών)? Να το εμπιστευτώ. Είχες και πρωινό εσύ? 4 νύχτες είναι αυτές, δεν έχω πολλές απαιτήσεις αλλά το γεγονός ότι θα έχω 1η φορά τα παιδιά μαζί με κάνει επιφυλακτική..
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Εχοντας πάει εσύ μπορείς να μου πείς είναι ΟΚ για οικογένεια (τα παιδιά 6-8 χρονών)? Να το εμπιστευτώ. Είχες και πρωινό εσύ? 4 νύχτες είναι αυτές, δεν έχω πολλές απαιτήσεις αλλά το γεγονός ότι θα έχω 1η φορά τα παιδιά μαζί με κάνει επιφυλακτική..
Φυσικά και βολεύει για οικογένεια το ξενοδοχείο.Είναι πολύ καθαρό και ζεστό το χειμώνα.Και σκέψου πως είναι πολύ κοντά στο σταθμό του Waterloo και τα παιδιά σου δεν θα ταλαιπωρούνται!(θα γλιτώσεις και εσύ την γκρίνια όσο να ναι!;))Το πρωινό δεν ήταν μέσα στην τιμή,κόστιζε 7 λίρες/άτομο και είχα φάει μια μέρα για να δοκιμάσω το English Breakfast.Κάθε πρωί πριν μπω στον σταθμό του μετρό είχε απέναντι ένα supermarket "Sainbury's" που είχε κρουασάν και σαντουιτσάκια με χυμό μαζί που συμφέρει ακόμα περισσότερο!Και μέσα στο σταθμό του Waterloo έχει Mc Donalds και καφέ που προσφέρουν και πρωινό.
 

ap-ioanna

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα, 27/2 με 1/3 πάω με το αγόρι μου Λονδίνο και μετά πετάμε για Εδιμβούργο πρωί πρωί... θα ήθελα από κάποιον έμπειρο να μας βοηθήσει να αποφασίσουμε και να βρούμε κάτι οικονομικό. Είτε αυτό είναι hotel,appart,b/b ή ό,τι άλλο.. θα θέλαμε κάτι οικονομικό και όσο γίνεται πιο κοντά σε μέσα για να κυκλοφορήσουμε αυτές τις 2 μέρες... Δώστε μου τα φώτα σας!!!! Κάτι καθαρό και απλό... Μέχρι 150 το πολύ .. Δύσκολο το ξέρω ... Γι αυτό ζητάω τη βοήθεια σας... Τι θα προτείνατε λοιπόν ?;);):rolleyes-80:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Παιδιά καλησπέρα, 27/2 με 1/3 πάω με το αγόρι μου Λονδίνο και μετά πετάμε για Εδιμβούργο πρωί πρωί... θα ήθελα από κάποιον έμπειρο να μας βοηθήσει να αποφασίσουμε και να βρούμε κάτι οικονομικό. Είτε αυτό είναι hotel,appart,b/b ή ό,τι άλλο.. θα θέλαμε κάτι οικονομικό και όσο γίνεται πιο κοντά σε μέσα για να κυκλοφορήσουμε αυτές τις 2 μέρες... Δώστε μου τα φώτα σας!!!! Κάτι καθαρό και απλό... Μέχρι 150 το πολύ .. Δύσκολο το ξέρω ... Γι αυτό ζητάω τη βοήθεια σας... Τι θα προτείνατε λοιπόν ?;);):rolleyes-80:
Απο ποιο αεροδρομιο πετατε για Ενδιβουργο και τι ωρα?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κοιτάξτε και το Travelodge Liverpool Street Station, για άμεση πρόσβαση στις αφετηρίες λεωφορείου και τραίνου για Stansted, καθώς και τα Premier Inn Aldgate ή Tower Hill τα οποία βρίσκονται σε κοντινή σχετικά απόσταση από εκεί (10-15 λεπτά περπάτημα).
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
θα σου πω που μειναμε εμεις χωρις να αποτελει την μοναδικη καλή περιπτωση...γιατι αλλοι πιο ψαγμενοι με Λονδινο θα ξερουν καλύτερα.
Απο την αρχη λοιπον...φτανετε Στανστεντ ..απο εκει παιρνετε Λεωφορειο http://www.terravision.eu/?adws=EN&gclid=CLve2LyL0sICFWTHtAodECcAjw# θα κοψετε εισιτηριο στο αεροδρομιο πηγαινε -ελα οποτε γλυτωνεις και 2-3 λιρες... Θα πάτε Victoria ( Stansted airport - Victoria. Θα πας στο μετρο και θα βγαλεις δυο ημερήσια εισιτηρια (8 κατι λιρες το καθενα δλδ 32 λιρες..μπορει να φαινονται πολλά αλλα δεν ειναι...). Με το μετρο με τη γραμη πρασινη District http://www.terravision.eu/?adws=EN&gclid=CLve2LyL0sICFWTHtAodECcAjw# θα πας Hammersmith βλεπεις? 5 στασεις απο Victoria. Μόλις βγεις απο το σταθμο Μετρο απεναντι στο καθετο δρομο ( δεξια στη γωνια εχει καφέ ΝΕRO) εχει αυτο το ξενοδοχειο -μοτελ- που σου κανω αναρτηση (στα 300 μετρα ,)αλλα αν ανοιξεις τον χαρτη θα βρεις αρκετα διπλανα https://www.booking.com/hotel/gb/sa...fdf2ec1dc86b0aa2167X1;highlight_room=29027803 Το πρωι λοιπον θα πρεπει να φυγετε 4,00-4,15 η ωρα τα ξημερώματα ( πες στη ρεσεψιον να σας εχουν καλεσει ενα και ρωτηστε ξανα την τιμη εννοειτε ετσι? ) ειναι περιπου 15 λιρες εως Victoria για να προλάβετε το λεωφορειο της Terravision 4,50 για να ειστε 6,00 η ωρα στο αεροδρομιο... τωρα αν βρεις αλλο ξενοδοχειο κοντα στη Βικτωρια...ψαξε λιγο στο χαρτη της μπουκινγ βλεπεις και ξενοδοχειο και τιμη και περιοχή...καλα να περασετε στο ΥΠΕΡΟΧΟ Λονδινο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom