Ινδονησία Ubud Bali

nicaris

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Γεια σας! Σάς προτείνω να νοικιάσετε αυτοκίνητο με οδηγό που μιλάει ελληνικά και μπορεί να σάς κάνει και ξεναγήσεις! Είναι γνωστός μου μπαλινέζος που ήταν πολλά χρόνια στην Ελλάδα. Για δωμάτια, αν δεν έχετε κλείσει ακόμα, υπάρχει μεγάλη ποικιλία . Σάς παραπέμπω στο Facebook στη σελίδα Bali Rooms For Rent (Villa, studio κλπ). Τα περισσότερα ντόπια φαγητά είναι καυτερά, μαγειρεμένα με γάλα καρύδας και curry. Περίφημο εστιατόριο στην Ubud είναι το ΒΕΒΕΚ ΒΕΝGIL με κύριο μενού πάπια μαγειρεμένη μέσα σε μπανανόφυλλα(οδός Hanoman, +62 361 975489). Άλλη διάσημη ταβέρνα είναι το WARUNG IBU OKA για το γουρουνόπουλο στη σούβλα (οδός Tegal, +62 361 976435) αξίζει να το δοκιμάσετε . Για ευρωπαικά φαγητά υπάρχει μεγάλη ποικιλία
όπως το NAUGHTY NURI'S (οδός Raya Sanggingan, tel: +62 361 977547), το LOTUS CAFE & RESTAURANT (οδός Raya Ubud, +62 361 975660), και για 'gourmet' φaγητό το ΜOZAIC (οδός Raya Sanggingan, tel: +62 361 975768, mozaic-bali.com ).
Για άλλα σημεία ενδιαφέροντος στην UBUD, ο οδηγός που σάς πρότεινα στην αρχή μπορεί να σας φανεί πολύ χρήσιμος
Ελπίζω οι πληροφορίες μου να σας βοηθήσουν.

Καλησπέρα Veronica. Τον ερχόμενο καιρό θα ταξιδέψω στο Μπαλί. Θα μπορούσες να μου δώσεις στοιχεία επικοινωνίας του ελληνόφωνου οδηγού που ανέφερες παραπάνω. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου εκ των προτέρων.
 

zeniamel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας! Σάς προτείνω να νοικιάσετε αυτοκίνητο με οδηγό που μιλάει ελληνικά και μπορεί να σάς κάνει και ξεναγήσεις! Είναι γνωστός μου μπαλινέζος που ήταν πολλά χρόνια στην Ελλάδα. Για δωμάτια, αν δεν έχετε κλείσει ακόμα, υπάρχει μεγάλη ποικιλία . Σάς παραπέμπω στο Facebook στη σελίδα Bali Rooms For Rent (Villa, studio κλπ). Τα περισσότερα ντόπια φαγητά είναι καυτερά, μαγειρεμένα με γάλα καρύδας και curry. Περίφημο εστιατόριο στην Ubud είναι το ΒΕΒΕΚ ΒΕΝGIL με κύριο μενού πάπια μαγειρεμένη μέσα σε μπανανόφυλλα(οδός Hanoman, +62 361 975489). Άλλη διάσημη ταβέρνα είναι το WARUNG IBU OKA για το γουρουνόπουλο στη σούβλα (οδός Tegal, +62 361 976435) αξίζει να το δοκιμάσετε . Για ευρωπαικά φαγητά υπάρχει μεγάλη ποικιλία
όπως το NAUGHTY NURI'S (οδός Raya Sanggingan, tel: +62 361 977547), το LOTUS CAFE & RESTAURANT (οδός Raya Ubud, +62 361 975660), και για 'gourmet' φaγητό το ΜOZAIC (οδός Raya Sanggingan, tel: +62 361 975768, mozaic-bali.com ).
Για άλλα σημεία ενδιαφέροντος στην UBUD, ο οδηγός που σάς πρότεινα στην αρχή μπορεί να σας φανεί πολύ χρήσιμος
Ελπίζω οι πληροφορίες μου να σας βοηθήσουν.
Γεια σου Βερόνικα!
Επειδή σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω για Μπαλί, ήθελα εάν μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία επικοινωνίας του οδηγού που αναφέρεις που μιλάει ελληνικά. Ενδιαφέρομαι να κάνω αρκετές εκδρομές και να δω όσα περισσότερα αξιοθέατα μπορώ. Ή οποιοσδήποτε άλλος ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει παιδιά! Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
 

nicaris

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Γεια σου Βερόνικα!
Επειδή σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω για Μπαλί, ήθελα εάν μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία επικοινωνίας του οδηγού που αναφέρεις που μιλάει ελληνικά. Ενδιαφέρομαι να κάνω αρκετές εκδρομές και να δω όσα περισσότερα αξιοθέατα μπορώ. Ή οποιοσδήποτε άλλος ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει παιδιά! Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Γεια σου Βερόνικα!
Επειδή
Γεια σου Βερόνικα!
Επειδή σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω για Μπαλί, ήθελα εάν μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία επικοινωνίας του οδηγού που αναφέρεις που μιλάει ελληνικά. Ενδιαφέρομαι να κάνω αρκετές εκδρομές και να δω όσα περισσότερα αξιοθέατα μπορώ. Ή οποιοσδήποτε άλλος ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει παιδιά! Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
καλησπερα σας . Ταξίδεψα το καλοκαίρι στο μπάλι και εχω να σας προτινω εναν οδηγό που εδρεύει στα νότια με οικονομικές τιμές και καλη γνώση αγγλικής . Έχουν συνεργαστεί μαζι του και άλλοι απο το φόρουμ μας .
Γενικότερα μην ανησυχείτε για την εύρεση οδηγού . Θα σας βρίσκουν εκείνοι, ειναι παντου . Ο οποιοσδήποτε μπορεί να εκτελέσει χρέη οδηγού. Σημαντικό ειναι να μη ξεχνάτε τα παζάρια . Σχεδόν 1/3 της αρχικής τιμής που λένε .
 

zeniamel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα σας . Ταξίδεψα το καλοκαίρι στο μπάλι και εχω να σας προτινω εναν οδηγό που εδρεύει στα νότια με οικονομικές τιμές και καλη γνώση αγγλικής . Έχουν συνεργαστεί μαζι του και άλλοι απο το φόρουμ μας .
Γενικότερα μην ανησυχείτε για την εύρεση οδηγού . Θα σας βρίσκουν εκείνοι, ειναι παντου . Ο οποιοσδήποτε μπορεί να εκτελέσει χρέη οδηγού. Σημαντικό ειναι να μη ξεχνάτε τα παζάρια . Σχεδόν 1/3 της αρχικής τιμής που λένε .
Καλημέρα. Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Θα ήθελα να μου δώσετε τα στοιχεία επικοινωνίας του οδηγού που αναφέρετε. Και σας ευχαριστώ και για τις υπόλοιπες πληροφορίες. Εάν έχετε και οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!
 

Emily_mrz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σε ολους , σχεδιαζουμε να επισκεφθουμε την Ταιλανδη και πιο συγκεκριμενα το μπαλι μεσα Οκτωβριου με αρχες Νοεμβριου επειδη ειμαστε εντελως ασχετοι βοηθηστεεε καταρχην θελουμε να μεινουμε Ubud οποιος εχει μεινει εκει εχω διαβασει οτι εχει ξετρελαθει ομως οι αποστασεις με τις παραλιες ειναι πολυ μεγαλες? και επισης μου φαινεται ακατορθωτο να σχεδιασω ενα τοσο μεγαλο ταξιδι μονη μου ειναι καλυτερο να κλεισω με καποιο πρακτορειο?? ευχαριστω πολυ <3
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Κατ' αρχάς το Μπαλί βρίσκεται στην Ινδονησία καί όχι στην Ταϋλάνδη.
Η Ubud είναι πολύ καλή βάση γιά να γνωρίσεις την ενδοχώρα τού Μπαλί αλλά βρίσκεται πολύ μακριά από την θάλασσα.
 

AMAGINI

Member
Μηνύματα
52
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΘΙΒΕΤ
Καλησπέρα Emily,
οπως ανέφερε και ο,η, Κalove, το UBUD ειναι μακριά απο θάλασσες. Ειναι ομως πολύ κοντά στο να εξερευνήσεις και να ζήσεις το πραγματικο Μπαλί. Εαν σε ενδιαφέρουν οι παραλίες και τα γαλαζοπράσινα νερά, τοτε καλυτερα να πάς προς Ταυλάνδη μεριά. Το Μπαλί δεν φημιζεται για τις θάλασσές του. Εγώ προσωπικά το UBUD το θεωρώ ως ενα απο τα ωραιότερα μέρη που εχω ταξιδέψει μέχρι τώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom