Νεκροταφεια του κοσμου

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μμμμμ....λες τα νεκροταφεια να ειναι καλυψη και απο κατω να κρυβονται πλακες χρυσου;;:cool:
καλό και αυτό ...αλλά εγώ σκέφθηκα το άλλο... μήπως κάναν ανταλλαγή τοποθεσίας με τα λεφτά τους, όχι οικειοθελώς βέβαια...δηλαδή πήγαν να πάρουν τα λεφτά τους αλλά τελικά "μείνανε" αυτοί εκεί και τα λεφτά τους φύγανε.... ναι βλέπω πολλές ταινίες...:D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
καλό και αυτό ...αλλά εγώ σκέφθηκα το άλλο... μήπως κάναν ανταλλαγή τοποθεσίας με τα λεφτά τους, όχι οικειοθελώς βέβαια...δηλαδή πήγαν να πάρουν τα λεφτά τους αλλά τελικά "μείνανε" αυτοί εκεί και τα λεφτά τους φύγανε.... ναι βλέπω πολλές ταινίες...:D
Να σου πω...τι βαζεις στην ομελετα;;....δεν γινεται,κατι βαζεις:haha:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Λες ..μη μου βάζεις ιδέες ...έβαλα μια κουταλιά της σούπας άσπρη σκόνη μέσα...αλλά έγραφε κορν φλάουρ απ' έξω λες να μην ήταν...:rolleyes-80:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ινδικά Στρατιωτικά Κοιμητήρια στον Δενδροπόταμο της Θεσσαλονίκης.
Πρόκειται για τον χώρο ταφής 520 Ινδών που πολέμησαν ως μέλη του Βρετανικού Στρατού κατά τον 'Α Παγκόσμιο Πόλεμο. Ο λόγος που δημιουργήθηκε διαφορετικό νεκροταφείο για αυτούς και δεν ετάφησαν στα Συμμαχικά ήταν οι θρησκείες τους (καθότι δεν ήταν χριστιανοί).




 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Κοίτα τι υπάρχει τόσο κοντά μας και δεν το ξέρουμε. Μπράβο ρε @underwater
Πάντως το μέρος που επέλεξαν δεν είναι τυχαίο. Ινδικό νεκροταφείο στην συνοικία των Ρομά!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πάντως το μέρος που επέλεξαν δεν είναι τυχαίο. Ινδικό νεκροταφείο στην συνοικία των Ρομά!
Δεν ξέρω αν τους έθαψαν εκει για τέτοιο λόγο, πάντως γεγονός ειναι οτι η περιοχή δεν ειναι ό, τι καλύτερο. Αισθάνεσαι μια μικρή ανασφάλεια. Μου θύμισε αρκετα τον Ασπρόπυργο εδώ στην Αττική.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν ξέρω αν τους έθαψαν εκει για τέτοιο λόγο, πάντως γεγονός ειναι οτι η περιοχή δεν ειναι ό, τι καλύτερο. Αισθάνεσαι μια μικρή ανασφάλεια. Μου θύμισε αρκετα τον Ασπρόπυργο εδώ στην Αττική.
Βρε πλάκα έκανα! Λόγω περιοχής και λόγω συγγένειας των ινδών και των Ρομά.Εγώ δεν έχω πάει ποτέ αλλά ξέρω πως είναι σχεδόν 100% δική τους περιοχή. Σαν την Αγία Βαρβάρα στην Αττική που έχω ακουστά.

Πάντως ο χώρος μου φαίνεται πολύ προσεγμένος και περιποιημένος από τις φωτό σου. Μπράβο που αν και επισκέπτρια στην Θεσ/νικη ψάχνεσαι για άγνωστα και περίεργα μονοπάτια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom