KLM KLM - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τη βρισκω αριστη πολιτικη του γκρουπ. προηγηθηκε η ταριφα ΜΙΝΙ της AF. πληρωνεις αυτο που παιρνεις.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Νομιζω πως ειναι η πιο καλη περιπτωση να υπαρχουν τετοιες επιλογες, ειναι ταξιδια που πραγματικα η βαλιτσα δεν ειναι απαραιτητη αλλα την πληρωνεις κανονικα. Αν αυτο ριξει τους ναυλους καλοδεχουμενο, αλλωστε μπορει να μας βοηθησει για τπτ 3ημερα :D
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Aν αδυνατίσω 10 κιλά και πάρω βαλίτσα δικαιούμαι την έκπτωση;
 

Nik-Mim

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Καλησπερα θελω να κλεισω με την klm Αθηνα περου για αυγουστο...η πολιτικη για τις αποσκευες αν καταλαβαινω καλα ειναι 1χειραποσκευη εως 12 κιλα κ 1 αποσκευη εως 23 κιλα ή μονο το ενα απο τα δυο?νομιζω πως εννοει κ τα δυο αλλα δν ειμαι σιγουρη....μπορειτε να με βοηθησετε?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλησπερα θελω να κλεισω με την klm Αθηνα περου για αυγουστο...η πολιτικη για τις αποσκευες αν καταλαβαινω καλα ειναι 1χειραποσκευη εως 12 κιλα κ 1 αποσκευη εως 23 κιλα ή μονο το ενα απο τα δυο?νομιζω πως εννοει κ τα δυο αλλα δν ειμαι σιγουρη....μπορειτε να με βοηθησετε?
Και τα δύο είναι.Και η χειραποσκευή μπορεί να είναι και 2 τεμάχια(τσάντα+λαπτοπ) με σύνολο 12 κιλά.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Καλησπέρα, κάποια πρόσφατη εμπειρία με klm? Βρήκα για Χριστούγεννα 300€ 2 άτομα με επιστροφή για Άμστερναμ και νομίζω ότι είναι μια "νορμάλ" τιμή. Νομίζω θα την προτιμήσω σε σχέση με την transavia σαν εταιρία. Κάτι που πρέπει να προσέξω κατά το κλείσιμο των εισιτηρίων; Έχει πάααρα πολλά πράγματα που πουλάνε σαν έξτρα υπηρεσίες. Αυτό που με νοιάζει είναι αν δεν αγοράσω θέσεις, θα μας βάλουν μαζί;

Με αγχώνει λίγο η πολιτική με τις χειραποσκευές, backpack άραγε θα είναι οκ σαν τσάντα για τον σύζυγο; Με την ryan δεν είμαστε με την μεζούρα (έως τώρα γιατί πολλά διαβάζω) εδώ πόσο αυστηρά είναι τα πράγματα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Νομίζω ότι αν απλά γραφτείς στο πρόγραμμα της Air France-KLM, επιλέγεις θέση δωρεάν (την τελευταία φορά που πέταξα πρέπει να είχε και δωρεάν επισκευή απλά όντας μέλος). Eπίσης μια συμβουλή: αν είστε δύο άτομα μην κλείνετε διπλανές θέσεις, επιλέξτε στην ίδια σειρά μία παράθυρο και μία διάδρομο με κενή ανάμεσά σας τη μεσαία. Το πιθανότερο το σύστημα της αεροπορικής να αφήσει κενή τη μονή θέση ανάμεσά σας οπότε θα έχετε τρεις θέσεις ή ακόμα κι αν τη γεμίσει ο μεσαίος επιβάτης θα δεχτεί να αλλάξει θέσεις μαζί σας αφού η μεσαία είναι η χειρότερη.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Μαλιστα! Σε ευχαριστω για το χρησιμο tip. Αν κ βλεπω πως transavia θα καταληξω καθως το site που βρισκω τα εισιτηρια με klm δεν μου εγκρινει την συναλλαγη.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom