Trip Advisor:Πρόστιμο 500.000 €

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Πρόστιμο 500.000 Ευρώ από την Ιταλική επιτροπή ανταγωνισμού.Γιατί έγραφαν σχόλια και οι επαγγελματίες του τουρισμού.

http://www.kathimerini.gr/796959/ar...yrw-ston-tripadvisor-gia-paraplanhtika-sxolia

Πάντα μπροστά από τις εξελίξεις είχαμε συζητήσει για αυτό σε ένα θέμα.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Μα τα σχόλια δεν μπορούν να ελεγθούν οπότε ο καθένας γράφει ότι θέλει.Αν μαζέψουν από κάθε χώρα πρόστιμα θα φαληρήσουν στο τέλος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
οπότε ο καθένας γράφει ότι θέλει
Άρα δεν είναι σε θέση να ισχυρίζονται πως πρόκειται για σχόλια τουριστών. Πρόκειται για σχόλια που δεν μπορούν να ελεγχθούν κι ως εκ τούτου είναι αναξιόπιστα. Το πρόστιμο φαντάζομαι ότι δεν το έφαγαν επειδή τα σχόλια δεν ήταν μόνο από τουρίστες, αλλά επειδή αυτοί ισχυρίζονται το αντίθετο, χωρίς να διευκρινίζουν την πραγματικότητατ του αντίθετου ενδεχομένου.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γι αυτό ποτε δεν εχω μπει στον κόπο να διαβασω σχόλια του tripadvisor....Αντιθετως οσα ξενοδοχεια εχω κλεισει απο το booking με κριτήριο παντα τα θετικα σχόλια ηταν ακριβως οπως το περιεγραφαν αφου στο booking δεν μπορεις να γραψεις κριτικη αν δεν εχεις κανει κρατηση και εχεις μείνει στο ξενοδοχειο.;)
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αν για σενα δεν ειναι χρησιμο το να μαθεις απο τα σχολια οτι το ξενοδοχειο ΔΕΝ εχει ασανσερ την ωρα που ησουν ετοιμος να κλεισεις δωματιο στον εβδομο οροφο με δυο μικρα παιδια και βαλιτσες,το να διαβαζεις οτι ειναι ασκοπο να πληρωσεις 15 ευρω ημερησιως για πρωινο επειδη υπαρχει εκπληκτικο croissanterie ακριβως απο κάτω και ενα σωρο αλλες πληροφοριες, για μενα ειναι το Α και το Ω οταν παω να κλεισω ενα ξενοδοχειο στο εξωτερικο στα "τυφλα".
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ μίλησα για τις φωτογραφίες..τώρα εσύ τι λες δεν μπορώ να καταλάβω.Τα σχόλια στο booking είναι σαφώς πιο χρήσιμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα 100 θετικά σχόλια στο tripadvisorγια ένα εστιατόριο αυτή τη στιγμή κοστίζουν μόλις 130$ στην Κολομβία και περίπου τα μισά στην Κούβα... Σχόλια προς άγραν...
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Απευθύνεται κάποιος στο trip advisor κυρίως για να μάθει πληροφορίες για το ταξίδι του (ποτε έχει λεωφορεία από τα αεροδρόμια, ποιες περιοχές αξίζουν, bus pass κτλ κτλ κτλ) και προφανέστατα δεν είναι το καλύτερο κριτήριο επιλογής για να επιλέξει εστιατόριο ή ξενοδοχείο. Προσωπικά οι πληροφορίες που βρήκα μέσα από εκεί με έχουν βοηθήσει σε όλα τα ταξίδια, ειδικά εκτος Ευρώπης, που έχω κάνει...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ μίλησα για τις φωτογραφίες..τώρα εσύ τι λες δεν μπορώ να καταλάβω.Τα σχόλια στο booking είναι σαφώς πιο χρήσιμα.
Ε αφου συμφωνουμε δεν καταλαβα σε τι τελικα διαφωνουμε:xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom