Τουρκία Πρωτοχρονιά στην Κωνσταντινούπολη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.604
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επίσης το βράδυ της 31ης (καιρού επιτρέποντος) μαζεύεται κάπου ο κόσμος για την αλλαγή του χρόνου όπως γίνεται στις περισσότερες πρωτεύουσες της Ευρώπης?
Δες αυτό το μήνυμα και τις απαντήσεις στη συνέχεια
http://www.travelstories.gr/community/threads/Κωνσταντινούπολη-updated.49107/page-14#post-568236
 

boo13

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Καλησπέρα σας,
έκλεισα για Πρωτοχρονιά στη Κωνσταντινούπολη. θα μου πείτε τώρα καλά τόοοοσι προορισμοί και εγώ επέλεξα Κωνσταντινούπολη για Πρωτοχρονιά ; και όμως χωρίς να έχω πάει ποτέ αφού θα είναι το πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό κάτι..κάτι με (μας) τραβάει σε αυτή τη Πόλη. Θα ήθελα να μου προτείνετε που θα μπορούσαμε να κάνουμε ρεβεγιόν τη Πρωτοχρονιά ;

thanks
 
Last edited by a moderator:

boo13

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Σε τι τιμές θέλετε να κινηθείτε;
Καλημέρα, δεν είμαστε και για το 4 seasons για Πρωτοχρονιά αλλά στο ενδιάμεσο μπορούμε να ανταπεξέλθουμε.. όποια πληροφορία παραπάνω από καλοδεχούμενη..Αυτά τα ξενοδοχεία που έχουν θέα στο Βόσπoρο είναι καλή επιλογή;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Καλημέρα, δεν είμαστε και για το 4 seasons για Πρωτοχρονιά αλλά στο ενδιάμεσο μπορούμε να ανταπεξέλθουμε.. όποια πληροφορία παραπάνω από καλοδεχούμενη..Αυτά τα ξενοδοχεία που έχουν θέα στο Βόσπoρο είναι καλή επιλογή;
Καλά που το διευκρίνισες γιατί ήθελα να αρχίσω από εδώ :):

http://www.kempinski.com/en/istanbu...|90466881800&gclid=CLCPvvKm3cgCFckaGwodjPkFeA

Πρωτοχρονιά δεν έχω κάνει στην Πόλη αλλά από ότι έχω ακούσει το επίκεντρο για πυροτεχνήματα κτλ. είναι η πλατεία Ταξίμ.Με τρελό κόσμο βέβαια...

Τα ξενοδοχεία με θέα τον Βόσπορο είναι μια καλή λύση και φαντάζομαι ότι θα είναι ωραία.

Εναλλακτικά μπορείς να δείς και αυτό:

http://www.360istanbul.com/eng/

Πολύ καλή θέα και ελπίζω να μην έχει χαλάσει(έχω να πάω +3 χρόνια).
 

boo13

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Καλησπέρα fotast τελικά θα κάνουμε κράτηση για το 360 αν δεν ακυρώσουμε το ταξίδι για Kωνσταντινούπολη γιατι ο φίλος μου έχει μεγάλη ανησυχία με τα επεισόδια. .. Αν γύρισε κάποιος πολύ πρόσφατα από τη Πόλη ας στείλει πως ήταν τα πράγματα γιατί διαφορετικά bye bye Grand Bazaar και μας βλέπω Πράγα(όχι βέβαια ότι θα μας κακοπέσει :) )
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.321
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Πριν ενα μηνα στην Πολη,προσωπικα δεν ενιωσα πουθενα ανασφαλης.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εγω παλι δεν ειδα πουθενα ελεγχο ουτε καν στα μνημεια πολυ χαλαρο το πραγμα εξω στους δρομους..πανευκολο για καποιον να τρομοκρατησει κοσμο :eek:
ολως παραδοξως ενιωσα πιο ασφαλης αποτι στο παρισι που οπου πηγαινα με περνουσανε απο κοσκινο.
μηπως τελικα τον ελεγχο τον φοβαμαι περισσοτερο;:haha:
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα fotast τελικά θα κάνουμε κράτηση για το 360 αν δεν ακυρώσουμε το ταξίδι για Kωνσταντινούπολη γιατι ο φίλος μου έχει μεγάλη ανησυχία με τα επεισόδια.
Γιατι να το ακυρώσετε? Δεν υπάρχει λόγος πραγματικα,πρωί Χριστουγέννων πάντως θα είμαι εκεί οπότε αν γίνει καμια στραβή θα σου στείλω ενα πμ! :haha:
 

boo13

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Γιατι να το ακυρώσετε? Δεν υπάρχει λόγος πραγματικα,πρωί Χριστουγέννων πάντως θα είμαι εκεί οπότε αν γίνει καμια στραβή θα σου στείλω ενα πμ! :haha:
Nicolas ολα να πανε τελειααα..ναι ναι μη με ξεχασεις στειλε μηνυμα να παρουμε θαρρος ;)
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Να σαι καλά! Και 'σεις να περάσετε όμορφα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.130
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom