Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
οτι πληρωνεις κυβερνιτικους φορους για καθε πτυση
Πες το ψέμματα, κάθε φλέμμα και τέλος επιτηδεύματος, κάθε ροχάλα και ΕΝΦΙΑ.
 

Chrissa!

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά έχω κλείσει εισητήρια στην Rynair αλλα έχω 2 προβήματα.
1) έγραψα το όνομά μου στα ελληνικά
2) δεν έχουν τραβήξει ακόμα χρήματα από την χρεωστική μου ενώ μου έχει σταλεί η απόδειξη στο email μου.
Ισχύει η κράτηση ή όχι? θα μπορέσω να αλλάξω το όνομα μου ή θα με χρεώσουν? έχω πελάγωσει....
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Παιδιά έχω κλείσει εισητήρια στην Rynair αλλα έχω 2 προβήματα.
1) έγραψα το όνομά μου στα ελληνικά
2) δεν έχουν τραβήξει ακόμα χρήματα από την χρεωστική μου ενώ μου έχει σταλεί η απόδειξη στο email μου.
Ισχύει η κράτηση ή όχι? θα μπορέσω να αλλάξω το όνομα μου ή θα με χρεώσουν? έχω πελάγωσει....
Καταρχήν να μας πεις αν πετας εσωτερικο ή εξωτερικο.
Εχει ξανατεθει το θεμα με την αλλαγη του ονοματος, κανε ενα κοπο να ψαξεις στο νημα "check in στη Ryan"

Για τα χρηματα τωρα, δεν τα παιρνουν παντα αμεσως, αλλα τα δεσμευουν.
Δες αν το ποσο στην καρτα σου ειναι ολο "διαθεσιμο" ή αν εχουν δεσμευτει καποια χρηματα (απο τη Ράϊαν)
 

Chrissa!

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Τα εισητήρια που έκλεισα είναι από Θεσσαλονίκη-Αθήνα με επιστροφή. Θεώρησα ότι επειδή πετάω Ελλάδα θα έπρεπε να γράψω το όνομα μου στα ελληνικά :(
Η κάρτα μου έχει χρήματα άλλα δεν είδα καμία δέσμευση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τα εισητήρια που έκλεισα είναι από Θεσσαλονίκη-Αθήνα με επιστροφή. Θεώρησα ότι επειδή πετάω Ελλάδα θα έπρεπε να γράψω το όνομα μου στα ελληνικά :(
Η κάρτα μου έχει χρήματα άλλα δεν είδα καμία δέσμευση.
Διάβασε από εδώ και κάτω
http://www.travelstories.gr/communi...-in-από-την-ryanair.36319/page-59#post-553495
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
απο μηνυμα μελους @greg_thess σε παρομοιο θεμα...
"+ 44 871 246 0002 – αγγλόφωνοι επιβάτες.
Οι κλήσεις στοιχίζουν 0,10 £ ανά λεπτό, συν διεθνείς χρεώσεις κλήσης και επιπλέον τέλη δικτύου.
Οι τηλεφωνικές γραμμές λειτουργούν Δευ - Παρ, 09:00 - 20:00 ΩΚΕ, Σαβ 10:00 – 19:00 ΩΚΕ και Κυρ 11:00 – 19:00 ΩΚΕ.
Αναγκαστικά θα μιλήσεις αγγλικά.."http://www.travelstories.gr/community/threads/Τηλέφωνο-ryanair.31478/
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Καλησπέρα,ετοιμάζουμε ταξίδι στην Βαρσοβία το Πάσχα και με έχει προβληματίσει το θέμα της αεροπορικής. (Διάβασα όλα τα ποστ σχετικά με διαμονή-εκδρομές-Κρακοβία κλπ τα οποία ήταν πάρα πολύ χρήσιμα!!). Είδα κάποιες αναρτήσεις σχετικά με την ryainair αλλά ήταν του 2012 οπότε θα ήθελα κάποια πιο πρόσφατη βοήθεια. Θεωρείται τόσο αναξιόπιστη ; Δηλαδή υπάρχουν πιθανότητες ακύρωσης ; (Τα εισιτήρια σε σχέση με την aegean είναι περίπου 60-70 ευρώ φθηνότερα) Σας ευχαριστώ πολύ!
Καλημέρα.έχω ταξιδέψει πρόσφατα πρόσφατα(τον Μάιο του 2014 ) στην Βαρσοβία mε την ryanair. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.Γιατί να υπάρχει κίνδυνος ακύρωσης;Δεν το συνάντησα σε καμία πτήση που είχα(και είχα αρκετές τα τελευταία τρία χρόνια).Έκλεισα εισιτήριο για Βαρσοβία στην τιμή των 65 ευρώ το άτομο με επιστροφή(από Θεσσαλονίκη).Να έχεις όμως υπόψιν ότι το αεροδρόμιο είναι το Modlin,που βρίσκεται περίπου μια ώρα από την πόλη.Είναι μικρό και γι αυτό δεν χρειάζεται να είσαι εκεί ώρες πριν.βασικά εξυπηρετεί μόνο πτήσεις της εν λόγω εταιρίας.Η πρόσβαση στην πόλη είναι πάρα πολύ εύκολη. Έξω από το αεροδρόμιο έχει το modlin bus που έναντι λίγων ευρώ,αν θυμάμαι καλά 5,σε μεταφέρει απευθείας στο κέντρο της πόλης,στο μέγαρο πολιτισμού,όπου έχει και στάση μετρό.
Εγώ έκλεισα με ryanair επειδή ήταν τεράστια η διαφορά με άλλη εταιρία.Τώρα,όπως είπε και ο greg_thess,δες και τις ώρες που σε βολεύουν καλύτερα.Αλλά ζητήματα αξιοπιστίας για εμένα δεν τίθενται.
 

eva1615

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά. Θα κάνω κράτηση με την ryanair από Αθήνα για Θεσσαλονίκη. Το όνομα πρέπει να το γράψω με ελληνικούς ή με λατινικούς χαρακτήρες; Έψαξα αλλά δεν βρήκα μια σαφή απάντηση. Επίσης υπάρχει θέμα αν το όνομα της κάρτας είναι διαφορετικό από αυτό του επιβάτη;
Ευχαριστώ πολύ.
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα παιδιά. Θα κάνω κράτηση με την ryanair από Αθήνα για Θεσσαλονίκη. Το όνομα πρέπει να το γράψω με ελληνικούς ή με λατινικούς χαρακτήρες; Έψαξα αλλά δεν βρήκα μια σαφή απάντηση.
Για πτησεις εσωτερικου δεν υπαρχει θεμα αλλα καλυτερα να το γραψεις με λατινικους...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.296
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom