Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα μου λείπει η αγκαλιά του.

Στα δικά μας... ποιό πιστεύετε πως θα είναι το τυράκι της ΕΕ προς τον Αλέξη (εκτός απο το QE που δεν έχει επιλογή να μην συμπεριλάβει την Ελλάδα ότι κι αν λένε) ;

Εάν δούμε τις εξελίξεις του Νοεμβρίου/Δεκεμβρίου, ο Αντώνης έφαγε μεγάλο άκυρο απο τους έξω και δεν του δώσανε ούτε μισό χαρτί να παίξει στις εκλογές. Άρα, λογικά ο Αλέξης τους είχε κερδίσει και με μια πιο προσεγμένη προσέγγιση και με την σιγουριά για την νίκη.

Έχετε καμία πρόβλεψη; Επενδύσεις; Ελαφρύνσεις; Μόνο το QE;
Νομίζω πως τίποτε από αυτά δεν παίζει ρόλο. Ούτε καν αν θα μας κουρέψουν το χρέος, το οποίο και πάλι αδιάφορο είναι. Αυτό που θα είναι καθοριστικό είναι αν θα έχουμε ανάπτυξη κι ένα έστω στοιχιώδες πλεόνασμα. Με αυτά που έχει αναγγείλει ο ΣΥΡΙΖΑ και τους διορισμούς του Φωτόπουλου και να μας το μηδενίσουν το χρέος, σε δυο χρόνια στα ίδια θα είμαστε κι εκεί πια δε θα μας δανείζει κανείς, οι μ@@@@κες τελείωσαν, δεν μας πιστεύει κανείς. Τώρα, αν καταφέρει ο ΣΥΡΙΖΑ να φορολογήσει το Μπόμπολα, τον Τράκη και να βγάλει το κόστος του κρατισμού από τους φόρους, εύγε, αλλά αμφιβάλλω αν έχει και τη διάθεση. Αλλά οι πιθανότητες είναι ανάλογες με αυτές του να μη μπει στη Βουλή η ΧΑ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στη γαλλικη τηλεοραση αναφερουν πως ο Συριζα προηγειται στo exit poll με 33,5-35,5% ενω η ΝΔ ειναι στο 25,5-27,5%. Τριτη η ΧΑ γυρω στο 6,5%.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάτσε ρε συ, πώς γίνεται exit poll στις 1 το μεσημέρι; Μήπως μιλάνε για δημοσκοπήσεις προηγουμένων ημερών;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Σε πιο κανάλι ρε συ .... παρακολουθώ και γω γαλλική tv ...έχω όλα τα κανάλια πιάτο...για πες...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οχι, ειναι διαρροες απο τα πρωτα αποτελεσματα που βγαινουν απο τα exit polls. Μιλουν μαλιστα πως επειδη οι νεοι ψηφιζουν πιο αργα μαλλον θα διευρυνθει αυτη η διαφορα. με καθε επιφυλαξη παντα.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Εγώ έχω δηλώσει σε μέλος (όχι του σώματός μου) εχθές πως βλέπω αυτοδυναμία.
Παρακαλώ να γραφτεί στα πρακτικά. :D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σε πιο κανάλι ρε συ .... παρακολουθώ και γω γαλλική tv ...έχω όλα τα κανάλια πιάτο...για πες...
Στο France3 το ακουσα, αναμεταδοση απο το Reuters. Ειναι ομως επιφυλακτικοι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ξυπνάς το πρωί, ανοίγεις την τηλεόραση, βλέπεις δυο γέρους να στριμώχνονται και να σπρώχνουν για να καταφέρουν να φτάσουν μέχρι το Βενιζέλο και να του φιλήσουν το χέρι στο εκλογικό κέντρο όπου έχει πάει να ψηφίσει...

Θλιβερό. No hope.
Έλα το βάζω και σε εικόνα για να μας μείνει αξέχαστο!
B8MVJPeIcAEDCdK.jpg
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το fimotro δινει τα ποσοστα απο τα πρωτα αποτελεσματα των exit polls. Αν αληθευουν μιλαμε για θριαμβο της αριστερας. Συριζα 38%, ΝΔ 26% http://fimotro.blogspot.fr/2015/01/blog-post_1183.html
Για την ιστορια σε προηγουμενες εκλογικες αναμετρησεις ειχε δωσει σωστα αποτελεσματα. Οποτε δεν τρολλαρουν. Το θεμα ειναι αν θα πεσουν μεσα τα exit polls.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η σημερινή μέρα θα χαραχτεί βαθιά στο συλλογικό ασυνείδητο των Ελλήνων...είτε αρέσει είτε δεν αρέσει σε κάποιους.
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom