Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ναι για την περιοχή την ενδιαφέρει περισσότερο, δεν το διευκρίνισα.
Σε ευχαριστώ.
Και οι δύο καλές είναι....εξαρτάται που θες να είσαι πιο κοντά ....απο το κέντρο καρακέντρο που λέμε απέχουν περίπου το ίδιο...
 

stathis25

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Παιδιά καλησπέρα!!! Τον Απρίλιο θα πάω στο Παρίσι και θα ήθελα να με βοηθήσετε. Θέλω να μου πείτε, αν το διαμέρισμα που έχω στο παρακάτω λινκ, βρίσκεται σε καλή τοποθεσία. Δηλαδή αν είναι σε περιοχή που βολεύει για τα αξιοθέατα και αν πάνω από όλα δεν είναι επικίνδυνη. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και είδα πως σαν περιοχή είναι μια χαρά, αλλά επειδή μπορεί να βρίσκεται δίπλα από έναν επικίνδυνο δρόμο, είπα να μου δώσετε τα φώτα σας :)

https://www.airbnb.gr/rooms/3635325
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Σαν περιοχη ειναι αριστη και ο δρομος μια χαρα απο καθε αποψη..Γινεται και μια υπαιθρια αγορα εκει απο τις καλλιτερες του Παρισιου.Τελεια επιλογη.Να περασετε ομορφα!
 

stathis25

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Ευχαριστώωωωωωωωωω!!! Άντε και όταν με το καλό πραγματοποιήσω το ταξίδι και γυρίσω, να γράψω επιτέλους την πρώτη μου ιστορία!!!
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Γειά σας παιδιά, θα ήθελα τη βοήθεια σας!! εχω ψάξει αρκετά στο φόρουμ , αλλά δεν εχω βρει αρκετα πραγματα για το ξενοδοχείο που έχω κλείσει και φοβάμαι μηπως είναι έξω απο το κέντρο και τελικά ξοδέψουμε πολλά λεφτά σε μετρό...Προλαβαίνω να αλλάξω γιατι φέυγουμε στις 28 και το έχω κλείσει μέσω booking με δωρεάν ακυρωση! http://www.booking.com/hotel/fr/citea-la-villette.en-gb.html σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοηθειἀ σας! αν πιστεύετε οτι δεν είναι καλή επιλογή είναι καλοδεχούμενη οποιαδήποτε οικονομικής πρόταση!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Παρα πανω λεφτα σε μετρο γιατι?αν δεν βγεις απο το σταθμο τα ιδια πληρωνεις νομιζω.Το ξενοδοχειο ειναι κοντα στον περιφερειακο και σε ενα οχι τοσο καλο σημειο της βορειας περιοχης,επιπλεον ειναι μακρυα απο οτι θεωρειται κεντρικο..Ασφαλως ετσι θα ξοδευετε αρκετο χρονο για μετακινησεις και αν χρειαστει να παρετε ταξι...η γνωμη μου,ιδιαιτερα αν ειναι για λιγες μερες,ψαξε κατι στο κεντρο..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν τιθεται θεμα χρηματων για το μετρο (το εισιτηριο ειναι το ιδιο για ολες τις στασεις του μετρο) αλλα θεμα ασφαλειας. Η περιοχη ειναι σχεδον απροσπελαστη τη νυχτα για τους λευκους (ιδιαιτερα για ξανθους). Γνωμη μου ακυρωστε το αμεσα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
οχι μονο τη νυχτα,αλλα και τη μερα ειναι ζορικα εκει πανω..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οχι @coco τη μερα ειναι μια χαρα. Εχω βρεθει δεκαδες (μην πω εκατονταδες) φορες εκει.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ειναι επειδη εισαι αγορακι...
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
παιδια με τρομάξατε τωρα αρκετα!θα το ακυρωσω!! τι να πω!σας ευχαριστώ!εχετε να προτεινετε κατι οικονομικο για κεντρο??

Παρα πανω λεφτα σε μετρο γιατι?αν δεν βγεις απο το σταθμο τα ιδια πληρωνεις νομιζω.Το ξενοδοχειο ειναι κοντα στον περιφερειακο και σε ενα οχι τοσο καλο σημειο της βορειας περιοχης,επιπλεον ειναι μακρυα απο οτι θεωρειται κεντρικο..Ασφαλως ετσι θα ξοδευετε αρκετο χρονο για μετακινησεις και αν χρειαστει να παρετε ταξι...η γνωμη μου,ιδιαιτερα αν ειναι για λιγες μερες,ψαξε κατι στο κεντρο..
Λέγοντας περισσότερα λεφτά εννοούσα στα εισητηρια για το πηγαινε έλα από και προς το ξενοδοχείο...τα οποία ίσως μπορούμε να τα επενδύσουμε σε καλύτερη διαμονή στο κέντρο!! ουτως η άλλως όμως μετα τα τελευταία θα το ακυρώσω...ευχαριστωω!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom