Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ρε παιδιά, να κάνουμε έναν έρανο να βοηθήσουμε τον αγαπητό συμφορουμίτη, κρίμα να μείνει με τον κουβά το παιδί. :D
Πολύ ευχαρίστως να έδινα ένα μέρος απ' τα κέρδη μου αλλά - δυστυχώς - τα παρολί δεν επιτρέπονταν (κάτι ήξεραν φαίνεται) κι έτσι μόνο τα μονά στοιχήματα έδιναν ασήμαντα - συγκριτικά - κέρδη. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κεράσω τα κρασιά στο τραπέζι! :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ελλας ελλας αντώνης σαμαράς φωνάζανε οι τελευταίοι κλακαδόροι στο Ζάππειο...Το αισθανόντουσαν και αυτοί όπως ο αρχηγός τους...
αρχείο λήψης.jpg
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μυστική δημοσκόπηση σοκ: Δίνει αυτοδυναμία στον ΣΥΡΙΖΑ με διαφορά ρεκόρ – Τρίτη η ΧΑ



Εύρος εκλογικού αποτελέσματος με βάση δημοσκόπηση

ΣΥΡΙΖΑ 35% με 38%

ΝΔ 27,5% με 30,5%

Χρυσή Αυγή 6,5% με 7%

Το Ποτάμι 5% με 7%


ΠΑΣΟΚ 4% με 6%

ΚΚΕ 4% με 6%

ΑΝΕΛ 2,5% με 3,5%

ΚΙΔΗΣΟ 1,5% με 2,5%
Τελικά αυτή η μυστική δημοσκόπηση (αν τελικά έγινε) έπεσε πάρα πολύ κοντά .... μόνο με την ΑΝΕΛ έπεσε λίγο έξω....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χάσαμε τα εξής:
1. 130€ στο στοίχημα (δε μου έφτανε ο Σαμαράς, έχασα και τη Χα ότι θα έπιανε 6,5%)
2. τα έξοδα για τις πίτσες και τους μπάφους (τουλάχιστον πήγαν καλοφάγωτα)
3. τη λαλιά μας με το ποσοστό αποχής (40%...τράτζικ. αν κι έτσι όπως είναι οι εκλογικοί κατάλογοι και ο αριθμός αυτών που βρίσκεται στο εξωτερικό και των μη επικαιροποιημένων νεκρών, το ποσοστό είναι αρκετά μικρότερο, αλλά πάλι σοκαριστικό)
4. το μπούσουλα με το ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΟ ποσοσό του προέδρου Βασίλη. 1,8% πήρε ο τσάκαλος πανεθνικώς, με κάτι κουλά 5% στη Θεσ/κη. Ήθελα να΄ξερα ο ΓΑΠ όργωσε τη μισή Ελλάδα, έβγαινε στα κανάλια, τύπωνε φυλλάδια, έστηνε περίπτερα κι έβαζε ντελάληδες με ντουντούκες για να πάρει 0,4% πιο πάνω από το Βασίλη; Για να μην πω για τη ΔΗΜΑΡ-Πράσινοι που πήραν.... το 1/3 απ' όσο πήρε ο Βασίλης.

Απαράδεκτοι όλοι τους πάντως. Ούτε μια δήλωση από Λεβέντη και Γκλέτσο δε ζήτησαν, ενώ σουλατσάριζαν στα στούντιο υποψήφιοι "σοβαρών" κομμάτων που πήραν μικρότερα ποσοστά, ο δε Νικολακόπουλος όταν έφτανε στο ποσοστό του Λεβέντη έλεγε "και κάτι άλλα κόμματα", ντροπή.

Τέλος πάντων, πέρα από το χαβαλέ, η γνώμη μου είναι πως η κρίση τώρα ξεκινάει, μέχρι τώρα είχαμε κουκλοθέατρο και μια κρισούλα αστεία. Η χώρα μπαίνει σε πολύ σκοτεινό τούνελ. Μακάρι να έχω τόσο λάθος όσο στο στοίχημα και να αποδειχθεί η αρχή μιας νέας ελπίδας κλπ. Εγώ βλέπω οικονομική κατάρρευση. Θα μου πουν τώρα τα γνωστά "μα ήδη καταρρεύσαμε, αυτοκοτονεί ο κόσμος" και άλλα γραφικά. Όσοι πράγματι έχουμε δει χώρες να καταρρέουν, να μένουν χωρίς καύσιμα, τρόφιμα, ανθρωπιστικές κρίσεις, κατσαρόλες έξω από τράπεζες, τους φίλους μας να πνίγονται με σχεδίες, τους γείτονες να τρώνε τα σκυλιά τους κλπ, τη σημερινή κατάσταση της Ελλάδας τη βλέπουμε ως ουτοπία (μια πολύ πλούσια κοινωνία έμεινε... απλώς πλούσια). Εύχομαι να κάνω λάθος, μακάρι να πετύχει κι ο Αλέξης κι ο ψεκασμένος κι όποιος άλλος κληθεί να προσφέρει. Φοβάμαι ότι η τελευταία πιθανότητα να αποφευχθεί το σχεδόν μοιραίο εξανεμίστηκε. Προσωπικά ανησυχώ για τους δικούς μου, ανακουφίζομαι που υπάρχει οικογενειακό plan B σε περίπτωση πραγματικής κρίσης όσο επίπονο κι αν είναι αυτό για τους γέρους μου, αλλά πραγματικά έβλεπα αυτούς που χόρευαν στις κάμερες και σκεφτόμουν τι θα λέω στα ανίψια μου για τη σημερινή μέρα σε 20 χρόνια από σήμερα... Και δεν ήταν ευχάριστο. Ας ελπίσουμε ότι θα πέσω τραγικά έξω. Καλή επιτυχία στη νέα κυβέρνηση, ας τους φωτίσει ο εγκέφαλός τους να κάνουν ό,τι νομίζουν.

Σήμερα είναι μια από αυτές τις μέρες που θα μου γράψω γράμμα για να το παραλάβω στο μέλλον. Θα έχει πλάκα να το διαβάσω σε 5 χρόνια...
http://www.whensend.com/ Το συστήνω ανεπιφύλακτα, κάτι τέτοιες (πραγματικά ιστορικές) ημέρες έχει πλάκα να αφήνεις τον εαυτό σου να παρσύρεται από το συναισθηματισμό της στιγμής και να διαβάζει πιο νηφάλιος, μετά από χρόνια, τις αρλούμπες που έγραφε...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
πολυ βαριά το πηρες Γιώργο και δεν καταλαβαινω γιατί .
Τόσα χρόνια πολιτικοποιημενος δεν εχεις καταλαβει οτι στην Ελλάδα , ασχετως τι ψηφιζουμε , το παιγνιδι είναι στημενο απο αλλου;
Εξάλλου εσυ είσαι μαθημένος στην έλλειψη χαρτιου υγείας , τι φόβος ειναι αυτός που σε έπιασε ;
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Το πιο ανατριχιαστικό κομματι της μέρας (πέραν το κομμάτι της ομιλίας του Τσίπρα που νομίζω ότι ακόμα και με την φωνή προσπάθησε να μιμηθεί τον Αντρέα) ήταν η δήλωση του Μιχαλολιάκου από το κελί.... η τρίχα κάγκελο
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
@Yorgos μην ψάχνεις αλλού: το πιο πιθανόν είναι ότι μετά από 5 χρόνια όχι μονο εσύ αλλά όλοι μας θα μπορούμε να ξαναδιαβάσουμε τα γραφόμενά σου από το travelstrories.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom