Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ο,τι να 'ναι η Αιγαίου... Ενώ έχουν πιστωθεί κανονικά τα μίλια (του Οκτωβρίου) από τη booking και μάλιστα σχετικά άμεσα, καθώς και η πτήση της επιστροφής Μόναχο-Αθήνα, δεν έχουν μπει τα μίλια από την πτήση Αθήνα-Μόναχο. :shock:
Συμπλήρωσα και μια φόρμα μέσα από το σάιτ τους με το σχετικό αίτημα εδώ και καιρό αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση απ' την εταιρία.:rolleyes-80:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Για πτήσεις που έχουμε κάνει αγορά εισιτηρίου με εξαργύρωση μιλίων δεν παίρνουμε καινούρια μίλια γιατί θεωρείτε δωρεάν παροχή.Σωστά;
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Ναι σωστά, δεν παίρνεις μίλια στις πτήσεις από εξαργύρωση.

Επίσης σε αναβάθμιση θέσης με μίλια, παίρνεις τα μίλια του αρχικού εισιτηρίου και πληρώνεις κάποιο ποσό για φόρους αεροδρομίου.

Από gatwick πλήρωσα 17 περίπου ευρώ.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Έβγαλε κανείς άκρη με τα μίλια του booking? Έστειλα mail χθες για να δω τι έχει απογίνει με προηγούμενο αίτημά μου για το οποίο μου είχαν ζητήσει να τους προωθήσω το mail επιβεβαίωσης της κράτησης, και μου απάντησαν σήμερα ότι "Θα θέλαμε να σας διευκρινίσουμε ότι κερδίζετε μίλια στο πρόγραμμα Miles&Bonus, μόνο εάν η κράτηση έχει πραγματοποιηθεί μέσα από το site μας (http://hotel.aegeanair.com) και όχι απευθείας από το www.booking.com. ".
Εννοείται πως την κράτηση την είχα κάνει μέσω του site της Aegean, αυτό φαίνεται και στο mail επιβεβαίωσης όπου στο τέλος γράφει "Aegean Airlines".
Εν τω μεταξύ στο τηλέφωνο δεν βγάζω γραμμή, είμαι πόση ώρα στην αναμονή και δεν απαντάνε ποτέ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Και εγώ ακόμη περιμένω πίστωση απο δύο κρατήσεις του Νοεμβρίου.Και ούτε απάντησαν στο mail που εστειλα.Γιατί δεν τους απαντάς να δούν καλύτερα τις επιβεβαιώσεις και το τέλος με το ονομα της Α3;
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ναι αυτό έκανα, τους το έκανα πάλι προώθηση και επέστησα την προσοχή στο "Aegean Airlines" που γράφει στο τέλος.
Παρεμπιπτόντως, κάλεσα στο 210-6261000 (που υποτίθεται είναι για κινητό, αλλά εγώ πήρα από σταθερό) και το σηκώσανε αμέσως. Η κοπέλα όμως μου είπε ότι δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν από το τηλέφωνο (!) και να απαντήσω στο e-mail που μου έχουν στείλει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εχει προσπαθήσει κανείς να κάνει εξαργύρωση μιλιών σε πτήση για εταιρία μελος της star alliance μέσα από την φόρμα της aegean; Αν ψάξω για οποιοδήποτε άλλη εταιρία εκτός aegean μου βγάζει τη σελίδα κενή..
Ισχύει ότι για πτήσεις μετ επιστροφή, εντός Ευρώπης, χρειάζονται 25000 μίλια αν ταξιδέψεις με οποιοδήποτε άλλο μέλος της star alliance;
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Εχει προσπαθήσει κανείς να κάνει εξαργύρωση μιλιών σε πτήση για εταιρία μελος της star alliance μέσα από την φόρμα της aegean; Αν ψάξω για οποιοδήποτε άλλη εταιρία εκτός aegean μου βγάζει τη σελίδα κενή..
Ισχύει ότι για πτήσεις μετ επιστροφή, εντός Ευρώπης, χρειάζονται 25000 μίλια αν ταξιδέψεις με οποιοδήποτε άλλο μέλος της star alliance;
Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις για διαθεσιμότητα όταν δεν πετάει η Aegean στον προορισμό, αν και κανονικά έπρεπε να σου βγάλει ενα μνμ και να λέει οτι το αιτημα σου καταχωρήθηκε και θα επικοινωνοίσουν μαζί σου.

Πρόσφατα προσπάθησα να κλείσω ενα εισήτηριο ATH-AMS και όντως τα μίλια που χρειαζόντουσαν ήταν 12.500 αλλά τα χρήματα που μου ζήτουσαν ήταν παράλογα γύρω στα 150€. Οταν ρώτησα γιατί και είπα το δεν γίνεται οι φόροι να είναι τοσο πολύ, μου απάντησαν οτι το βγάζει το σύστημα αύτοματα και έχει να κάνει οτι η πτήση εκτελείται απο άλλη εταιρεία ( το δρομόλόγιο έβγαινε με ενδιάμεσο σταθμό MUC).

Ίσως κάποιος εδώ να ξέρει παραπάνω και να το εξηγήσει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις για διαθεσιμότητα όταν δεν πετάει η Aegean στον προορισμό, αν και κανονικά έπρεπε να σου βγάλει ενα μνμ και να λέει οτι το αιτημα σου καταχωρήθηκε και θα επικοινωνοίσουν μαζί σου.

Πρόσφατα προσπάθησα να κλείσω ενα εισήτηριο ATH-AMS και όντως τα μίλια που χρειαζόντουσαν ήταν 12.500 αλλά τα χρήματα που μου ζήτουσαν ήταν παράλογα γύρω στα 150€. Οταν ρώτησα γιατί και είπα το δεν γίνεται οι φόροι να είναι τοσο πολύ, μου απάντησαν οτι το βγάζει το σύστημα αύτοματα και έχει να κάνει οτι η πτήση εκτελείται απο άλλη εταιρεία ( το δρομόλόγιο έβγαινε με ενδιάμεσο σταθμό MUC).

Ίσως κάποιος εδώ να ξέρει παραπάνω και να το εξηγήσει.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Οπότε η φόρμα δε δουλεύει για τις άλλες εταιρίες, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο.. Ήθελα να ρωτήσω αν το 12500 μίλια ισχύει και στην περίπτωση που η πτήση έχει ενδιάμεσο σταθμό ή αν μετράει επί 2. Αλλά απ'την απάντηση σου καταλαβαίνω ότι τα μίλια παραμένουν 12500 όμως πληρώνεις περισσότερους φόρους.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Πιστώθηκαν(επιτέλους!) τα μίλια από κρατήσεις ξενοδοχείων τον Νοέμβριο(2014).
Εντάξει άργησαν λίγο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom