Απορια για duty free

charachriso

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπερα,πρωτη φορα θα ταξιδεψω Οσλο.Λοιπον,θα κατεβω Αθηνα και υστερα απο 3 περιπου ωρες ειναι η πτηση για Νορβηγια.Στο γυρισμο με αντιστοιχο προγραμμα Oslo-Ath τριωρη παραμονη στο ελ βεν και υστερα Ath-Skg.Η απορια,θέλοντας να αγορασω απο duty free του Gardermoen θα εχω θεμα στον ελεγχο για την πτηση εσωτερικου;Μπορει να ειναι αστεια ερωτηση αλλα εχω φαει κολλημα και δεν μπορεσα να βρω απαντηση στο google.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δε νομίζω, συνηθως βάζουν τα πράγματα σε ξεχωριστή συσκευασία που φαίνεται ότι ειναι απο duty free και ειναι σφραγισμενη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα,πρωτη φορα θα ταξιδεψω Οσλο.Λοιπον,θα κατεβω Αθηνα και υστερα απο 3 περιπου ωρες ειναι η πτηση για Νορβηγια.Στο γυρισμο με αντιστοιχο προγραμμα Oslo-Ath τριωρη παραμονη στο ελ βεν και υστερα Ath-Skg.Η απορια,θέλοντας να αγορασω απο duty free του Gardermoen θα εχω θεμα στον ελεγχο για την πτηση εσωτερικου;Μπορει να ειναι αστεια ερωτηση αλλα εχω φαει κολλημα και δεν μπορεσα να βρω απαντηση στο google.
Δε θα ξαναπεράσεις έλεγχο στο Ελ. Βενιζέλος. Θα πας κατευθείαν στην πύλη της επόμενης πτήσης χωρίς να βγεις από τη ζώνη ελέγχου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βασικά καλησπέρα σας. Μου ζήτησαν να αγοράσω 3 ανδρικά αρώματα και να τα πάω στην Κούβα. Δεν ξέρω πού να τα αγοράσω: online, στα duty free στον ενδιάμεσο σταθμό (Παρίσι, ή μπορώ και από την Αθήνα; ) ή κάπου στην Αθήνα; Για την ιστορία είναι τα
- Davidoff Cool Water
- Poseidon Gold
- Saphir Perfect Man

Είμαι όλος αυτιά (μάτια) γιατί με εξαίρεση ένα αποσμητικό που αγοράζω εδώ και 35 χρόνια, είμαι παντελώς άσχετος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Βασικά καλησπέρα σας. Μου ζήτησαν να αγοράσω 3 ανδρικά αρώματα και να τα πάω στην Κούβα. Δεν ξέρω πού να τα αγοράσω: online, στα duty free στον ενδιάμεσο σταθμό (Παρίσι, ή μπορώ και από την Αθήνα; ) ή κάπου στην Αθήνα; Για την ιστορία είναι τα
- Davidoff Cool Water
- Poseidon Gold
- Saphir Perfect Man

Είμαι όλος αυτιά (μάτια) γιατί με εξαίρεση ένα αποσμητικό που αγοράζω εδώ και 35 χρόνια, είμαι παντελώς άσχετος.
Attica για ποντους ×4 η 8 και με επιδειξη της miles and bonus για εξτρα μιλια. Στο attica θα εχεις και αμετρητες ατοκες δοσεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Attica για ποντους ×4 η 8 και με επιδειξη της miles and bonus για εξτρα μιλια. Στο attica θα εχεις και αμετρητες ατοκες δοσεις.
Από τα λίγα που είδα εκεί είναι πολύ οιο ακριβά από αλλού.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Από τα λίγα που είδα εκεί είναι πολύ οιο ακριβά από αλλού.
Καποια απο αυτα θα τα βρεις και σε σκρουτζομαγαζα. Αλλα αν παρατηρησεις οτι η διαρκεια του αρωματος ειναι δραματικα μικρη, τοτε κατι αλλο παιζει.
Αν προκειται να τα λαβει ατομο που ξερει απο αρωματα, θα επελεγα καλο εμπορο.
Αν το ατομο ειναι πολυ οικειο, ψαξου σε ον λαιν μαγαζια με testers που η τιμη ειναι κατω 60% πχ, οπως το aromatisou. Απο τα λιγα που πουλανε γνησια testers.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καποια απο αυτα θα τα βρεις και σε σκρουτζομαγαζα. Αλλα αν παρατηρησεις οτι η διαρκεια του αρωματος ειναι δραματικα μικρη, τοτε κατι αλλο παιζει.
Αν προκειται να τα λαβει ατομο που ξερει απο αρωματα, θα επελεγα καλο εμπορο.
Αν το ατομο ειναι πολυ οικειο, ψαξου σε ον λαιν μαγαζια με testers που η τιμη ειναι κατω 60% πχ, οπως το aromatisou. Απο τα λιγα που πουλανε γνησια testers.
Τι είναι τα testers? Δειγματα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.749
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom