Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

MariAndrew

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω να παραθέσω την φοβία (ανησυχία) μου μήπως και κάποιος με διαφωτίσει.
Σε ένα μήνα πετάω για Λονδίνο με την εν λόγω εταιρία και έχω τρομάξει με τα όσα διαβάζω.
Γενικά είμαι από τις πετοφοβικές περιπτώσεις και φοβάμαι με το παραμικρό όταν βρισκομαι σε αεροπλάνο, όταν το κοιτάω από μακριά, όταν το βλέπω κλπ...

Το ταξίδι αυτό πρέπει να το κανω για πολλους λογους. Μπορει κανεις να με ενημερωσει για την εταιρια αυτη, εαν ειναι ασφαλης, εαν εχει καλες κριτικες για τις απογειωσεις/προσγειωσεις? Δεν με νοιαζει τα οσα γραφονται για τις επιπλεον χρεωσεις οποτε μη σταθείτε σε αυτές.

Εαν μπορειτε ενημερωστε με.
Ευχαριστω πολυ!!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
οι περισσότεροι από το φόρουμ έχουμε ταξιδέψει πολλές φορές με αυτή την εταιρεία. δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

koulpak87

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα,ΗΠΑ
Πριν απο περιπου 9 μηνες πεταξα με την συγκεκριμενη εταιρια για τον ιδιο προορισμο με εσενα.. το ταξιδι ηταν αρκετα ευχαριστο,περα απο συνηθισμενες αναταραξεις που υπαρχουν με ολες τις αεροπορικες.. φτασαμε ακριβως στην ωρα που εγραφε το εισιτηριο,χωρις καθυστερηση.. η αληθεια ειναι πως κι εγω πριν απο το ταξιδι ειχα μια ανησυχια για την εταιρια αλλα θα ξαναπετουσα σιγουρα με αυτην!
 

MariAndrew

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πριν απο περιπου 9 μηνες πεταξα με την συγκεκριμενη εταιρια για τον ιδιο προορισμο με εσενα.. το ταξιδι ηταν αρκετα ευχαριστο,περα απο συνηθισμενες αναταραξεις που υπαρχουν με ολες τις αεροπορικες.. φτασαμε ακριβως στην ωρα που εγραφε το εισιτηριο,χωρις καθυστερηση.. η αληθεια ειναι πως κι εγω πριν απο το ταξιδι ειχα μια ανησυχια για την εταιρια αλλα θα ξαναπετουσα σιγουρα με αυτην!
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου! Γενικά έχω διαβάσει τα χειρότερα σχόλια. Η αλήθεια είναι ότι την επέλεξα για οικονομικούς καθαρά λόγους αλλά διαβάζοντας όλα τα άσχημα σχόλια (ειδικά για θεματα ασφαλειας) σκεφτομουν να το ακυρωσω...

οι περισσότεροι από το φόρουμ έχουμε ταξιδέψει πολλές φορές με αυτή την εταιρεία. δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Σε ευχαριστω!
 
Last edited by a moderator:

koulpak87

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα,ΗΠΑ
Η αληθεια ειναι πως μονο οι οικονομικοι λογοι ειναι που την επιλεγουμε.. Αλλα μιας και ειχα εμπειρια με την εταιρια αυτη σου λεω πως δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
 

MariAndrew

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Αυτα να σε νοιάζουν.Τα άλλα που λέγονται να μην σε νοιάζουν.
Όταν λέω δε με νοιάζει εννοώ ότι αυτά τα έχω ψάξει, ειναι πληροφορίες που μπορεις να βρεις από την εταιρία όπως και ήδη το έχω κάνει...
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Πιαδιά η Ryanair υπάρχει απο το 1985 στο εξωτερικό και δη στο Ηνωμένο Βασίλειο. Είναι από τις εταιρείες που δεν έχουν ακουστεί προβλήματα στις πτήσεις, δεν χρείαζεται να φοβάσαι τίποτα. Οι θέσεις είναι λίγο στενές, αν είσαι πάνω από 1.80 θα έχεις πρόβλημα, και ότι δεν σου προσφέρουν τίποτα. Κατά τα άλλα μια χαρά θα φτάσεις στον προορισμό σου και με ασφάλεια.
 

JsOphelia

Member
Μηνύματα
37
Likes
46
Ονειρεμένο Ταξίδι
Northern Lights
Τελι
Δεν εχω παει ποτέ ρωμη, και συνολικα ολα τα μεταφορικα απο/προς αεροδρομια, και αεροπορικο βγαινουν 34 ευρω το ατομο, για εμενα και τον φιλο μου.. Αυτο που ρωτησα ειναι αν το δρομολογιο λεωφορειου που εχω κλεισει 16.30-17.15 προλαβαινω να μπω στο αεροπλανο που φευγει 18.10.. (μεχρι 20 λεπτα πριν ειναι το τσεκ ιν.) ή να παρω το προηγουμενο δρομολογιο?
Τελικά πηγές; πες μας εντυπώσεις :p
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
Οι κακές εντυπώσεις για τη Ryanair έχουν σχηματιστεί όχι γιατί δεν είναι «ασφαλή» τα ταξίδια της και ότι έχει ατυχήματα, που δεν πρέπει να έχει κάτι σοβαρό, αλλά λόγω καθυστερήσεων, κακής συμπεριφοράς προς τους πελάτες/επιβάτες της, αυτά που ανέφεραν για το μικρό χώρο στα καθίσματα και ότι δεν προσφέρουν τίποτα, και γενικά, επειδή ο ιδιοκτήτης είναι λίγο λαμόγιο, πολλοί υπάλληλοί της ryanair έχουν παράπονα.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι οι κακές εντυπώσεις έχουν σχηματιστεί γιατί κανένας από αυτούς δεν μπαίνει στον κόπο να διαβάσει τους όρους που αναγράφονται και γενικά τι περιλαμβάνεται και τι όχι(από βαλίτσες μέχρι φαγητό ή αναψυκτικά on board)
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
Ακριβώς, είναι μια low-cost εταιρεία, δεν προσφέρει τα ίδια με μια «κανονική». Από την εμπειρία μου, πάντως, προτιμώ χίλιες φορές την easy jet.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom