Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
21
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κατιουλα, τα δυο ξενοδοχεία που παρεθεσες είναι όντως λίγο μακρυά απο το κέντρο! Το καλύτερο απο τις καρφίτσας είναι το everest hotel
Λοιπον κατεληξα σ αυτο!! http://www.booking.com/hotel/it/bas...78b0dbdd;dcid=1;dist=0;no_rooms=1;type=total&
με την προοπτικη οτι ειναι φθηνο και μου παρεχει τα βασικα. Οι κριτικες του ειναι καλες και υπαρχουν στασεις μετρο ακριβως διπλα. O μονος μου ενδοιασμος..που ο τυπος του ειναι B&B. Ελπιζω να ειναι καλο!! Σας ευχαριστωω!!:clap:
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Καλα να περάσεις απλα να θυμασαι οτι τα μετρο κλεινουν στις 12:00 και τα ταξι είναι λιγο ακριβα!
 
Μηνύματα
21
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλα να περάσεις απλα να θυμασαι οτι τα μετρο κλεινουν στις 12:00 και τα ταξι είναι λιγο ακριβα!
Ευχαριστω!α και κατι αλλο! Οσον αφορα το αεροδρομιο?! Πως θα παω κυριακη που πεταω νωρις??

να πω κατι χωρις παρεξηγηση:) ..ειναι λιγακι μακρια τα ξενοδοχεια..νομιζω δε θα το ευχαριστηθητε αν δεν μεινετε λιγο ποιο κοντα..γνωμη μου φυσικα ετσι..απο τα δυο το πρωτο μαρεσε καλυτερα παντως..δεν βρηκατε τιποτα οικονομικα στη μερια του βστικανου;
Καμια παρεξηγηση!! Βρηκαμε κατι αλλα ελεγε 4 χλμ απο το κεντρο ενω αυτο 1.5 χλμ. Δεν νομιζω να ειναι μακρια. Εξαλλου υπαρχουν και οι στασεις του μετρο ακριβως διπλα!
 
Last edited by a moderator:

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Για τι αεροδρόμιο υπαρχει και σχετικο threat εδω αν ψάξεις! ;) δυο τροποι πάντως: η με shuttle bus και μετά metro για termini ή κατευθειαν λεωφορείο για termini. Σου προτεινω το δεύτερο και να αγορασεις εισητηρια απο το αεροδρόμιο μεσα και για επιστροφή! Θα σου κοστισει 8€ πήγαινε ελα! Το λεωφορείο κανει περιπου 45 λεπτα
 
Μηνύματα
21
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Για τι αεροδρόμιο υπαρχει και σχετικο threat εδω αν ψάξεις! ;) δυο τροποι πάντως: η με shuttle bus και μετά metro για termini ή κατευθειαν λεωφορείο για termini. Σου προτεινω το δεύτερο και να αγορασεις εισητηρια απο το αεροδρόμιο μεσα και για επιστροφή! Θα σου κοστισει 8€ πήγαινε ελα! Το λεωφορείο κανει περιπου 45 λεπτα
Μμ μαλιστα! Και για κυριακη πρωι τι ωρα θα ξεκιναει αυτο το λεωφορειο? Γτ εμεις πεταμε στις 7 περιπου το πρωι
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μηνύματα
21
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Οσον αφορα το λεωφορειο για το αεροδρομιο πρεπει να κλεισω στ ιντερνετ για να πληρωσω 8 ευρω πηγαινε-ελα? αλλιως απο κοντα πληρωνω ανω των 6 ευρω??..παιδια σας ευχαριστω ολους! πραγματικα το εκτιμω! απλα ας μην αγχωνομαι αλλο γιατι εχω εναμιση μηνα μπροστα μου να τα μαθω!! θα διαβασω και στο φορουμ ολα τα σχετικα!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Μην αγχωνεσαι εδω θα βρεις ολες τις πληροφοριες εχεις καιρο ακομα, εξαλου η Ρωμη ειναι ευκολη στο να την κυκλοφορισεις. Θα περασετε τελεια και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε να σε ξεαγχωσουμε ;)
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Παιδιά έκλεισα να πάω τον Απρίλη για 3 μέρες στη Ρώμη με την κόρη μου. Εγώ έχω πάει άλλες 2 φορές, οπότε θα πάμε σε μέρη που να ευχαριστούν εκείνη. Στο Κολοσαίο ναι, στον Αγιο Πέτρο ναι, στο μουσείο του Βατικανό όχι. Η κόρη μου είναι 17,5. Για το Κολοσαίο θα πληρώσει εισιτήριο ή την πιάνει το free;
Προσπαθώ να δω αν συμφέρει να βγάλουμε romapass.
Τα εισιτήρια των μέσων έχουν έκπτωση για κάτω των 18;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom