Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Από όλα αυτά που γράφτηκαν εδώ εσύ αυτό το συμπέρασμα έβγαλες;;
οχι ρε συ...αλλα απ' ολα αυτα που υπονοουν οι φυλλαδες και τα διαφορα σαιτ των ''απο κατω''...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Φέτος έχει χαθεί κάθε ίχνος λογικής από τους αντιπάλους του ολυμπιακού. Κερδίζει ο παοκ στο Φάληρο και μέχρι τότε όλα καλά
μάλιστα την επόμενη βδομάδα η ομάδα μου δεν κερδιζει το φιλικό με τον Πας που κατέβηκε με τα δεύτερα για να μας κάνει αβάντα και την επόμενη ημέρα ο Παοκ αντί να τελειώσει το πρωτάθλημα στην Ξάνθη τρώει τεσσάρα και συνεχίζει με θρίαμβους στα Γιάννενα και Τρίπολη. Ενδιάμεσα κερδίζει τον Πανιώνιο με κραυγαλέα εύνοια αλλά οι Μακεδόνες ανακάλυψαν ότι φταίνε οι γραμμές της Νόβά.
Στην Καλλονή ήθελαν να φύγουν για 2 αναποδα φάουλ.
Φυσικά κάνεις δεν ασχολείται πώς αποκλειστήταν από τα μεγαθήρια της Καλαμαριάς και της Γκιγγκαμπ.
Στον Παο λέει έπρεπε να προβλέψει η διοργανώτρια την ομιχλη.

Και τώρα συζητάνε να φύγουν από το Ελληνικό πρωτάθλημα γιατί δεν τους αρέσει η διοίκηση της ΕΠΌ και της Σούπερ Λίγκα. Και οι δύο Αρχές είχαν λίαν προσφάτως εκλογες και ο Ιβάν ο τρομερός και ο Τουιτι δεν είχαν καμιά πρόταση ουτε κατεβασαν υποψηφιο. Καταγγελία για την καταγγελία. Πιο βαρετοί και από το ΚΚΕ.
Ε ας φύγουν λοιπόν να πάνε μαζί με τον άλλο τίμιο τον Μελισσάνιδη να δούμε τι ομάδες και πρωτάθλημα θα φτθάβουν πια.
Εκεί όμως που δεν θα υπάρχει Ολυμπιακός θα πρέπει να επενδύσουν κιόλας. Αντε να δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος τους.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
πολυ φοβαμαι οτι και το ''πρωταθλημα τους'' θα το χανουν απο τον Αστερα Τριπολης αλλα και παλι θα τους φταιει η παραγκα του Ολυμπιακου !!!
υ.γ:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
οχι ρε συ...αλλα απ' ολα αυτα που υπονοουν οι φυλλαδες και τα διαφορα σαιτ των ''απο κατω''...
Οι φυλλάδες των "από πάνω" και των "από κάτω" απευθύνονται σε στρατούς ηλιθίων ή εν συντομία Όρκ αλλά είναι πολύ χρήσιμες για άλλους σκοπούς πχ προσανάμματα, καθάρισμα τζαμιών (μιλάω σοβαρά κάνουν πολύ καλή δουλειά), να τις απλώνεις κάτω και να βάφεις, να γεμίζεις κάτι για να κρατάει τη φόρμα του πχ παπούτσια κ.α (για χέ@ιμο που πολλοί περιμένατε να γράψω πλέον όχι γιατί εδώ και 20-30 χρόνια έχει ανεβεί το βιοτικό επίπεδο και χρησιμοποιούμε χαρτί υγείας αλλά επειδή στο μέλλον δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει και τι έχει στο μυαλό του ο Τσίπρας έχε το υπόψη σας)...

Το βίντεο με τον Κόκκαλη δεν έκανα τον κόπο να το ανοίξω .....να μιλάει ο ιδρυτής της παράγκας ειρωνικά για τυχόν παράγκες τώρα είναι τουλάχιστον γελοίο ...έχει χαθεί κάθε μέτρο...

@dik-7 όσο φοράμε όλοι μας οπαδικά γυαλιά τόσο θα απομακρύνεται κάθε ίχνος λογικής στο ποδόσφαιρο...και ποδόσφαιρο όπως τουλάχιστον πρέπει να το έχει στο μυαλό του ένας υγιής φίλαθλος (αν υπάρχει κανείς) δεν υπάρχει στην Ελλάδα ....και ποιο είναι αυτό;; νομίζω τα ξέρουμε όλοι και δεν χρειάζεται να τα επαναλάβω....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρωτώ αυτούς που ασχολούνται με το ελληνικό ποδόσφαιρο και το παρακολουθούν; Γιατί το παρακολουθείτε; Για το θέαμα; Την αγωνία; Το επίπεδο; Ειλικρινά δεν το κατανοώ, όποιος θέλει απαντά, αλλά το έχω απορία.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Γιατί είμαστε άρρωστοι οπαδοί και όσες φορές έχω προσπαθήσει να πορωθώ με άλλο πρωτάθλημα, πχ. Πρέμιερ Λιγκ δεν το βρίσκω τόσο συγκινητικό όσο να βλέπω την ομάδα μου που την υποστιρίζω στο γήπεδο από μικρο παιδί.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ρωτώ αυτούς που ασχολούνται με το ελληνικό ποδόσφαιρο και το παρακολουθούν; Γιατί το παρακολουθείτε; Για το θέαμα; Την αγωνία; Το επίπεδο; Ειλικρινά δεν το κατανοώ, όποιος θέλει απαντά, αλλά το έχω απορία.
Τι ακριβώς εννοείς;; να πηγαίνεις κάθε Σαββατοκύριακο στο γήπεδο και να βλέπεις και κανα δυο αγώνες στην τηλεόραση και μετά τα αθλητικά και τα διάφορα σάιτ τι γράφουν.... πίνακες, στατιστικά και τέτοια;;
Γιατί αν λές αυτό δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που να το κάνουν ...

Εγώ από την ομάδα μου φέτος είδα 2 αγώνες ολόκληρους, τα ντέρμπι δηλαδή και τίποτα αθλητικά και τα σάιτ...αγώνα ολόκληρο στο πρωτάθλημα μας είναι δύσκολο να δεις ....αλλά βλέπω ξένα πρωταθλήματα κάπως περισσότερο...

Μικρός βέβαια πήγαινα τακτικά αλλά η γοητεία δεν ήταν μόνο αυτό καθ΄εαυτό το ποδόσφαιρο στον αγωνιστικό χώρο αλλά γενικά η παρέα που πήγαινε μαζί, ο πολύς ο κόσμος, τα χρώματα, αντίπαλοι φίλαθλοι μαζί ....ω ναι εσείς οι νεότεροι δεν το ζήσατε ...τότε δεν υπήρχαν καθίσματα και γεμίζαν τα γήπεδα πάνω απο 30.000 κόσμο .... αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου στο γήπεδο ήταν το ομαδικό βρίσιμο κρυβόμενοι στον όχλο....θυμάμαι σε κάποια φάση να τρέχουμε να παρακολουθούμε τον "Βάσια" και να γεμίζει το Καυτατζόγλειο απο μη Ηρακληδείς φυσικά, ωραίες φάσεις .... μετά άρχισαν οι υποχρεώσεις οι δουλειές και τέτοια και κάπου εγώ τουλάχιστον χάθηκα απο τα γήπεδα, κάπου αηδίασα και με τα φαινόμενα χουλιγκανισμού...

Τώρα πια το ξένο ποδόσφαιρο για το θέαμα και το ελληνικό απο πόρωση
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ρωτώ αυτούς που ασχολούνται με το ελληνικό ποδόσφαιρο και το παρακολουθούν; Γιατί το παρακολουθείτε; Για το θέαμα; Την αγωνία; Το επίπεδο; Ειλικρινά δεν το κατανοώ, όποιος θέλει απαντά, αλλά το έχω απορία.
πολύ καλό ερωτημα μίστερ,
προ πολλου τα στοιχεια αυτα εψαξα κ τα βρήκα σε άλλο σπορ,
επειδη ομως η αγαπη για το ποδοσφαιρο δεν πεθαινει ποτέ, παρακολουθω κ πρωταθλημα χωρας που εχει σηκώσει παγκόσμια κούπα.

κ η ομάδα που ειμαι φιλος της τυχει κ κερδισει ελληνικό τιτλο, δεν προκειται να το χαρω κ να το πανηγυρισω μιας κ η σκατίλα που εχει κυριαρχίσει στο ελληνικό ποδοσφαιρο παραμένει εμετικη κ αποκρουστική ....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom