Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Όχι, αλλά ούτε το να είσα παντελώς άσχετος είναι τρομερό προσόν διορισμού. Δεν έχω πάει ποτέ στο γήπεδο, δεν ξέρω τι είναι ο ΣΕΓΑΣ, με κάνετε υπουργό αθλητισμού γιατί θέλω να μάθω; Δεν πάει έτσι. Η ασχετοσύνη δεν είναι προσόν.
Ετσι @Yorgos, οταν το προηγουμενο κυβερνητικο σχημα ειχε τοσους σχετικους και κυριως επιτυχημενους υπουργους, ειναι λογικο να ανεβαινει ο πηχης. Τετοια ομαδα οπως ο Βενιζελος, ο Βοριδης, ο Μητσοτακης, ο Γιακουματος, ο Χαρδουβελης, ο Παναγιωτοπουλος, ο Αδωνις και αλλοι που να βρεθει; Αλλα αντε και καταφεραμε να βρουμε τοσο σχετικους, κοουτς σαν το Σαμαρα τοσο σχετικο δεν υπαρχει καμια περιπτωση τον κωλο μας να χτυπαμε κατω. Αναντικαταστατος ο Πιτσαριας ε, συμφωνεις;
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Azerbaijan/Bhutan
Η σημερινή μέρα θα χαραχτεί βαθιά στο συλλογικό ασυνείδητο των Ελλήνων...είτε αρέσει είτε δεν αρέσει σε κάποιους.
Όντως. Είναι η μέρα που ο κάθε λογικός άνθρωπος, όσο ρομαντικός και να είναι, αναγνωρίζει ότι ο τρόπος που αντιλαμβανόμαστε την αριστερά έχει πεθάνει. Βέβαια ο αναπτυγμένος κόσμος δεν ψηφίζει βάση ιδεολογίας πλέον αλλα αυτό είναι άσχετο στη περίπτωση της Ελλάδας.

Ωρίστε η φοβερή αριστερή κυβέρνηση, με υπουργούς και υφυπουργούς ρατσιστές/ομοφοβικούς/αντισημίτες, που η πρόεδρος της βουλής είναι το άκρων άωτον του νεποτισμού (σε μια χώρα που θα έπρεπε να ψάχνει λύσεις ΚΑΙ για αυτό το πρόβλημα) και μια απο τις πρώτες πράξεις της είναι να πάρει το μέρος της "δημοκρατικής" Ρωσίας.

Αν εξαιρεσουμε τους πρων ΠΑΣΟΚ-ους που είδαν φως και μπήκαν και τους άσχετους "αριστερούς", τα υπόλοιπα άτομα που ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ και υποστηρίζουν την δυτική προοδευτική σκέψη θα έπρεπε να τραβάνε τα μαλλιά τους τώρα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ήθελα νά'ξερα (ρητορική και ειρωνική η ερώτηση, μη μου απαντάτε):

Τόση ανοχή-υπομονή που δείχνουν ορισμένοι για τη σημερινή κυβέρνηση - πριν καν παραλάβει-αναλάβει, θα την έδειχναν το ίδιο αν προέρχονταν από την άλλη, τη "σωστή" πλευρά;

Με αυτό το πνεύμα συναίνεσης θέλουμε και "ευχόμαστε" να καλυτερέψουν τα πράγματα;

Λίγο τη νοοτροπία και το πνεύμα που βλέπουμε τα πράγματα αν καταφέρουν ν' αλλάξουν οι "καινούργιοι", θα έχουν προσφέρει μεγάλη υπηρεσία στον τόπο...

Υπομονή και θα δούμε.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
αλλαγη νοοτροπίας στην ελλάδα?
μακάρι,
ενα ονειρο, απατηλό.

καλό πολιτικό ...ταξίδι στους νεους μας κυβερνήτες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Ωρίστε η φοβερή αριστερή κυβέρνηση, με υπουργούς και υφυπουργούς ρατσιστές/ομοφοβικούς/αντισημίτες, που η πρόεδρος της βουλής είναι το άκρων άωτον του νεποτισμού (σε μια χώρα που θα έπρεπε να ψάχνει λύσεις ΚΑΙ για αυτό το πρόβλημα) και μια απο τις πρώτες πράξεις της είναι να πάρει το μέρος της "δημοκρατικής" Ρωσίας.
Μπα, δεν την επέλεξαν γι αυτό. 120 δικογραφίες θα ξεθαφτούν απ' τη Ζωίτσα από τα συρτάρια της Βουλής όπου βρίσκονται κλειδωμένες.
Εμένα που την είδα τις προάλλες στη λαϊκή των Εξαρχείων μου φάνηκε πολύ ανθεκτικός τύπος.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Τα ΤΕΦΑΑ εχει βγάλει κι είναι πρώην -δεν ξέρω και αν νυν- εκδότρια περιοδικού.

Ψιλοάσχετη με τη χώρο μου κάνει, ως χοντροάσχετη. Αλλά καραγκιόζης δεν είναι. Αυτό από μόνο του δεν αρκεί, σοβαρούς επαγγελματίες του τουρισμού διαθετει η χώρα άπειρους.
Τα περιοδικά μάλλον έχουν κλείσει τα περισσότερα.Και ο σύζυγος μπασκετμπολίστας(κάτι θα ξέρεις) επιχειρεί τώρα στην Αμερική.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
"Σπανιως ο ανθρωπος αντιλαμβανεται οπως βλεπει.
Συνηθως βλεπει οπως αντιλαμβανεται." , Πολυβιος Δημητρακοπουλος
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
unfair συγκριση οικογενειοκρατιών οπως θα ελεγε κ μια γνωστη ψυχή...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ετσι @@Yorgos, οταν το προηγουμενο κυβερνητικο σχημα ειχε τοσους σχετικους και κυριως επιτυχημενους υπουργους, ειναι λογικο να ανεβαινει ο πηχης. Τετοια ομαδα οπως ο Βενιζελος, ο Βοριδης, ο Μητσοτακης, ο Γιακουματος, ο Χαρδουβελης, ο Παναγιωτοπουλος, ο Αδωνις και αλλοι που να βρεθει; Αλλα αντε και καταφεραμε να βρουμε τοσο σχετικους, κοουτς σαν το Σαμαρα τοσο σχετικο δεν υπαρχει καμια περιπτωση τον κωλο μας να χτυπαμε κατω. Αναντικαταστατος ο Πιτσαριας ε, συμφωνεις;
Συντριμ-τιμ κανονική έκανε ο Σαμαράς, δε νομίζω να το αμφισβητούν ούτε οι νεοδημοκράτες αυτό. Αν μας έλεγε κανείς πριν από μια δεκαετία ότι κάποιος Βορίδης θα είναι υπουργός ή ότι ο Άδωνις θα έχει και υπουργείο κλειδί θα τον πηγαίναμε στο Δρομοκαϊτειο σηκωτό.

Λοιπόν, άντε να δούμε τι θα κάνουν. Ξαναλέω ότι ΣΥΡΙΖΑ δεν ψήφισα, αλλά η κατάρτιση του ρόστερ ήταν καλή δεδομένων των διαθέσιμων υλικών (μπορώ να σου φτιάξω ΠΟΛΥ χειρότερες συνθέσεις από αυτές που έκανε ο Τσίπρας), οπότε υπομονή να δούμε. Έξω νομίζω ότι θα πάμε καλά, δε με φοβίζει τόσο αυτό, το μέσα είναι το θέμα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom