Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Συντριμ-τιμ κανονική έκανε ο Σαμαράς, δε νομίζω να το αμφισβητούν ούτε οι νεοδημοκράτες αυτό. Αν μας έλεγε κανείς πριν από μια δεκαετία ότι κάποιος Βορίδης θα είναι υπουργός ή ότι ο Άδωνις θα έχει και υπουργείο κλειδί θα τον πηγαίναμε στο Δρομοκαϊτειο σηκωτό.

Λοιπόν, άντε να δούμε τι θα κάνουν. Ξαναλέω ότι ΣΥΡΙΖΑ δεν ψήφισα, αλλά η κατάρτιση του ρόστερ ήταν καλή δεδομένων των διαθέσιμων υλικών (μπορώ να σου φτιάξω ΠΟΛΥ χειρότερες συνθέσεις από αυτές που έκανε ο Τσίπρας), οπότε υπομονή να δούμε. Έξω νομίζω ότι θα πάμε καλά, δε με φοβίζει τόσο αυτό, το μέσα είναι το θέμα.
δεν ψηφισες ΣΥΡΙΖΑ ; ελα ρε και δεν το εχουμε καταλαβει τόσες μερες :haha:

το καλό ειναι οτι περναει η επιδραση των ληγμενων που μαλλον επαιρνες αυτες τις μερες και συνερχεσαι :bleh:

Τωρα μπορεις να φυγεις ησυχος για το ταξιδι σου , αφηνεις τη χώρα σε καλά χέρια.

εκτος απο τη πλάκα εμενα μια χαρά μου φανηκε το υπουργικο συμβουλιο , ειδα καινουργιες "καθαρες" φατσες , οχι των γνωστων οικογενειων και φασιστομουτρα
οποτε για αρχη καλά πάμε .
Τους ευχομαι καλη δύναμη και φώτιση .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Το οτι το να ζήσουμε να το θυμόμαστε ΠΑΣΟΚ πήρε το μεγαλύτερο ποσοστό του στη Λακωνία τι σας λέει;
Παραφράζοντας γνωστή παροιμία πάντως εξήγηση υπάρχει...κουτσοί κουλοί στoν άγιο γρηγοράκο κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε...:D
Βέβαια έτσι δεν έβγαλαν έδρα οι φασίστες γιατί από αυτόν τον κωλονομό έχω απογοητευτεί χρόνια τώρα!

Για τη ΔΗΜΑΡ τι να πεις...Μπάρμπα Φώτη μου τον μετριοπαθή πολύ αγάπησαν τον οπορτουνιστή κανείς!

Η μεγαλύτερη τρολιά πάντως ήταν τα ποσοστά του Μπένυ σε σχέση με του Λεβέντη, είμαι σίγουρη οτι έπεσε γραμμή να του κάνουν πλάκα!

υ.γ πάντως το να ψηφίζεις στην επαρχία και ειδικά σε νομούς όπως η (β)Λακωνία είναι εμπειρία ανεκτίμητη!
πάλι βγηκε ο Γρηγοράκος ; Ελεος ....
απο την άλλη βεβαια στο οτι βοηθησε η εκλογη του να μην βγαλει εδρα η ΧΑ στο φυσικο της χώρο καλό ειναι ....
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Αν περάσουν τόσο γρήγορα κάποιες αλλαγές που ακούγονται από τη νέα κυβέρνηση και έρθει τελικά η τρόικα να διαπραγματευτεί φτάνουμε μοιραία στην απλή διαπίστωση...
Πόσο κατευθυνόμενη από συγκεκριμένες οικονομικές ομάδες/οικογένειες στο εσωτερικό της χώρας ήταν η προηγούμενη που παρουσίαζε τα πάντα ως απολύτως απαραίτητες μνημονικές υποχρεώσεις και μιλούσε για σκληρές διαπραγματεύσεις.
Παραθέτω ένα παράδειγμα από την παιδεία
http://www.oiele.gr/ektakti-eidisi-...imoniakoys-nomoys-gia-tin-idiotiki-ekpaideysi
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τους ευχομαι καλη δύναμη και φώτιση .
«Τρία πράγματα πρέπει να θυμάται κανείς όταν βρίσκεται στην εξουσία: Ότι κυβερνάει ανθρώπους, ότι πρέπει να διαχειρίζεται την εξουσία σύμφωνα με το νόμο και ότι δεν θα κυβερνάει αιώνια.»

Αγάθων (448 π.Χ. – 400 π.Χ.) Aθηναίος τραγικός ποιητής.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Πανούσης: Με όπλο ο αστυνομικός στη διαδήλωση, αλλά όχι για να τρομοκρατεί

«Τα περί αφοπλισμού της Αστυνομίας δεν τα πιστεύω» δήλωσε ο αναπληρωτής υπουργός Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη, Γιάννης Πανούσης, τονίζοντας ότι ο αστυνομικός θα έχει όπλο στη διαδήλωση, άλλα όχι για να φοβίζει και να τρομοκρατεί.

περισσότερα, εδώ.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
"Ο ίδιος ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ και Πρωθυπουργός της χώρας Αλέξης Τσίπρας έχει τοποθετηθεί στο παρελθόν ξεκάθαρα για το θέμα που έθιξε ο κ. Γ. Πανούσης δήλωσε πριν την έναρξη του υπουργικού συμβουλίου ο υπουργός Εσωτερικών, Νίκος Βούτσης. Κανείς δεν μίλησε για αφοπλισμό της αστυνομίας, αλλά για εφαρμογή του νομοθετικού πλαισίου που υπάρχει από το 1996."

Ν.Βούτσης προϊστάμενος του κ.Πανούση
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
@jousis Καλά πραγματικά πίστεψε κανείς ότι θα αφοπλίσουν την αστυνομία; Όλα τα αριστεροφασιστικά καθεστώτα εκεί έχουν στηρίξει την άνοδο και την κυριαρχία τους... παραδείγματα έχουμε πολλά από αστυνομίες καθεστώτων αντίστοιχης ιδεολογίας (KGB, Stasi, Securitate, Sigurimi, Bowibu κτλ).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom