Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Επειδή θα μείνετε πολλές μέρες στην Πράγα εκτός από το Cesky Krumlov και το Karlovy Vary θα πρότεινα και μία εκδρομή στη Δρέσδη. Την έχω επισκεφθεί βέβαια από το Βερολίνο, αλλά και από την Πράγα η απόσταση είναι περίπου η ίδια, σχεδόν δύο ώρες και κάτι. Είναι μία πολύ ωραία πόλη με εξαιρετικό ιστορικό κέντρο και μία εκκλησία, την Frauenkirche, από τις ωραιότερες της Ευρώπης.

http://www.bahn.de/i/view/overseas/en/index.shtml
http://www.frauenkirche-dresden.de/en/home/
Πολυ καλη ιδεα και σκεφτομαστε οντως να παμε.ευχαριστω
Καλησπερα και απο εμενα...αγαπω την Πραγα και εχω σκοπο να ξαναπαω, ηταν το πρωτο μου ταξιδι κ με γκρουπ και θαθελα να παω μονη μου(εννοω χωρις γκρουπ) να την ευχαριστηθω περισσοτερο. Ειχαμε παει 4 μερες 3 βραδια και τα ειδαμε ολα, αντε να ηθελε αλλη μια και πηγαμε κ καρλοβιβαρι, να πατε ειναι πολυ ομορφο και γραφικονα δειτε και τα λουτρα. Εμεις ειχαμε κατσει για φαγητο σενα τελειο μαγαζακι πανω στην γεφυρα με τελεια ψητα κρεατα κ λαχανικα. Θα περασετε τελειααα!!!!;):clap:
Σε ευχαριστουμε.Η γεφυρα αυτη βρισκεται στο καρλοβιβαρι?
Επισης θελω να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει το ξενοδοχειο που θα μενουμε ειναι το brixen hotel και βρισκεται στην καινουργια πολη στη σταση μετρο pavlova.Οι κριτικες ειναι καλες σε σχεση κι ολας με την τιμη που το κλεισαμε αλλα με ενδιαφερει περισσοτερο η δικη σας γνωμη.ευχαριστω και παλι.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Ναι μιλαω για την γεφυρα στο καρλοβιβαρι δυστυχως δεν εχω φωτο να σου στειλω αλλα ειναι χαρακτηριστικο αυτο το εστιατοριο ειναι ακριβως πανω στην γεφυρα. Επισης θυμαμαι οτι στη πραγα (στην παλια πολη) ειχαμε παει σενα καταγογη και καλα πειρατικο μπουντρουμη τελειοοο!!! Ειχε πολυ ωραιο φαγητο, ειχε πειρατες που χορευαν εκαναν κολπα με φωτιες κ.α. περασαμε πολυ ωραιαα. Ηταν καπιυ κοντα στο ρολοι νομιζω κεντρο, κεντρο.
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Αχ σε ευχαριστω παρα πολυ εισαι παρα πολυ καλη.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Σαυτη την ταβερνα φαγαμε και εμεις.... ειναι λιγο τουριστικο το ολο σκηνικο, αλλα ειναι κατι διαφορετικο που αξιζει να το δεις για μια φορα.
ναι οντως ειναι λιγο τουριστικο και εμας το γκρουπ μας πηγε αλλα οπως λες ειναι κατι διαφορετικο και ιδιαιτερο για καποιον που δεν εχει ξαναδει κατι αντιστοιχο.
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω ακόμα εάν κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό μαγαζί για να πάμε να ακούσουμε τζαζ. Και εάν έχετε να προτείνετε κάποια παράσταση που παίζεται αυτό το διάστημα για μαύρο θέατρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom