Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Παιδια εχω κλειση με πρακτορα αεροπορικα εισιτιρια για αμερικη για τον αυγουστο του 2015 με την swiss.
αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι μου εστειλε μονο ενα email που γραφει τις πησεις τις ωρες και εχει και εναν κωδικο booking reference. τοω εβαλα στο site τις swiss τον κωδικο κρατησης και μου τα ειχε βγαλει ολα κανονικα πριν 2 εβδομαδες.πηρα τηλ στην swiss και μου ειπανε οτι αλαξε ο κωδικος και μου δωσανε καινουργιο κωδικο, αλλα πλεον δεν μπαινει ουτε με τον καινουργιο και με τον παλιο οταν τον βαζω μου λεει οτι εχει διαγραφει η κρατηση. μπορει να μου πει καπιος που γνωριζει 1) θα επερεπε να μου εκδοσει απο τωρα τα αεροπορικα εισιτιρια ο πρατκορας εφοσον του τα εχω πληρωσει η ειναι ακομα νωρις?
2) γιατι αλαζει ο κωδικος κρατησης κανει καπιος αλαγες στην κρατηση?
3)με πιο χαρτι ταξιδευω ? με αυτο που μου εστειλε στο email μου θα παω στα γκισε της swiss και απο εκει τηα μου κανουν εκδοσει τα tickets? πρπει να ανυσηχω με ολο αυτο που γινεται?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
θα επερεπε να μου εκδοσει απο τωρα τα αεροπορικα εισιτιρια ο πρατκορας εφοσον του τα εχω πληρωσει η ειναι ακομα νωρις?
Δεν σου εκδιδει κανεις πια εισιτηρια,οπως το εννοεις.Λογικα,πρεπει να εχεις ενα μειλ,με τα γενικα στοιχεια της πτησης σου,με ημερομηνιες,αριθμους πτησεων,τεμιναλ που προσγειωνεσαι,τερμιναλ που φευγεις κλπ και βεβαια το booking reference,η τον αριθμο e-ticket.Αυτο εκτυπωνεις και εχεις...
Αν δεν μπορεις να βρεις την κρατηση,παρε τηλ.τον πρακτορα σου να σου βρει την ακρη αυτος.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.475
Likes
28.919
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και γιατί ρωτάς εμάς κι όχι τον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ πράκτορά σου;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Πολύ σωστά.Ο πράκτορας σου θα έχει τις απαντήσεις που θες.
Εμείς μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Και γιατί ρωτάς εμάς κι όχι τον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ πράκτορά σου;
ρωταω για να δω αν υσχυουν αυτα που μου λεει και ο ιδιος!

Δεν σου εκδιδει κανεις πια εισιτηρια,οπως το εννοεις.Λογικα,πρεπει να εχεις ενα μειλ,με τα γενικα στοιχεια της πτησης σου,με ημερομηνιες,αριθμους πτησεων,τεμιναλ που προσγειωνεσαι,τερμιναλ που φευγεις κλπ και βεβαια το booking reference,η τον αριθμο e-ticket.Αυτο εκτυπωνεις και εχεις...
Αν δεν μπορεις να βρεις την κρατηση,παρε τηλ.τον πρακτορα σου να σου βρει την ακρη αυτος.
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι στην αρχη οταν εβαζα τον κωδικο της κρατησης στο site της swiss Μου εβγαζε κανονοκα την κρατηση μαζι και με την εσωτερικη πτηση που ειναι με american airlines.μετα αφου αλαξε ο κωδικος κρατησης δεν μου εμφανιζε την πτηση της american παρα μονο αυτην της swiss. και τωρα δεν μπορω να δω καθολου κρατηση.απλα αυτεσ οι αλαγες του booking reference αρχησαν να μου φαίνονται περιεργες.
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Παραπάνω είπες ότι τον κωδικό τον άλλαξε η swiss όταν τους πήρες τηλ.Αφού λοιπόν θέλεις να τσεκάρεις τον πράκτορα γιατί δεν ξαναπαίρνεις την εταιρεία τηλ. να το ξεκαθαρίσεις;
 

dtaz_3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλησπερα,ειμαι καινουρια στο φορουμ κ συγνωμη αν γραφω σε λαθος σκελος!θα ταξιδεψω για αμερικη με lufthansa κ με swiss στην επιστροφη,μηπως ξερει καποιος αν οι διαστασεις π λενε γ την βαλιτσα,συγκεκριμενα 158 cm ισχυουν?δηλ τις μετρανε?ευχαριστω!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Νομίζω ότι πρέπει να υπερβαίνει πολύ τις διαστάσεις για να έχεις πρόβλημα.Πόσο παραπάνω είναι;Και από κιλά πόσο πάει;
 

dtaz_3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Η βαλιτσα ειναι 1.66 cm κ κιλα σιγουρα δε θα τα ξεπερασω απο 23 π ειναι το οριο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.422
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom