Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Η Ελλάδα κατέθεσε κατά του δημοσίου συμφέροντος και υπέρ της Ελληνικός Χρυσός!

Δηλαδή το ελληνικό δημόσιο υποστήριξε, ενώπιον του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου, προσφυγή κατά του εαυτού του!:harakiri:

Οι υπεύθυνοι να κρεμαστούν πάραυτα στην πλατεία Συντάγματος να μην πω απο που....εε μα έλεος πια...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
"Τι γεύση έχουν τα χέρια των παπάδων",αυτό ήταν το καλό ρε
Και το ''είμαι οι αγορές πως χορεύωωω''...

Αλλά το πιο έπικ είναι η τρολιά στη ΝΔ
''πάω για ένα βρώμικο, εδώ είναι το βρώμικο'':haha:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μια ψύχραιμη ματιά στην πραγματικότητα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Γενικά το κλίμα εδώ είναι θετικό, τα σχόλια είναι υπέρ της νέας κυβέρνησης, χωρίς να ασχολούνται και όλη μέρα βέβαια.
'Εχεις ακούσει(από παλαιότερους φυσικά),την ιστορία που λέει ο Βαρουφάκης ότι η τότε συντηρητική κυβέρνηση ψήφισε τροπολογία σε νόμο για να τον απομακρύνει από την θέση σχολιαστή που είχε στο ελληνόφωνο πρόγραμμα του ραδιοφώνου ;Η τα παραλέει;
Μιλάμε για 1988-2000.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
α) Με αυτή την παραπομπή θα με πείσεις ότι δεν είναι εθνικιστής;Μα αυτή είναι η κλασσική πιπίλα των εθνικιστών "δεν ήμαστε εθνικιστές ήμαστε πατριώτες".
Δεν θελω να σε πεισω. Απλα παρεθεσα τι εχει πει. Εγω επειδη υποστηριζω πως οι λαοι πρεπει να ζουν ανεξαρτητοι αλλα χωρις να υφιστανται συνορα και κρατη βρισκω τετοιες αποψεις αρκετα ρεαλιστικες και συμφερουσες. Αν θα συμφωνησεις ή οχι ειναι δικο σου θεμα και δεν με ενδιαφερει κιολας.

β)Βασικός μέτοχος πολλών εισηγμένων είναι το δημόσιο.Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.Και βεβαίως το χτεσινό ήταν στημένο από συγκεκριμένα funds αλλά μη λέμε κι ότι μας κατεβαίνει στο κεφάλι.
Ναι ωραια αλλα το δημοσιο δεν ξερω κατα ποσο παιζει στο χρηματιστηριο ωστε να χασει κατι. Νομιζω πως το ολο προβλημα των τελευταιων ημερων δημιουργηθηκε απο τα σορταρισματα που κανουν οι δυνατοι παικτες.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν χρειάζεται να παίζεις στο χρηματιστήριο για να χάσεις ως μέτοχος μιας εταιρείας.Αρκεί να μειωθεί η αξία των μετοχών σου.Ήμαρτον!Αν δεν έχεις ιδέα γιατί το σχολιάζεις;

Επίσης ούτε εμένα με ενδιαφέρει αν στο μυαλό σου ο εθνικισμός κι ο πατριωτισμός δεν μοιράζονται κοινά στοιχεία,οπότε όποιος αυτοπροσδιορίζεται ως πατριώτης απαλλάσσεται κάθε υποψίας.

Το κόμμα της Λεπέν ως πατριωτικό δεν πλασάρεται;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν χρειάζεται να παίζεις στο χρηματιστήριο για να χάσεις ως μέτοχος μιας εταιρείας.Αρκεί να μειωθεί η αξία των μετοχών σου.Ήμαρτον!Αν δεν έχεις ιδέα γιατί το σχολιάζεις;
Η οποια την επομενη μπορει να αυξηθει και σε λιγο καιρο να επανελθει στα ιδια ή να φτασει καλυτερα επιπεδα. Αυτοι οι μετοχοι δεν επηρεαζονται απο την ημερησια εικονα του της τιμης της μετοχης τους αλλα απο τη μακροπροθεσμη πορεια της.

Επίσης ούτε εμένα με ενδιαφέρει αν στο μυαλό σου ο εθνικισμός κι ο πατριωτισμός δεν μοιράζονται κοινά στοιχεία,οπότε όποιος αυτοπροσδιορίζεται ως πατριώτης απαλλάσσεται κάθε υποψίας.

Το κόμμα της Λεπέν ως πατριωτικό δεν πλασάρεται;
Προφανως και ειναι λεξη που χρησιμοποιειται με διαφορετικη σημασια απο καθε πλευρα. Νιωθω πως δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε αλλα φανταζομαι πως καταλαβαινεις πως ενας εθνικιστης που λεει "ειμαι πατριωτης" και ενας αριστερος που λεει "ειμαι πατριωτης" εννοουν τελειως διαφορετικα πραγματα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom