Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ωραία επιχειρήματα και από τους δύο.. Δηλαδή ανάμεσα σε τόσα στελέχη σας φαίνεται ιδανική επιλογή υπουργού, που θα είναι υπεύθυνος και για την προστασία του πολίτη, κάποιος που ο γιος του έκανε ένοπλη ληστεία σε τράπεζα;
Ρητορικό το ερώτημα βέβαια..
Το ρητορικό σου ερώτημα βαζίζεται πάνω σε ένα λαϊκίστικο στα όρια του χυδαίου επιχείρημα, οπότε είναι πολύ δύσκολο να απαντηθεί με λογικό τρόπο.
Όλο και κάποιος θα υπάρχει βέβαια να στο λύσει, αυτοί που λέγανε για την κόρη του Μηλιού και κάτι κυράτσες που λέγαν για μπουζούδες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ο αείμνηστος Χρήστος Φράγκος, καθηγητής Ψυχοπαιδαγωγικής έχασε την ενήλικη κόρη του από αυτοκτονία. Ποιος αμφισβήτησε την επιστημονική αξία του ποτέ στους ακαδημαϊκούς κύκλους;
Μάλλον αστειεύεστε με τέτοια επιχειρήματα
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ας υπενθυμησω οτι η περι μπουζου ιστορια,αφορα την κορη του Γιαννη Δραγασακη..Ας τον ξυλωσουμε λοιπον κι αυτον..ντροπη να λεγονται τετοια πραματα απο νεους ανθρωπους..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δηλαδή δεν υπήρχε καλύτερη επιλογή για το συγκεκριμένο υπερ-υπουργείο. Αυτός ήταν ο καλύτερος που είχαν. Οκ με πείσατε..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Επειδή δεν σου αρέσει η επιλογή Βούτση πιστεύεις ότι αντιδρούμε;
"Να φτιάξουμε καφέ να μαζευτούμε όλες στην αυλή να πούμε και για τα διαζύγια του Μητσοτακέϊκου και για το γιο του Βρούτση και για την κόρη της αλληνής που είναι του σκοινιού και του παλουκιού....". Γι' αυτό αντιδρούμε.
 

billytheliar

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ταξίδι-Όνειρο
Μικρονησία
Ωραία επιχειρήματα και από τους δύο.. Δηλαδή ανάμεσα σε τόσα στελέχη σας φαίνεται ιδανική επιλογή υπουργού, που θα είναι υπεύθυνος και για την προστασία του πολίτη, κάποιος που ο γιος του έκανε ένοπλη ληστεία σε τράπεζα;
Ρητορικό το ερώτημα βέβαια..
Η δήλωση που είχε κάνει τότε (για το θέμα του γιου του) ήταν εξαιρετική - δήλωση που μόνο ένας σκεπτόμενος, ευαίσθητος και αξιόλογος άνθρωπος θα μπορούσε να κάνει. Δεν είμαι fan του Βούτση ή του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά σε ότι αφορά ήθος, αισθητική και στάση φαίνονται ένα κεφάλι ψηλότεροι απ' τους προηγούμενους.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.737
Η πρώτη μεγάλη επιτυχία της εξωτερικής πολιτικής της νέας ελληνικής κυβέρνησης, στην οποία δυστυχώς συμπεριλαμβάνονται και εθνικιστές.


Ακόμα τούτ' η άνοιξη,

ραγιάδες, ραγιάδες,

τούτο το καλοκαίρι,

καημένη Ρούμελη,

όσο να' ρθει ο Μόσχοβος,

ραγιάδες, ραγιάδες,

να φέρει το σεφέρι,

Μωριά και Ρούμελη.


Όπως καταλαβαίνουμε έχουμε επιστροφή στην επιτυχημένη εξωτερική πολιτική του 16ου και του 17ου αιώνα. (προφανώς μ. χ.)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Η δήλωση που είχε κάνει τότε (για το θέμα του γιου του) ήταν εξαιρετική - δήλωση που μόνο ένας σκεπτόμενος, ευαίσθητος και αξιόλογος άνθρωπος θα μπορούσε να κάνει. Δεν είμαι fan του Βούτση ή του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά σε ότι αφορά ήθος, αισθητική και στάση φαίνονται ένα κεφάλι ψηλότεροι απ' τους προηγούμενους.
billytheliar απευθύνομαι σε σένα γιατί είσαι ο μόνος που απαντάει χωρίς ειρωνία ή προσβολές προς αυτόν που έχει την αντίθετη άποψη. Η δική μου άποψη λοιπόν (που προφανώς δε βρίσκει κανέναν από τους συνομιλητές σύμφωνο) είναι ότι οι αρχές που δίνεις στα παιδιά σου και ο τρόπος που τα μεγαλώνεις σε χαρακτηρίζει. Θεωρώ πως όταν τα παιδιά έχουν παραβατική συμπεριφορά στην πλειοψηφία των περιπτώσεων ευθύνονται οι γονείς. Δε προσπαθώ να πείσω κανέναν, αυτή είναι η άποψη μου που την έχω εκφράσει και στο παρελθόν (με το θέμα του Ρωμανού) και με βάση αυτή δε θεωρώ καλή την επιλογή που έγινε. Όπως έγραψα στο πρώτο μου μήνυμα μου φαίνεται σοβαρός άνθρωπος ο Βούτσης αλλά αυτό δεν μου αρκεί. Επίσης γράφεις ότι η δήλωσή του ήταν εξαιρετική, αλλά δε καταλαβαίνω τι σε ενθουσίασε τόσο. Τα αναμενόμενα είπε..
Τώρα σχετικά με το "ένα κεφάλι ψηλότεροι απ'τους προηγούμενους" και 40 τυχαίους απ'τον δρόμο να παίρναμε πάλι καλύτεροι θα ήταν από τους προηγούμενους. Το θέμα είναι να έχουμε τα κατάλληλα άτομα στις κατάλληλες θέσεις..
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Και μιας και αναφέρθηκα στην ευθύνη των γονιών για την παραβατικότητα των παιδιών παραθέτω και κάτι, άσχετο με τα παραπάνω, που διάβασα σήμερα και με σόκαρε.. Μεγαλύτεροι συμμαθητές κρέμασαν ένα 9χρονο παιδί απ'την μπασκέτα του σχολείου, τον κουνούσαν, τον παράτησαν εκεί ενώ έκλαιγε για να τον κατεβάσουν και το παιδί έπεσε και έσπασε και τα δυο του χέρια..
http://singleparent.gr/enimerosi/ep...istatiko-sxolikis-vias-kremasan-9xrono-paidi/
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Η πρώτη μεγάλη επιτυχία της εξωτερικής πολιτικής της νέας ελληνικής κυβέρνησης, στην οποία δυστυχώς συμπεριλαμβάνονται και εθνικιστές.


Ακόμα τούτ' η άνοιξη,

ραγιάδες, ραγιάδες,

τούτο το καλοκαίρι,

καημένη Ρούμελη,

όσο να' ρθει ο Μόσχοβος,

ραγιάδες, ραγιάδες,

να φέρει το σεφέρι,

Μωριά και Ρούμελη.


Όπως καταλαβαίνουμε έχουμε επιστροφή στην επιτυχημένη εξωτερική πολιτική του 16ου και του 17ου αιώνα. (προφανώς μ. χ.)
Αλωση του Αζοφ? Το χόντρυνες σύντροφε.... (urquell rules..)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Echo 2011 η προοδευτικότητά μας εξαντλείται στα παιδιά του Ερντογάν και του Μιλόσεβιτς, τα υπόλοιπα είναι δικά μας παιδιά και δεν τα κουτσομπολεύουμε, Ντροπή σου!
υ,γ. τόσες μέρες περιμένω μια κουβέντα σε αυτό το θρεντ για τη συγκυβέρνηση με τον Καμμένο αλλά προφανώς ανήκει και αυτό στα κουτσομπολιά...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom